Προς το περιεχόμενο

Η Apple κερδίζει την αναστολή κυκλοφορίας του Samsung Galaxy Tab 10.1 στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω Apple ipad2 και αισθανομαι οτι η ομαδα μου νικαει τον αντιπαλο.

 

Αρα συμφωνω με Apple, να της παρει και τα σωβρακα της Samsung, μονο να αντιγραφει ξερει τοσα χρονια

Tι εγινε,ζηλεψαμε,που καποιοι αλλοι,με πιο λιγα λεφτα,θα εχουν ενα tablet καλυτερο απ'το δικο σου?

Δε πειραζει,με τον καιρο θα το συνηθησεις,αυτο το συναισθημα! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης εγώ βλέπω αυτό:

 

Samsung Electronics

Revenue US$ 133.78 billion (2010)

Total assets US$ 118.35 billion (2010)

Net income US$ 13.67 billion (2010)

 

Apple Inc.

Revenue US$ 65.23 billion (FY 2010)

Total assets US$ 75.18 billion (FY 2010)

Net income US$ 14.01 billion (FY 2010)

Αυτό εύκολα μπορεί να μεταφραστεί ως υπερτιμολόγηση των μηλοπροϊόντων;

Κάτι σαν την περίπτωση της Porche?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εγινε,ζηλεψαμε,που καποιοι αλλοι,με πιο λιγα λεφτα,θα εχουν ενα tablet καλυτερο απ'το δικο σου?

Το ipad εχει οθονη τεχνολογιας ips, το samsung ουτε καν.

Αρα δεν ειναι το καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εγώ το έβαλα επειδή έχει αναφερθεί οτι τι να φοβηθεί η apple που έχει όλα τα λεφτά του κόσμου από την samsung και τελικά ίδια κέρδη έχουν και διπλάσια έσοδα η samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ομάδες ρε παιδια?

λες και πληρώνεστε απο καμία...

εννοείται ότι η apple ενοχλήθηκε λιγάκι απο την samsung λόγω της απειλης που πλησιαζει

και οτι η samsung καλά να πάθει αφού μέχρι και smart cover εβγαλε...

καλύερα για μας γιατι η apple ηδη σκέφτεται πως θα βγαλει το ipad 3 (για να μην πώ ότι πολλα features απο την jailbreak σκηνη τα ενσωματώνει σιγα σιγα στο λειτουργικό της)

και γιατί η samsung θα προσέξει λίγο παραπάνω το επόμενο μοντέλο της με αποτέλεσμα να έχουμε καλύτερες διαστάσεις, αναλυσεις κλπ

όλα τα άλλα "περι ορέξεως κολοκιθοπιτα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αχχχχ το insomnia έχει και πάλι πλάκα!!!

 

Εγώ έχω ένα wildfire. Φυσικά αυτό είναι το καλύτερο κινητό. Γιατί το καλό μου παντελόνι που είναι και πολύ ντιζάιν να 'ουμε, έχει μια λοξή τσέπη μπροστά δεξιά και μόνο to wildfire χωράει καλά σε αυτή. Αν βάλω άι phone (το γράφω έτσι μη φάω καμιά μήνυση), μου χαλάει η τσάκιση, όταν πίνω φρέντο καθιστός και φουσκώνει και οι σερβιτόρες με κοιτάνε με μισό μάτι γιατί... καταλαβαίνετε...

Συνεπώς πρέπει ή να αλλάξω παντελόνι ή κινητό. Επειδή όμως το παντελόνι κάνει ένα σορό λεφτά και μου κάνει ένα πισινούλι μούρλια και είναι και χαρμάνι, δεν αλλάζω παντελόνι να μη με πούνε και τσαντιρόγυφτο στο lounge cafe που συχνάζω. Οπότε ούτε κανένα άλλο κινητό μου κάνει, για τους λόγους που εξήγησα πριν. Από την επιλογή του παντελονιού, καταλαβαίνετε πως έχω καταπληκτικό γούστο και είμαι in. Άρα, δε θα μπορούσα να κάνω λάθος στο κινητό. Άρα το wildfire είναι το καλύτερο κινητό στον κόσμο. Επειδή κάνει ζέστη και η μασχάλες μου άρχισαν να στάζουν μέχρι το χαρμάνι παντελόνι μου, παω να κάνω κανένα ντουζάκι, επειδή σε λίγο θα πάμε με τον Κούλη και τον σκύλο του τον Κανέλο για καφέ στο lounge. Μούρλια σας λέω. Στον κιμά στα μακαρόνια βάζετε κύμινο; έχω πάθει λάστιχο και στο honda C90 μου... Κωλοχώρα. Πας και βάζεις λοου προφάιλ λαστιχάκι πιρέλι στο παπί αλλά με αυτούς τους κωλόδρομους .... δε μπορείς να πας να πιεις τον καφέ σου κυριλέ . Πάλι καλά που έχει ο Κούλης το Pegeut 106 Rallie της μαμάς του και θα περάσει να με πάρει αυτός. Τι; Λέω μ*******ς;;Ε όχι δααα....

Επεξ/σία από paredwse
αφαιρεση quote διεγραμμενου μηνυματος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αχχχχ το insomnia έχει και πάλι πλάκα!!!

 

Εγώ έχω ένα wildfire. Φυσικά αυτό είναι το καλύτερο κινητό. Γιατί το καλό μου παντελόνι που είναι και πολύ ντιζάιν να 'ουμε, έχει μια λοξή τσέπη μπροστά δεξιά και μόνο to wildfire χωράει καλά σε αυτή. Αν βάλω άι phone (το γράφω έτσι μη φάω καμιά μήνυση), μου χαλάει η τσάκιση, όταν πίνω φρέντο καθιστός και φουσκώνει και οι σερβιτόρες με κοιτάνε με μισό μάτι γιατί... καταλαβαίνετε...

Συνεπώς πρέπει ή να αλλάξω παντελόνι ή κινητό. Επειδή όμως το παντελόνι κάνει ένα σορό λεφτά και μου κάνει ένα πισινούλι μούρλια και είναι και χαρμάνι, δεν αλλάζω παντελόνι να μη με πούνε και τσαντιρόγυφτο στο lounge cafe που συχνάζω. Οπότε ούτε κανένα άλλο κινητό μου κάνει, για τους λόγους που εξήγησα πριν. Από την επιλογή του παντελονιού, καταλαβαίνετε πως έχω καταπληκτικό γούστο και είμαι in. Άρα, δε θα μπορούσα να κάνω λάθος στο κινητό. Άρα το wildfire είναι το καλύτερο κινητό στον κόσμο. Επειδή κάνει ζέστη και η μασχάλες μου άρχισαν να στάζουν μέχρι το χαρμάνι παντελόνι μου, παω να κάνω κανένα ντουζάκι, επειδή σε λίγο θα πάμε με τον Κούλη και τον σκύλο του τον Κανέλο για καφέ στο lounge. Μούρλια σας λέω. Στον κιμά στα μακαρόνια βάζετε κύμινο; έχω πάθει λάστιχο και στο honda C90 μου... Κωλοχώρα. Πας και βάζεις λοου προφάιλ λαστιχάκι πιρέλι στο παπί αλλά με αυτούς τους κωλόδρομους .... δε μπορείς να πας να πιεις τον καφέ σου κυριλέ . Πάλι καλά που έχει ο Κούλης το Pegeut 106 Rallie της μαμάς του και θα περάσει να με πάρει αυτός. Τι; Λέω μ*******ς;;Ε όχι δααα....

Είσαι κάφρος, ΡΕ!!! Μας πέθανες!!! :-P

Καλό καφέ και φιλιά στον Κανέλο

 

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχχχ το insomnia έχει και πάλι πλάκα!!!

 

Εγώ έχω ένα wildfire. Φυσικά αυτό είναι το καλύτερο κινητό. Γιατί το καλό μου παντελόνι που είναι και πολύ ντιζάιν να 'ουμε, έχει μια λοξή τσέπη μπροστά δεξιά και μόνο to wildfire χωράει καλά σε αυτή. Αν βάλω άι phone (το γράφω έτσι μη φάω καμιά μήνυση), μου χαλάει η τσάκιση, όταν πίνω φρέντο καθιστός και φουσκώνει και οι σερβιτόρες με κοιτάνε με μισό μάτι γιατί... καταλαβαίνετε...

Συνεπώς πρέπει ή να αλλάξω παντελόνι ή κινητό. Επειδή όμως το παντελόνι κάνει ένα σορό λεφτά και μου κάνει ένα πισινούλι μούρλια και είναι και χαρμάνι, δεν αλλάζω παντελόνι να μη με πούνε και τσαντιρόγυφτο στο lounge cafe που συχνάζω. Οπότε ούτε κανένα άλλο κινητό μου κάνει, για τους λόγους που εξήγησα πριν. Από την επιλογή του παντελονιού, καταλαβαίνετε πως έχω καταπληκτικό γούστο και είμαι in. Άρα, δε θα μπορούσα να κάνω λάθος στο κινητό. Άρα το wildfire είναι το καλύτερο κινητό στον κόσμο. Επειδή κάνει ζέστη και η μασχάλες μου άρχισαν να στάζουν μέχρι το χαρμάνι παντελόνι μου, παω να κάνω κανένα ντουζάκι, επειδή σε λίγο θα πάμε με τον Κούλη και τον σκύλο του τον Κανέλο για καφέ στο lounge. Μούρλια σας λέω. Στον κιμά στα μακαρόνια βάζετε κύμινο; έχω πάθει λάστιχο και στο honda C90 μου... Κωλοχώρα. Πας και βάζεις λοου προφάιλ λαστιχάκι πιρέλι στο παπί αλλά με αυτούς τους κωλόδρομους .... δε μπορείς να πας να πιεις τον καφέ σου κυριλέ . Πάλι καλά που έχει ο Κούλης το Pegeut 106 Rallie της μαμάς του και θα περάσει να με πάρει αυτός. Τι; Λέω μ*******ς;;Ε όχι δααα....

 

shock.pngcry.pngshock.pngcry.pnggrin.png Πληρωμένη απάντηση για όλους αυτούς που περιμένουν με τα βέλη στη φαρέτρα για να ανοίξει thread στη main page "iPhone vs The World".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια ερώτηση σε τι μοιάζουνε αυτά τα δυο?

στο ότι είναι ένα παραλληλόγραμμο με οθόνη? επειδή δεν βλέπω τπτ άλλο όμοιο......... άμα είναι έτσι όλα τα pads θα φάνε μήνυση για παραβίαση πατέντας......

 

 

unled1yd.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω Apple ipad2 και αισθανομαι οτι η ομαδα μου νικαει τον αντιπαλο.

 

Αρα συμφωνω με Apple, να της παρει και τα σωβρακα της Samsung, μονο να αντιγραφει ξερει τοσα χρονια

 

Φιλ εμ φαινεται ξεκαθαρα πως εισαι IPHONEακιας κ πως οτι βλακεια βγαλει την αγοραζεις.....λοιπον για να ξυπνησεις λιγακι ακου εδω:

1)Η οθονη στο IPHONE ειναι της LG Η Retina ουτε καν η NOVA που εννοειται οτι ειναι κατωτερες απο τις AMOLED,SUPER AMOLED κ SUPER AMOLED PLUS

2)O επεξεργαστης κ οι μνημες ειναι της Samsung

3)H συναρμολογηση ολων αυτων γινεται στην FOXXCOM στην Κινα που αυτοκτονουν ολοι

 

Πες μ τι κανει μονη της η APPLE εκτος απο τον σχεδιασμο κ το λογισμικο

 

Ειμαι κατοχος ενος SAMSUNG WAVE GT8500 κ ειναι παρα πολυ ωραιο κ λειτουργικο κ κλασεις ανωτερο απο τον παλιο σαπιο μηλο....γι αυτο καιγεται το σαπιο μηλο γτ χανει μεριδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εγώ το έβαλα επειδή έχει αναφερθεί οτι τι να φοβηθεί η apple που έχει όλα τα λεφτά του κόσμου από την samsung και τελικά ίδια κέρδη έχουν και διπλάσια έσοδα η samsung.

 

Φίλε να ξέρεις ότι αυτό που αντιπροσωπεύει μια εταιρία οικονομικά μια δεδομένη χρονική περίοδο είναι η αξία της μετοχής της στο χρηματηστίριο και όχι ένα τυχαίο net income ενός μόνο χρόνου.

 

Έπειτα αν θες να το δούμε και από αναλογική σκοπιά, η Samsung πουλάει από βρακιά με μεταξωτές κορδέλες μέχρι πλυντήρια πιάτων και κινητά.

 

 

 

 

Μερικοί εδώ χτυπιούνται λες και τους έκανε προσωπικά μύνηση η Apple για καμιά πατέντα και βγάζουν τα αποθημένα τους, lol. Α ναι, μη σας πούνε και τσοπάνηδες ή 'φτωχούς' επειδή δεν τυχαίνει να έχετε κάποιο προιόν της, είναι πολύ σημαντικό αυτό. (Έτσι κι αλλιώς μπορείτε να αγοράσετε και αύριο κιόλας ένα από αυτά)

 

Φυσικά και τα προιόντα της Apple (όπως και όλων των εταιριών) δεν είναι τέλεια και η ορθή κριτική πρέπει να λέγεται.

Το να βγαίνετε κάποιοι όμως και να μιλάτε για καπιταλισμούς και μαλακίες σε... προιόντα(!) και όχι πάνω σε κοινωνικό επίπεδο είναι γελοίο, εκτός τόπου και χρόνου και δεν έχει και κανένα νόημα ή σημασία όταν σκέφτεσαι να αγοράσεις υπολογιστή ή κινητό. Εκτός εαν ο Jobs βγαίνει και τουφεκίζει πολίτες στην California επειδή τους έπιασε να κυκλοφορούν με android κινητό.

 

Τέλος, ναι η Apple έχει και γ@μώ τα μάρκετιγκ. Που είναι το πρόβλημα? Ο ηλίθιος που πέφτει θύμα της Apple το ίδιο εύκολα πέφτει και από τη HTC ή οποιαδήποτε άλλη. Όλες οι εταιρίες φτιάχνουν το καλύτερο προιόν του κόσμου, αυτό ισχυρίζονται στις διαφημίσεις...

 

Ώντας κάτοχος iphone 4, γνωρίζω τις αδυναμίες του και τα δυνατά του σημεία και πιστεύω ότι για τα προσωπικά μου γούστα είναι το καλύτερο κινητό του κόσμου, τι με ενδιαφέρει αν η Apple και η Samsung έχουν δικαστικές διαμάχες για πατέντες?

 

 

ΥΓ:

Πω πω μιλάμε γουστάρω το κινητό μου να είναι καπιταλιστικής τεχνολογίας. Φοράω καπιταλιστικά παπούτσια, οδηγώ καπιταλιστικό αυτοκίνητο και τρώω και καπιταλιστικά corn flakes. Δεν μπορώ να βλέπω σοσιαλιστικής τεχνολογίας προιόντα όπως android. Βγάζω σπυράκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...