Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες στο Χperia X10


3leven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.. Εχω το Xperia X10 και ενω δεν ειχα καποιο προβλημα μεχρι τωρα , δεν θυμαμαι ποτε να καταφερα να εγκαταστησω εφαρμογες απο το Android Market (απο το site , μεσω USB).. Ειναι προβλημα για μενα καθως στο πανω οροφο δε πιανω WiFi με αποτελεσμα να μην εχω προσβαση στο market του κινητου και πρεπει αναγκαστικα να ανεβοκατεβαινω..

Μολις μπαινω στο Market συμπληρωνω το Google Account , και μου αναγνωριζει κανονικα το τηλεφωνο (Αποστολη Προς: Cosmote Sony Ericsson X10i). Αμεσως μετα ομως , μολις πατησω εγκατασταση , ενω ολα δειχνουν οτι πηγαινουν σωστα και μου γραφει πως η ληψη θα πραγματοποιηθει συντομα , δε γινεται τιποτα..

 

Ευχαριστω in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γινεται ληψη σε background?

Οχι :fear:

Τωρα που το καλοσκεφτομαι , μια φορα επιασε μονο , και συγκεκριμενα με το Folder Organizer.. Αλλα πανω στο Status Bar , ειχε το εικονιδιο της ληψης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ απο οτι βρηκα μετα απο αρκετη ωρα στο google , πρεπει λεει το κινητο να ειναι συνδεδεμενο στο internet.. :whistle:

Μα τοτε ποια η χρηση του market?? Αμα το κινητο ηταν συνδεδεμενο , θα κατεβαζα απο το κινητο της εφαρμογες..

Ahhh , whatever!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ απο οτι βρηκα μετα απο αρκετη ωρα στο google , πρεπει λεει το κινητο να ειναι συνδεδεμενο στο internet.. :whistle:

Μα τοτε ποια η χρηση του market?? Αμα το κινητο ηταν συνδεδεμενο , θα κατεβαζα απο το κινητο της εφαρμογες..

Ahhh , whatever!

Το μαρκετ υπάρχει για να σε διευκολύνει να εγκαθιστας εφαρμογες απο την ανεση ενος πισιου.

Για να μπει η εφαρμογη που θες στο κινητο προφανώς και πρέπει να είναι συνδεδεμενο με το internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαρκετ υπάρχει για να σε διευκολύνει να εγκαθιστας εφαρμογες απο την ανεση ενος πισιου.

Για να μπει η εφαρμογη που θες στο κινητο προφανώς και πρέπει να είναι συνδεδεμενο με το internet.

Δηλαδη η περιπτωση του να κατεβαινε το .apk αρχειο στο pc και στη συνεχεια μεσω USB να γινοταν ενα auto-install ειναι απιθανη/ακραια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το market απο τον υπολογιστη λειτουργει καπως σαν "δρομολογηση" της εφαρμογης που θελεις να κατεβασεις..αυτο σημαινει οτι δεν στο κατεβαζει με τιποτα στο PC και μετα να στο κανει install στο κινιτο σου..πρεπει λοιπον υποχρεωτικα να εχεις συνδεση με internet,και αν δεν εχεις εκεινη την στιγμη,τοτε στο κατεβαζει οοοοταν εχεις διαθεσιμη συνδεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...