Προς το περιεχόμενο

Θέσεις Εργασίας για Accounting/Finance Graduates


insomniac7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελευταία όλοι μεταφέρουν εργοστάσια στην βουλγαρία, η εκεί που λέει το παιδί, και όπου αλου τα εργατικά χερια είναι φθηνά...

να πάτε βουλγαρία παιδιά, λογιστής παίρνει 400 ευρω (βασικά 600 λεβα είναι 300 ... άλλα ας πούμε ότι είστε τυχεροί)

η ζωη είναι φθηνή, τα τρόφιμα πάντως είναι κατώτερης ποιότητας , χωρίς να θέλω να τους προσβάλω...

εγώ γνωρίζω οδηγούς που παίρνουν 1000 ευρώ το μήνα (2000λέβα) ... πολυτέλεια...

βλέπω τι τρώνε, μου έχουν δώσει ... δεν λεω πως είναι για πέταμα... προς θεού, αλλά είναι κάτι σαν Lidl, πας χαλας 70 ευρώ, παίρνεις 5 σακούλες (εγώ το έκανα ο βλακς ;p) και το 1/4 τα πέταξα, δοκιμάστε μια τα λουκάνικα 0,33Ε...

λες ΟΟΟΟ μόνο τόσο..., προσωπικά τα πέταξα όλα ...

 

ασε που η βενζίνα εκεί είναι σαν ελλάδα -30/40 λεπτά πιο λίγο, συγκεκριμένα εδώ ελλάδα το DK είναι 1,43 περίπου... εκεί το έχει 1,20/1,25

η βενζίνα εδώ έχει 1,59/1,67, εκεί έχει 1,33/1,45

 

δηλαδή όταν δουλεύεις σαν απλός εργάτης και παίρνεις 150-200 ευρώ (βασικός εκεί- 300-400 λέβα) και με την βενζίνα σε τέτοιες τιμές... θες ένα 60αρι να το γεμίσεις...

να δώσεις 60/200 για βενζίνα... θα σε βγάλει για ένα μήνα???

 

ξέφυγα λίγο, αυτό που ήθελα να πω είναι ότι σε λίγο θα πάνε όλοι βουλγαρία, γιατί ένα εργοστάσιο να μείνει εδώ? με 700/800 μισθό... ενώ εκεί 200 ευρώ...

 

όλα έχουν τα καλά και τα κακά, σε λίγο στην βουλγαρία θα ανέβουν τα πράγματα...

αμα ήταν έτσι "να πάμε όλες οι εταιρίες εκεί που έχει "κορόιδα" " ... καλά θα ταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα για όλα έχεις άποψη, και μάλιστα την εκφράζεις με κάθετο τρόπο. Συγνώμη αλλά πολύ περίεργα μου φαίνονται αυτά που λες.Δηλαδή πάνε τα εργοστάσια τώρα στη Βουλγαρία όπου παίρνει ο εργάτης 300-400 ευρώ και όχι πριν 5 χρόνια που έπαιρνε εκεί 200 και εδώ 900 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταία όλοι μεταφέρουν εργοστάσια στην βουλγαρία, η εκεί που λέει το παιδί, και όπου αλου τα εργατικά χερια είναι φθηνά...

να πάτε βουλγαρία παιδιά, λογιστής παίρνει 400 ευρω (βασικά 600 λεβα είναι 300 ... άλλα ας πούμε ότι είστε τυχεροί)

η ζωη είναι φθηνή, τα τρόφιμα πάντως είναι κατώτερης ποιότητας , χωρίς να θέλω να τους προσβάλω...

εγώ γνωρίζω οδηγούς που παίρνουν 1000 ευρώ το μήνα (2000λέβα) ... πολυτέλεια...

βλέπω τι τρώνε, μου έχουν δώσει ... δεν λεω πως είναι για πέταμα... προς θεού, αλλά είναι κάτι σαν Lidl, πας χαλας 70 ευρώ, παίρνεις 5 σακούλες (εγώ το έκανα ο βλακς ;p) και το 1/4 τα πέταξα, δοκιμάστε μια τα λουκάνικα 0,33Ε...

λες ΟΟΟΟ μόνο τόσο..., προσωπικά τα πέταξα όλα ...

 

ασε που η βενζίνα εκεί είναι σαν ελλάδα -30/40 λεπτά πιο λίγο, συγκεκριμένα εδώ ελλάδα το DK είναι 1,43 περίπου... εκεί το έχει 1,20/1,25

η βενζίνα εδώ έχει 1,59/1,67, εκεί έχει 1,33/1,45

 

δηλαδή όταν δουλεύεις σαν απλός εργάτης και παίρνεις 150-200 ευρώ (βασικός εκεί- 300-400 λέβα) και με την βενζίνα σε τέτοιες τιμές... θες ένα 60αρι να το γεμίσεις...

να δώσεις 60/200 για βενζίνα... θα σε βγάλει για ένα μήνα???

 

ξέφυγα λίγο, αυτό που ήθελα να πω είναι ότι σε λίγο θα πάνε όλοι βουλγαρία, γιατί ένα εργοστάσιο να μείνει εδώ? με 700/800 μισθό... ενώ εκεί 200 ευρώ...

 

όλα έχουν τα καλά και τα κακά, σε λίγο στην βουλγαρία θα ανέβουν τα πράγματα...

αμα ήταν έτσι "να πάμε όλες οι εταιρίες εκεί που έχει "κορόιδα" " ... καλά θα ταν

 

 

θαρρω οτι υπερβαλλεις λιγο,τα τροφιμα απο σουπερμαρκετ ειναι πανω κατω οτι κυκλοφορει στην ελλαδα(σε ορισμενα μαλιστα ειναι και ακριβως οτι κυκλοφορει στην ελλαδα) , μισθοι ειναι πιο χαμηλοι απο ελλαδα αλλα θα ελεγα οτι δεν ειναι τραγικα χαμηλοι(μονο στο δημοσιο τους ειναι τοσο χαμηλοι),για την βενζινη που ειπες το 50-60% εχουν γκαζι στα αυτοκινητα τους και οχι βενζινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα για όλα έχεις άποψη, και μάλιστα την εκφράζεις με κάθετο τρόπο. Συγνώμη αλλά πολύ περίεργα μου φαίνονται αυτά που λες.Δηλαδή πάνε τα εργοστάσια τώρα στη Βουλγαρία όπου παίρνει ο εργάτης 300-400 ευρώ και όχι πριν 5 χρόνια που έπαιρνε εκεί 200 και εδώ 900 ?

σε αυτό ναι, έχω πολλά πάρε δώσε με βούλγαρους οδηγούς, έχω φίλους... και φυσικά έχω άποψη.

 

θαρρω οτι υπερβαλλεις λιγο,τα τροφιμα απο σουπερμαρκετ ειναι πανω κατω οτι κυκλοφορει στην ελλαδα(σε ορισμενα μαλιστα ειναι και ακριβως οτι κυκλοφορει στην ελλαδα) , μισθοι ειναι πιο χαμηλοι απο ελλαδα αλλα θα ελεγα οτι δεν ειναι τραγικα χαμηλοι(μονο στο δημοσιο τους ειναι τοσο χαμηλοι),για την βενζινη που ειπες το 50-60% εχουν γκαζι στα αυτοκινητα τους και οχι βενζινη

και βάλε... άλλα και εκεί 75-80 λεπτά έχει :-s

 

ΥΓ: καλό θα ήταν να μην φτιάχνετε boot accounts, πείτε ότι θέλετε απο main...

αλίμονο αν απαγορεύσουμε σε κάποιον εδώ μέσα να εκφράζεται, άλλωστε εδώ μέσα όλοι άσχετοι είμαστε...

 

αμα περιμένεις απάντηση απο ιδικό τότε είσαι σε λάθος μέρος, και δεν εννοώ το φορουμ , αλλα το Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση? απο κοστος ζωης τι λεει εκει περα? ενοικια κτλ?

 

Γενικά τα λεφτά που ξοδεύεις είναι πολύ λιγότερα από Αθήνα. Το ενοίκιο τώρα εξαρτάται από το πόσο κέντρικα θες να είσαι (αν και γενικά η πόλη είναι πολύ μικρή,περίπου σαν την Πάτρα), κι απο οτ αν θες να συγκατοικήσεις ή όχι. Για ολόκληρο διαμέρισμα στο κέντρο περίπου 50 τ.μ. βρίσκεις με 400-450 όλοι οι λογαριασμοι πληρωμένοι. Όσο πας πιο έξω πέφτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ολόκληρο διαμέρισμα στο κέντρο περίπου 50 τ.μ. βρίσκεις με 400-450 όλοι οι λογαριασμοι πληρωμένοι. Όσο πας πιο έξω πέφτουν.

 

Πλάκα κάνεις έτσι; 400-450€ για 50 τ.μ.!!!??? Αυτό το λες χαμηλό κόστος ζωής;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις έτσι; 400-450€ για 50 τ.μ.!!!??? Αυτό το λες χαμηλό κόστος ζωής;

 

Μιλούσα για τα άλλα έξοδα, τα νοίκια είναι τσιμπημένα όντως, αλλά ναι με όλους τους λογαριασμούς + ακριβώς κέντρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επισυνάπτω μια λίστα με τις διαθέσιμες θέσεις αυτή τη στιγμή. Έχετε υπόψιν σας, ότι για κάθε τίτλο θέσης ζητούνται αρκετά άτομα.positions.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε insomniac7 θα ηθελα να σε ρωτησω στην μηχανη αναζητησης https://jobs3.netmedia1.com/cp/find.ibm.jobs/location/ εχει και entry level και student/intership πιο απο τα δυο ειναι για πτυχιουχους χωρις εργασιακη εμπειρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...