Προς το περιεχόμενο

αντιμετώπιση τριχόπτωσης


santana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον ο μέσος 20-30χρονος αν έχει πάρει χαμπάρι κανένας τα παίρνει πολύ κοντά με την κουρευτηκή γιατί βαρέθηκε να ασχολείται με το μαλλί με ζελέδια και κεριά και δε ξέρω τι.

 

Η καράφλα είναι καράφλα, καλύτερα να είσαι φουλ ξυρισμένος/πολύ κοντά παντά να έχεις μαλλί εδώ και καράφλα παραπέρα. Κανένα φάρμακο δε θα σε σώσει απλά θα νομίζεις ότι θα σε σώσει.

 

Και εγώ είχα μακρύ μαλλί και είχε αρχίσει και αραίωνε μέχρι που το πήρα απόφαση και τα πήρα σχεδόν ξούρα και από τότε κάθε 2 βδομάδες αυτό κάνω. Αποτέλεσμα? Απο εκεί που είχα αρχίσει να καραφλιάζω πλέον έχω περισσότερο μαλλί απ'ότι είχα όταν το είχα μακρύ.

 

Ξυριστική μηχανή λοιπόν με 2 κεφαλές, μία για κούρεμα στα μούσια και μία για κούρεμα με την ψιλή για το μαλλί. Όλα τα άλλα χαμένα λεφτά είναι, ακόμα και η μεταμόσχευση (ένας ξάδερφός μου έκανε) τίποτα δε λέει, μετά από 3 χρόνια του έπεσαν όσα είχε κάνει μεταμόσχευση οπότε κλαίει τα λεφτά.

 

Δε γουστάρεις την φαλάκρα, με την ψιλή, φάρμακα και ενυδατικές και κρεμμούλες είναι για τις γυναίκες, οι άντρες δέχονται την φαλάκρα με σθένος και αυτοπεποίθηση (και με την ψιλή)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

.. 

Δε γουστάρεις την φαλάκρα, με την ψιλή, φάρμακα και ενυδατικές και κρεμμούλες είναι για τις γυναίκες, οι άντρες δέχονται την φαλάκρα με σθένος και αυτοπεποίθηση (και με την ψιλή)

Ούτε κάν ψιλή. Αφαιρείς το module που ρυθμίζει το μήκος και τα κόβεις κατευθείαν με το μήκος της μηχανής. (μισό χιλιοστό συνήθως)

 

Καλύτερα να ξοδέψει τα λεφτά σε γυμναστήριο και να φτιάξει ένα 6-pack, αντί να προσπαθεί να διατηρήσει το μαλί.

 

Μαλί έχουν και τα πρόβατα, 6pack όμως; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

minoxidil (regain rogain ktl ) αλλά εχει αποτέλεσμα οσο την χρησιμοποιείς ... με σύνεση... τι κάνει .. κάνει πιο χοντρή την τρίχα και επιβραδύνει την αραίωση.Σε κάποιες περιπτώσεις σε περιοχές που υπάρχει ήδη μαλί βγαίνει κι άλλο..σε καραφλά σημεία δεν βγαίνει μαλί πέρνα απο κάποιες ξανθές τριχούλες αδύναμες..

Να ξέρεται οτι δεν είναι αθώα ουσία και δημιουργεί παρενέργειες.. 

Με το που σταματήσετε χάνετε όσες τρίχες κερδίσατε και ακόμα παραπάνω σε κάποιες περιπτώσεις.. 

Καλύτερα μηχανούλα και κοντό μαλάκι που είναι της μόδας.. αρχίστε και ενα γυμναστηριάκι να βελτιώσετε την φυσική σας κατάσταση και μην επιβαρύνετε την υγεία σας με σκευάσματα..θα τα βρείτε μπροστά σας μετα απο χρόνια και θα το μετανιώσετε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως προτιμότερο είναι να τα κουρέψει κάποιος με την ψιλή παρά να έχει το αποτέλεσμα που έχει ο mr Prince William που είναι και στο target group που μιλάμε. Σε τέτοια ηλικία το να έχεις καράφλα και αλλά να αφήνεις τα υπόλοιπα μαλλιά και να γίνεσαι Παπανδρέου είναι ότι χειρότερο και αντιαισθητικό και εννοείται καμία γκόμενα δε θα γυρίσει να σε κοιτάξει, αν όμως τα πάρεις όλα με την ψιλή αλλάζει το θέμα γιατί εκτός του ότι σίγουρα θα είναι πιο ωραίο το αποτέλεσμα, είναι και της μόδας.

 

prince-william-baldness-jpg_111509.jpg

 

 

Υ.Γ. Αν ούτε ο πρίγκιπας της Αγγλίας, 30 χρονών παλικάρι δε μπορεί να γλυτώσει την φαλάκρα με τα λεφτά που έχει, τι το ψάχνετε με φάρμακα εσείς?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

prince-william-baldness-jpg_111509.jpg

 

 

Υ.Γ. Αν ούτε ο πρίγκιπας της Αγγλίας, 30 χρονών παλικάρι δε μπορεί να γλυτώσει την φαλάκρα με τα λεφτά που έχει, τι το ψάχνετε με φάρμακα εσείς?

Σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To regain δε δημιουργει τέτοιες παρενέργειες.

Είναι το καλύτερο "φάρμακο" της αγοράς κατά της τριχόπτωσης. Με ένα μειονέκτημα πολύ βασικό!!!!

Δημιουργεί

εξάρτηση! (τα μαλλιά σου δε θα αντέχουν πλέον χωρίς αυτό, πράγμα που

σημαίνει οτι μόλις το σταματήσεις, αποχαιρετάς και το μαλί σου)

 

Το regain μπορεί να μη δημιουργεί την παρενέργεια με το κοκκίνισμα και ερεθισμό του κεφαλιού (σε σχέση με αλλες μάρκες) λόγω κάποιων ουσιών που έχει για την προστασία του δέρματος αλλά τις παρενέργειες της μινοξιδίλης δε γίνεται να τις προσπεράσει με κάτι.

 

minoxidil (regain rogain ktl ) αλλά εχει αποτέλεσμα οσο την χρησιμοποιείς ... με σύνεση... τι κάνει .. κάνει πιο χοντρή την τρίχα και επιβραδύνει την αραίωση.Σε κάποιες περιπτώσεις σε περιοχές που υπάρχει ήδη μαλί βγαίνει κι άλλο..σε καραφλά σημεία δεν βγαίνει μαλί πέρνα απο κάποιες ξανθές τριχούλες αδύναμες..

Να ξέρεται οτι δεν είναι αθώα ουσία και δημιουργεί παρενέργειες.. 

Με το που σταματήσετε χάνετε όσες τρίχες κερδίσατε και ακόμα παραπάνω σε κάποιες περιπτώσεις.. 

Καλύτερα μηχανούλα και κοντό μαλάκι που είναι της μόδας.. αρχίστε και ενα γυμναστηριάκι να βελτιώσετε την φυσική σας κατάσταση και μην επιβαρύνετε την υγεία σας με σκευάσματα..θα τα βρείτε μπροστά σας μετα απο χρόνια και θα το μετανιώσετε..

 

Έτσι ακριβώς. Όσο βάζεις (2 φορές τη μέρα) έχεις μαλλί , αν το σταματήσεις χάνεις και αυτό που ''εβγαλε'' το φάρμακο και λίγες ακόμα λόγω αντίδρασης του οργανισμού. Εγώ μετά τα 2 χρόνια που το σταμάτησα, μετά τους 3 μήνες όπου καθαρίζει το αίμα από την ουσία γινόταν πανικός για ένα μήνα με το μαλλί που έπεφτε.

Μπορεί βέβαια τώρα να άδειασε αρκετά το κεφάλι ΑΛΛΑ φύγαν οι πόνοι στο στηθος, ξεπροίστηκε το πρόσωπο και τα φρύδια μου ήρθαν στο φυσιολογικό τους μέγεθος γιατί εκτός των άλλων τριχοφυία εμφανίζεται και σε άλλα μέρη πλην του κεφαλιού.

Γενικά δεν είναι πολύ καλή ιδέα το να την αρχίσει κανείς. Και γω αν ήξερα τις παρενέργειες και την δέσμευση δε θα το ξεκινούσα. Πάντως μαλλί δίνει για να λέμε την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το regain μπορεί να μη δημιουργεί την παρενέργεια με το κοκκίνισμα και ερεθισμό του κεφαλιού (σε σχέση με αλλες μάρκες) λόγω κάποιων ουσιών που έχει για την προστασία του δέρματος αλλά τις παρενέργειες της μινοξιδίλης δε γίνεται να τις προσπεράσει με κάτι.

 

 

Έτσι ακριβώς. Όσο βάζεις (2 φορές τη μέρα) έχεις μαλλί , αν το σταματήσεις χάνεις και αυτό που ''εβγαλε'' το φάρμακο και λίγες ακόμα λόγω αντίδρασης του οργανισμού. Εγώ μετά τα 2 χρόνια που το σταμάτησα, μετά τους 3 μήνες όπου καθαρίζει το αίμα από την ουσία γινόταν πανικός για ένα μήνα με το μαλλί που έπεφτε.

Μπορεί βέβαια τώρα να άδειασε αρκετά το κεφάλι ΑΛΛΑ φύγαν οι πόνοι στο στηθος, ξεπροίστηκε το πρόσωπο και τα φρύδια μου ήρθαν στο φυσιολογικό τους μέγεθος γιατί εκτός των άλλων τριχοφυία εμφανίζεται και σε άλλα μέρη πλην του κεφαλιού.

Γενικά δεν είναι πολύ καλή ιδέα το να την αρχίσει κανείς. Και γω αν ήξερα τις παρενέργειες και την δέσμευση δε θα το ξεκινούσα. Πάντως μαλλί δίνει για να λέμε την αλήθεια.

Συμφωνώ απόλυτα .. διαβάστε οσοι δεν γνωρίζετε και βάζετε αβίαστα προιόντα στο κεφάλι σας μήπως και σας πεί καμια χαζογκόμενα οτι δεν είστε ωραίοι...

 

 

Minoxidil is an antihypertensive vasodilator medication

Originally, minoxidil was used exclusively as an oral drug (with the trade name 'Loniten') to treat high blood pressure. However, it was discovered to have an interesting side effect: hair growth.[1] Minoxidil may cause increased growth or darkening of fine body hairs, or in some cases, significant hair growth. When the medication is discontinued, the hair loss will return to normal rate within 30 to 60 days.

 

τα υπόλοιπα στο wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Minoxidil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά χαλαρώστε λίγο που με το γουλί θα σε τρέχουν όλες οι γυναίκες...

 

Οκ μπορεί όντως σε αρκετούς να πηγαίνει, δε διαφωνώ γούστο του καθενός είναι αυτό εξάλλου. Τα μαλλιά όμως ανέκαθεν ήταν γοητεία στον άνδρα.

 

Στην τελική ποιος σας είπε ότι όποιος βάζει μαλλιά το κάνει για να τον γουστάρουν οι χαζογκόμενες; Έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή χαπάκι για την πίεση είναι με λίγα λόγια, η ενδυνάμωση μαλλιού είναι παρενέργεια και τίποτε παραπάνω.

 

Brace your baldness λέμε...

 

Nαι έτσι είχε ανακαλυφθεί τυχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Στην τελική ποιος σας είπε ότι όποιος βάζει μαλλιά το κάνει για να τον γουστάρουν οι χαζογκόμενες; Έλεος...

Το να το κάνει για να αρέσει στον εαυτό του, είναι χειρότερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες μόνο για να αποφύγετε τόση προσοχή και κόπο θα έπρεπε να τα είχατε πάρει γουλί καιρό τώρα, βάλε αυτό, μην κοιμάσε έτσι, μην ακουμπάς πολύ τα μαλλιά σου, μην λούζεσε συχνά....

Πάρε εκεί την μηχανή και πάρτα όλα, liberating.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλοί λόγοι που πέφτουν τα μαλλιά κάποιου.
Εγω πχ εχω αρχίσει να κάνω φαλάκρα στην κορυφή. Πήγα σε γιατρό και μόνο μια λύση με βοήθησε αποτελεσματικά.

 

1 χάπι propecia την μέρα, σε συνδιασμό με το reggain. Η αλήθεια είναι οτι τα μαλλιά μου βγήκαν, αλλα όταν έμαθα τι ακριβώς γίνεται στον οργανισμό μου τα έκοψα όλα!!

 

Στην περίπτωση μου , συμβαίνει το εξής: Εχω υψηλή τεστοστερόνη στον οργανισμό μου, με σκοπό να πέφτουν οι τρίχες απο το κεφάλι μου! Το propecia, ρίχνει τα επίπεδα τεστοστερόνης, και έτσι βγαίνουν μαλλιά πάλι!

 

Παρενέργειες δεν είχα, αλλα σε όσους φαρμακοποιούς ζητουσα το propecia ( το έπερνα για 1 χρόνο περίπου. 1 κουτί τον μήνα. 1 κουτί = 50€) με κοιτούσαν με απορία και μου λέγαν, δεν έχεις παρενέργειες απο αυτό το χάπι;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...