Προς το περιεχόμενο

root στο galaxy s με 2.2


maxsal1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπεριζω ολο το φορουμ σαν νεος χρηστης και ζηταω τη βοηθεια σας.θελω να κανω root στην συσκευη μου,ομως δεν εχω εχω βρει στα ελληνικα οδηγο για την εκδοση 2.2 παρα μονο για την 2.1 . αν καποιος γνωριζει τη διαδικασια,παρακαλω ας μου την περιγραψει ή ας μου δωσει καποιο λινκ με αναλυτικες οδηγιες. ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελίδα που σε παραπέμπει λέει

 

ΟΚ, ποιός είναι ο πιο απλός τρόπος;

 

- Για Εclair (2.1) firmwares:

................

 

- Για Froyo (2.2 και 2.2.1) firmwares (δουλεύει και σε Eclair):

................................

 

- Για Gingerbread (2.3.3 και 2.3.4) firmwares

..............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δε δινει αναλυτικες οδηγιες!μηπως να ακολουθισω τα βηματα της 2.1 μεχρι ενα σημειο? ειμαι αρχαριος βλεπεις...

 

Αποστολή από GT-I9000 με το ενα φραπογαλο στο χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δε δινει αναλυτικες οδηγιες!μηπως να ακολουθισω τα βηματα της 2.1 μεχρι ενα σημειο? ειμαι αρχαριος βλεπεις...

 

Αποστολή από GT-I9000 με το ενα φραπογαλο στο χερι

 

Διάβασες καλά τους οδηγούς και τα λινκ που έχουν και σε παραπέμπουν;

Το ένα μιλάει για το superoneclick και σε παραπέμπει σε video Με το τι κάνεις ακριβώς κάνεις και το άλλο σε παραπέμπει σε κανονικότατο και αναλυτικότατο οδηγό εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410880#post3410880

 

Διάβασε πρώτα μερικά πραγματάκια γιατί δε το έχεις καθόλου το θέμα από ότι κατάλαβα και μετά κάνε και root κάνε και wow και άλλαξέ του τα φώτα με το φραπόγαλο και στα δύο χέρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον είναι προτιμότερο να φλασάρεις έναν custom kernel μέσω του οποίου εκτός από δυνατότητα root/unroot

θα έχεις και πολλά άλλα καλούδια για μελοντική χρήση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις καποιον οδηγο η καποιο λινκ φιλε μου?και κατι αλλο,αξιζει να περασω την 2.3.4 αλλης χωρας ή να περιμενω την ελληνικη?

 

Βεβαίως και αξίζει.

Από χθες είμαι με stock JVQ(2.3.4)+Speedmod K13h T24 kernel+Swype Greek+Samsung stock keyboard greek.

Δηλαδή όσον το δυνατόν official. ;)

Αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί να μείνεις official από τη στιγμή που το κινητό είναι σκυλί μαύρο.

 

Και αν κάτι αξίζει περισσότερο είναι να πειραματιστείς με custom roms και να φτάσεις στο σημείο να σετάρεις έναν Γαλαξία που θα είναι 100% στα μέτρα σου.

 

 

 

Όλα αυτά μέχρι να βγει η Galnet!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και αξίζει.

Από χθες είμαι με stock JVQ(2.3.4)+Speedmod K13h T24 kernel+Swype Greek+Samsung stock keyboard greek.

Δηλαδή όσον το δυνατόν official. ;)

Αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί να μείνεις official από τη στιγμή που το κινητό είναι σκυλί μαύρο.

 

Και αν κάτι αξίζει περισσότερο είναι να πειραματιστείς με custom roms και να φτάσεις στο σημείο να σετάρεις έναν Γαλαξία που θα είναι 100% στα μέτρα σου.

 

 

 

Όλα αυτά μέχρι να βγει η Galnet!!!

 

 

Ναι αλλά δεν είναι Nexus :P :lol: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν είναι Nexus :P :lol: :devil:

 

Τώρα ΟΚ, έχεις δίκιο... Tο διορθώνω...

 

Και αν κάτι αξίζει περισσότερο είναι να πειραματιστείς με custom roms και να φτάσεις στο σημείο να σετάρεις έναν Γαλαξία που θα είναι 99' date='999% σαν Nexus S.[/i']

Δυστυχώς 100% δεν θα γίνει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και αξίζει.

Από χθες είμαι με stock JVQ(2.3.4)+Speedmod K13h T24 kernel+Swype Greek+Samsung stock keyboard greek.

Δηλαδή όσον το δυνατόν official. ;)

Αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί να μείνεις official από τη στιγμή που το κινητό είναι σκυλί μαύρο.

 

Και αν κάτι αξίζει περισσότερο είναι να πειραματιστείς με custom roms και να φτάσεις στο σημείο να σετάρεις έναν Γαλαξία που θα είναι 100% στα μέτρα σου.

 

 

 

Όλα αυτά μέχρι να βγει η Galnet!!!

 

μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ για αυτα;και γενικα ειναι ευκολη η διαδικασια;

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ για αυτα;και γενικα ειναι ευκολη η διαδικασια;

android.png

 

http://www.insomnia.gr/page/wiki/_/smartphones/how-to-flash-official-android-234-xxjvp-gingerbread-rom-on-galaxy-s-i9000-and-more-r200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ για αυτα;και γενικα ειναι ευκολη η διαδικασια;

android.png

 

 

 

@maxsal1995 αν κάνεις τον οδηγό που σου έδωσε ο nikoskon Κάνε πρώτα ένα backup τα Apps σου... Σιγούρεψε ότι οι επαφές σου είναι στο Gmail σου, για να μην έχουμε παρατράγουδα και μου ζητηθούν ρέστα...

Επίσης θα κάνεις τα 4 πρώτα βήματα ΚΑΤΑΓΡΑΜΜΑ και μετά πας αμέσως στο βήμα 10... Καλό είναι στο βήμα 10 να κατεβάσεις την WIPE...

 

Καλή τύχη και καλό φλασάρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...