Προς το περιεχόμενο

Η Apple κερδίζει την αναστολή κυκλοφορίας του Samsung Galaxy Tab 10.1 στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

@thenazgullord Πολύ θα ήθελα να μάθω σε ποια τεχνολογία είναι πολύ μπροστά η Samsung. Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος;

 

amoled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε θα αναφερθω στα νομικα της υποθεσης. στο τεχνικο κομματι το ipad 2 δεν εχει να φοβηθει κατι απο το galaxy tab.

ειχα την ευκαιρια να παιξω και με τα 2 σε καταστημα dixons και η διαφορα ηταν χαοτικη. το galaxy tab (android 3.1) κολλουσε στο touch περισσοτερο και απο το HTC flyer (android 2.3). ελεος

 

το χειροτερο touch experience ever. ακομα και το δικο κινητο optimus one android 2.3.3 με 600 Mhz arm v6 εχει καλυτερο touch απο αυτη τη βλακεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ δε λέω τίποτα! Απλά παραθέτω κάποια στοιχεία. Το συμπέρασμα δικό σου!

 

Ναι μιας και η αγορά μας έχει πνίξει με 3d κινητά και όλοι έχουμε από ένα, συμφωνώ. Αφού λοιπόν η Sammy έχει τέτοια τεχνολογία είναι όντως πολύ μπροστά απο την Apple.

 

Γι αυτό λοιπόν χτυπιούνται σαν τα χταπόδια μερικοί εδώ. Για το 3d...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να σου βαλω κι ενα quiz: οταν σε ενα μαγαζι βλεπεις το iphone4 στα 700€ και το galaxy s II (το οποιο εχει σπασει τη μουρη του iphone σε ΚΑΘΕ συγκριτικο και ειναι ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ καλυτερο) στα 550-600€ max τη διαφορα που την αποδιδεις;

Την διαφορα την αποδιδω στο γεγονος οτι το samsung αν του βαλεις ενα κορδονακι θα γινει σαγιοναρα νουμερο 45.

 

Κινητο το λες εσυ αυτο? ουτε στην τσεπη δε χωραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα αναφερθω στα νομικα της υποθεσης. στο τεχνικο κομματι το ipad 2 δεν εχει να φοβηθει κατι απο το galaxy tab.

ειχα την ευκαιρια να παιξω και με τα 2 σε καταστημα dixons και η διαφορα ηταν χαοτικη. το galaxy tab (android 3.1) κολλουσε στο touch περισσοτερο και απο το HTC flyer (android 2.3). ελεος

 

το χειροτερο touch experience ever. ακομα και το δικου κινητο optimus one android 2.3.3 με 600 Mhz arm v6 εχει καλυτερο touch απο αυτη τη βλακεια

Τι λες εδω τα 2.3 τα εχω στο μονταρισμενα για το hd2 1Ghz cpu και 448mb ram και πετανε,ουτε κολληματα,ουτε τιποτα καθυστερησεις!

Και επιδει εχουμε και το galaxy s2 απλα ελεος με τις ανακριβιες σου!Το μηχανημα πεταει κυρολεκτικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την διαφορα την αποδιδω στο γεγονος οτι το samsung αν του βαλεις ενα κορδονακι θα γινει σαγιοναρα νουμερο 45.

 

Κινητο το λες εσυ αυτο? ουτε στην τσεπη δε χωραει

 

καλα οκ φιλε αφου η μεγαλη οθονη σε ενα smartphone για σενα ειναι μειονεκτημα κατσε στην 3,5 του iphone μια ζωη εγω αραζω στα 4,3 και εχουμε ακομα. και αυτο που λες ειναι ασχετο γιατι το μεγεθος οθονης ειναι θεμα προσωπικου γουστου και ειναι κατι που το επιλεγεις εσυ. δοξα τω θεω εμεις οι ποταποι android χρηστες εχουμε μια γκαμα απο κινητα να διαλεγουμε οχι 1 μονο. σου μιλαω σαν πρωην χρηστης iphone και οχι αυτοι που ταπηραν απο τη vodafone οταν ηρθαν εδω τα 3g. ειχα iphone απο το 2007 που το πηρα απο αμερικανο απο ebay και το κρατησα 3χρονια και εχω εμπειρια κι απο ολα τα μετεπειτα μοντελα οποτε ξερω τι σου λεω. η apple με το iphone δεν προσφερει τιποτα πια. πεταει 3-4 επιπλεον πραγματα σε καθε εκδοση να στραβωσει τα βλεμματα και σου πασαρει το ιδιο προιον με περισσοτερα φραγκα και απο πανω πουλαει κι αυτο το attitude με τα copyright, τα κλειδωμενα λογισμικα και το σταριλικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οκ φιλε αφου η μεγαλη οθονη σε ενα smartphone για σενα ειναι μειονεκτημα κατσε στην 3,5 του iphone μια ζωη εγω αραζω στα 4,3

Μα δε μιλησα εγω για μεγεθος οθονης. Για μεγεθος κινητου μιλησα..

 

κοιτα εδω χαος

http://dailyiphoneblog.com/wp-content/uploads/2011/05/Galaxy-S-II-vs.-iPhone-4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες εδω τα 2.3 τα εχω στο μονταρισμενα για το hd2 1Ghz cpu και 448mb ram και πετανε,ουτε κολληματα,ουτε τιποτα καθυστερησεις!

Και επιδει εχουμε και το galaxy s2 απλα ελεος με τις ανακριβιες σου!Το μηχανημα πεταει κυρολεκτικα!

 

αφου επαιξα μαζι του τι μου λες? σου λεω οτι ειδα στο καταστημα. το galaxy tab κολλουσε ελεεινα στις εναλλαγες των οθονων και στην κυλιση των εικονιδιων. δε λεω ψεμματα. οτι λεω ειδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε μιλησα εγω για μεγεθος οθονης. Για μεγεθος κινητου μιλησα..

 

κοιτα εδω χαος

http://dailyiphoneblog.com/wp-content/uploads/2011/05/Galaxy-S-II-vs.-iPhone-4.jpg

 

τα smartphones ειναι οθονη=κινητο. δε μπαινει μεγαλη οθονη σε μικρο κινητο. δες ενα συγκριτικο SGSII με Iphone 4 και πες μου μετα. και στην τσεπη μου μια χαρα χωραει πιστεψε με και απο αποψη βολικοτητας ειναι πολυ ελαφρυτερο απο το iphone και μακραν βολικοτερο

 

αφου επαιξα μαζι του τι μου λες? σου λεω οτι ειδα στο καταστημα. το galaxy tab κολλουσε ελεεινα στις εναλλαγες των οθονων και στην κυλιση των εικονιδιων. δε λεω ψεμματα. οτι λεω ειδα.

 

φιλε οι android συσκευες εχουν 500 widgets και οταν κανουν sync κολλανε (μερικες) οταν πας να γυρισεις παραθυρα. δες ενα συγκριτικο τεστ αναμεσα σε ipad και honeycomb tablets και θα δεις την πραγματικη εικονα. μην περιμενεις τωρα απο τα εκθεσιακα στα μαγαζια να βγαλεις συμπερασμα ειναι ασκοπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το φόρουμ, δύο κατηγορίες ανθρώπων υπάρχουν τελικά. Αυτοί που έχουν προϊόντα apple και αυτοί που θα ήθελαν να έχουν...

 

σε μενα αναφερεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το φόρουμ, δύο κατηγορίες ανθρώπων υπάρχουν τελικά. Αυτοί που έχουν προϊόντα apple και αυτοί που θα ήθελαν να έχουν...

 

εγω παντως δεν ανηκω σε καμια απο αυτες τις κατηγοριες προφανως γιατι ειχα iphone χρονια πριν εσυ ακουσεις τη λεξη καν και ξερω και τη μια μερια του νομισματος και την αλλη. τωρα αν νομιζεις οτι η apple ειναι τοσο καλη εταιρια και τα προιοντα της υπερτερουν απο τα ανταγωνιστικα αυτη την συγκεκριμενη εποχη θα σου προτεινα να πας σε καποιον ειδικο να σου τα βαλει κατω να καταλαβεις τι παιζει και γιατι η apple εχει παρει την πισω βολτα (και καλα να παθει με το προσωπο που κραταει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το φόρουμ, δύο κατηγορίες ανθρώπων υπάρχουν τελικά. Αυτοί που έχουν προϊόντα apple και αυτοί που θα ήθελαν να έχουν...

Πιστευεις φιλε μου οτι δε μπορω να αποκτησω apple οποτε γουσταρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...