Προς το περιεχόμενο

IDEOS X5 Backup πριν το root


makischa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

 

Πηρα προχθες στα χερια μου το Χ5 και ηθελα να το κανω root. Γνωριζω ομως οτι αυτο θετει τη συσκευη εκτος εγγυησης και θελω να μαθω πριν το επιχειρησω πώς μπορω να κρατησω backup του υπαρχοντος λειτουργικού για να το ξαναπεράσω σε περιπτωση που χρειαστει να το στειλω για service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δε σκεφτηκα το προφανες, να ψαξω σε αλλο φορουμ για τηλεφωνα lipssealed.png

 

http://www.myphone.gr/forum/archive/index.php/t-306360.html Εχει τα παντα για οποιον ενδιαφερεται. Thx anyway!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα διαβαζω μια ολοκληρη μερα για ολα αυτα και ακομη δεν εχω καταλαβει στα σιγουρα τι πρεπει να κανω...

 

Τι ειναι το Clockwork Recovery? Τι το Perfect Recovery? Τα χρειαζομαι? Αφου εχω ηδη το recovery.img στο κινητο απο τη μανα του.

 

Ανοιξα το κινητο με τα Vol Up+Vol Down+On/Off, μου ανοιξε τη μωβ οθονη, το συνεδεσα στο pc και αντεγραψα τα περιεχομενα του φακελου (amss.mbn, boot.img, EMMCBOOT.MBN, recovery.img και ενας φακελος cust_data/wind/gr........).

 

Εαν κανω καμια πατατα, αρκει να ανοιξω παλι το κινητο με Vol Up+Vol Down+On/Off να ξαναβαλω τα αρχεια αυτα απο το pc στο φακελο και να το ξανανοιξω με Vol Up+On/Off στη recovery screen? Και αυτο θα το κανει καινουργιο? Θα το κανει και unroot?

 

Sorry για τις ηλιθιες ερωτησεις αλλα δεν εχω βρει πουθενα απαντησεις γιαυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...