Προς το περιεχόμενο

Νέος με Android


tgisop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά σας παλικάρια!!!

Εχω περίπου 5-6 χρόνια smartphone windows mobile από εκδοση 5 έως και 6.5 και πρίν από 1 μήνα αποφάσησα να πάω σε android για να δώ και εγώ τι εστί βερίκοκο!!!!!

 

Τα έχω βρεί σκουρα....

έχω πρόβλημα με εφαρμογές και θέλω την βοήθειά σας!!!

Θελω τις παρακάτω εφαρμογες :

α) μια εφαρμογή όπου να μπορώ συνδέοντας το τηλέφωνο μέσω usb να μπορώ να έχω την εικόνα του και τον χειρισμό του στην οθόνη του υπολογιστή μου. Αντίστοιχο σε WM 6.5 ειναι το SOTI Professional

β) μια εφαρμογή όπου να μπορώ να έχω πλήρη την διαχείρηση των sms μυνημάτων απο τον υπολογιστή μου. Να μπορώ να δώ τα SMS και να στείλω SMS από το πρόγραμμα του υπολογιστή μου. Αντίστοιχο πρόγραμμα σε WM 6.5 Jeyo Mobile Companion.

γ) ένα πρόγραμμα για να κάνει συγχρονισμό Calendar, Tasks, Notes, Contacts με MS Outlook 2007 & 2010

γ) στο κινητό θα ήθελα να βλέπω

1) Τον καιρό σήμερα και για τις επόμενες 3 ημέρες. Να μπορώ να εισάγω πόλεις που θέλω να πάω και να βλέπω τον καιρό τους, αντίστοιχα. θα ήθελα να έχει συνδεσιμότητα από το meteo.gr γιατί έχει πολλές ελληνικές πόλεις, κάτι που δεν το έχουν άλλα προγράμματα. Αντίστοιχο πρόγραμμα σε WM 6.5 είναι το SPB Weather.

2) τα τρέχοντα tasks που έχω να κάνω

3) τα τρέχοντα calendars που έχω

4) RSS Feeds... να έχω ένα πρόγραμμα που να βάζω τα δικά μου rss feeds που θέλω να παρακολουθώ και να μπαίνω και να τα διαβάζω.

 

Αυτά προς το παρόν...

σας παρακαλώ βοηθήστε με.....

ενας απεγνωσμένος χρήστης!!!

Δεν θέλω να ξαναγυρίσω στα WM!!!!!

 

ΥΓ : αν μπορείτε να με βοηθήσετε να βρώ και κανένα cr**ed MLS Destinator για android με ελληνικούς χάρτες...... σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ : αν μπορείτε να με βοηθήσετε να βρώ και κανένα cr**ed MLS Destinator για android με ελληνικούς χάρτες...... σας ευχαριστώ πολύ

 

Για android δεν εχει βγει ακομα destinator.Βολεψου με το dont panic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για android δεν εχει βγει ακομα destinator.Βολεψου με το dont panic.

 

Φυσικά και έχει βγει, απλά αφενός μπορεί να μην δουλεύει σωστά με το κινητό του φίλου πάνω(συσκευή; έκδοση android;) και αφετέρου υπάρχουν πολύ καλύτερες λύσεις, όπως το Navigon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει βγει, απλά αφενός μπορεί να μην δουλεύει σωστά με το κινητό του φίλου πάνω(συσκευή; έκδοση android;) και αφετέρου υπάρχουν πολύ καλύτερες λύσεις, όπως το Navigon.

 

Συγνωμη δεν το ηξερα......Εχω το desire S οποτε μαλλον κανει.Τρεχω να το ...ψαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

google reader για rss και smooth calendar για ημερολογιο, για τον καιρό υπάρχουν άπειρες εφαρμογές. το go weather ειναι καλό όπως και το accuweather, αλλά αφού έχεις htc τι πρόβλημα έχεις με widget καιρού; Η Htc έχει το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

google reader για rss και smooth calendar για ημερολογιο, για τον καιρό υπάρχουν άπειρες εφαρμογές. το go weather ειναι καλό όπως και το accuweather, αλλά αφού έχεις htc τι πρόβλημα έχεις με widget καιρού; Η Htc έχει το καλύτερο.

 

δεν κατάλαβα πως έγινε διπλό ποστ, κάποιος διαχειριστής ας το σβήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

google reader για rss και smooth calendar για ημερολογιο, για τον καιρό υπάρχουν άπειρες εφαρμογές. το go weather ειναι καλό όπως και το accuweather, αλλά αφού έχεις htc τι πρόβλημα έχεις με widget καιρού; Η Htc έχει το καλύτερο.

 

Δεν έχω htc!!! samsung galaxy ace έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...