Προς το περιεχόμενο

Eurobasket 2011 - Lithuania


Chrisxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου, απο ατομα που δεν ειναι σχετικα με το χωρο μπορεις να ακουσεις τα πιο αστεια πραγματα :)

 

Και το insomnia forum χρειαζεται τον νατουραλιζε Ιωαννου του :devil:

 

Η αυτογνωσια σου με εκπλησσει ευχαριστα. Και απο ποτε ακριβως διαπιστωσες οτι εχεις ομοιοτητες με τον Ιωαννου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 699
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φιλε μου, απο ατομα που δεν ειναι σχετικα με το χωρο μπορεις να ακουσεις τα πιο αστεια πραγματα :)

Και καπως ετσι αυτοπροσδιοριζεσαι ως γνωστης του αντικειμενου. Ευκολα, γρηγορα και απλα!

 

 

Η αυτογνωσια σου με εκπλησσει ευχαριστα. Και απο ποτε ακριβως διαπιστωσες οτι εχεις ομοιοτητες με τον Ιωαννου?

πωωω τι μου ειπε ο τρισμεγιστος τιτανας :devil: Εξυπνος ο Ιωαννου μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειναι ο ασσος, ποιος το δυο και ποιος το τρια?

 

Τελος παντων, στο επομενο Euro μια απο αυτες τις 3 θεσεις θα την εχει Ελληνας.

 

απο τη θεση 1 εως 5 τους εγραψα

μακαρι την επομενη φορα να υπαρχει μεταλλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καπως ετσι αυτοπροσδιοριζεσαι ως γνωστης του αντικειμενου. Ευκολα, γρηγορα και απλα!

 

Εδω που τα λεμε δε χρειαζονται ιδιαιτερες γνωσεις για να καταλαβεις οτι ο Μπουρουσης ηταν πιο πολυτιμος του Μπραμου στο Eurobasket. Εσυ δηλαδη διαφωνεις?

 

πωωω τι μου ειπε ο τρισμεγιστος τιτανας :devil: Εξυπνος ο Ιωαννου μας

 

Μα εσυ μου ειπες, τιτανοτεραστιε. Εγω απλα σου απαντησα αναλογως, φιλε μας Ιωαννου :rolleyes:

 

(Τωρα που διασαφηνισες οτι εννοουσες εμενα, κοιταξε ο σπηκερ Ιωαννου εχει πει ενα σωρο πατατες. Εγω ποτε ειπα? εστω ΜΙΑ αν μπορεις να μου υποδειξεις θα προσκυνησω τη χαρη σου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζευτείτε με τον μπουρούση. Αιώνιο αγύμναστο ταλέντο, είναι ο πρώτος αθλητής με μονοκοιλιακό, που με 2.13 παίζει με χουπς και στατικό σουτ. Το μόνο καλό που έδειξε, είναι ότι σταμάτησε να παίζει, λες και είναι ο ντιρκ.

 

Ένα παίχτη είχε η ομάδα που ξέραμε ότι δε θα κάνει μαλακία, τον Φώτση, και δύο που μπορούσαν να συνεργαστούν μαζί του, τον Νικ και τον Μπράμο (αλλά είχαν τη μαλακία σχετικά εύκολη). Για εμένα ο Κουφός ήταν η ευχάριστη έκπληξη κι όντως καλά έκανε και πέρσι και δεν ήρθε στο παγκόσμιο, έδειξε πως όντως δουλεύει.

Λέγετε ότι θέλετε τα επόμενα παικτρόνια της εθνικής είναι ο Νικ και ο Μπράμος, αρκεί ο δεύτερος να βρει έναν προπονητή που να τον βάλει σε πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπράμος θα τον βρει τον δρόμο του σαν ρολίστας πολυτελείας και αν φτιάξει και ενα σουτ κοντά στο 40% στα τρίποντα θα γίνει παίχτης τύπου ΧΙμένεθ στο πιο κοντο. Επιθετικά θα μπορουσε να προσφέρει περισσότερα αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε όπως στην Ισπανία ενώ εδειξε λίγο αγχωμένος.

Τον Νικ τον παρακολουθούσα από το κολέγιο και ήμουν σίγουρος για την πορεία του, αν και τον 1ο χρόνο τα σκάτωσε στον Παο. Πιστευω ότι αν φτιάξει σουτ (ο αδερφός του δουλεψε απειρα πάνω σε αυτό το κομμάτι και βελτίωσε εκπληκτικά τα ποσοστα του) θα γίνει από τους μεγαλύτερους πλειμεικερ στο Ευρωπαικό μπασκετ αν και η θεση του ειναι στο ΝΒΑ και στο γρήγορο παιχνίδι που του ταιριάζει γαντι!

Ο Βασιλειάδης έδειξε ότι δεν το εχει, δεν είναι για μεγάλες ευθύνες, καλύτερα να ήταν ο 12ος παιχτης και να εμπαινε μονο για να παρει 2-3 σουτ αν κολλούσε η ομαδα και μετα να εβγαινε. Θα ηταν πολύ πιο χρήσιμος στο παγκοσμιο του '10 η σε μια πλήρη εθνικη.

Ο Κουφος για μένα θα πρεπει να ερθει 2 χρόνια Ευρώπη για να μαθει μπασκετ.&- Ηταν κατι μεταξυ Γκασόλ και Νοβιτσκι και εγινε Οστερταγκ.... Εχασε το σουτ απο τα 6 μέτρα που λόγω υψους κανεις δεν μπορουσε να το μαρκαρει και τις κινησεις με πρόσωπο στο καλαθι και πάλι ομως μπορει να πρωταγωνιστεί σαν καθαρο πενταρι πλεον αρκει να δουλεψει λίγο στις κινήσεις με πλατη, να δυναμώσει πολυ τα ποδια του (μειονέκτημα που είχε και παλιοτερα), να βελτιώσει τα πλαγια του βηματα και την αντίληψη του στο παιχνιδι (εδω θελει Ευρώπη). Αν τα βελτιώσει αυτα θα είναι απιαστος κοντα στο καλάθι και μετα απο πικ εν ρολ αφου μπορει να σκοράρει πολύ ευκολα, εχει εκπληκτικη επαφη με το Καλαθι και με τον Καλαθη. :P

Για τους πιο νεους που θελουν απειρη δουλεια ο Παπ εβγαλε εκπληκτικη ενεργεια με Γαλλια και Σερβια αλλά πρεπει να δουλεψει πολυ στον επιθετικό τομέα και στην αντίληψη του παιχνιδιου. Τα ιδια λίγο πολυ ισχυουν και για τον Σλουκα που δεν πρεπει να χασει και αλλη χρονια στον Ολυμπιακο, πρεπει να βρει για τα επόμενα 3 χρόνια ομαδα που να του δώσει 30' συμμετοχης. Ας ελπίσουμε να μη χαθει και ο Μαντζαρης... Σαν γενικό συμπερασμα οι Ελληνες παιχτες ξερουν μπασκετ, ξερουν απο τακτικη και μπορουν να προσαρμοστουν πολύ ευκολα σε ενα νεο πλανο αλλά εχουν ελλειψη ατομικης επιθετικής πρωτοβουλίας.

 

Ριξτε μια ματια στον Νταν Μαυρίδη ή Μαυραίδη του Αρη πιστευω θα βγάλει ματια φετος. :-D Παιχτης που παιζει κυρίως 1κ2 αν και πιστευω φετος θα περάσει και λίγο καιρο στο 3 σε σχηματα με 3 γκαρντ αναλογα το πως θα διαμορφωθει το ροστερ της ομαδας παντα. http://espn.go.com/mens-college-basketball/player/_/id/37408/dan-mavraides

 

* Toν αδικείτε αρκετα τον Μπουρουση παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι αδικεί τον εαυτό του γενικα δεν σημαίνει ότι εκανε άσχημο Ευρωμπασκετ, καλύτερος παίχτης της ομάδας ήταν στα 2 κρισιμοτερα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες ισχύει/μπορεί να το πει κανείς ΜΟΝΟ για Φώτση (που βεβαίως δεν ήταν τέλειος, αλλά συνυπολογισμένων των πάντων, δεν μπορεί κανείς να του προσάψει αρνητικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν συνολική εικόνα σαφως και ο Φωτσης ήταν ο καλύτερος και σταθερότερος παιχτης της ομάδας, αυτό ομως δεν αναιρεί την πολύ καλή παρουσία του Μπουρουση στο Ευρωμπασκετ (ειδικά στα κρίσιμα). Για μένα η σειρά απόδοσης (οχι ποιος θα προσφέρει στο μέλλον ή ποιος επαιξε καλύτερα για το επίπεδο του) είναι Φωτσης, Μπουρουσης, Καλάθης, Ζησης, Κουφος, Μπραμος - Παπ., Καιμακόγλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, θα προτιμούσα τον Μπουρού να κάνει βόλτες να πήξει το καύκαλό του (που δεν θα, αλλά), και να μην ήταν παρών. Κι ας έπαιξε γερά στα 2, και ειδικά στο 1 (και τελευταίο σημαντικό) παιχνίδι, κι ας ακόμα (που δεν ξέρουμε τί θα γινόταν απουσία του) δεν περνούσαμε προολυμπιακό. Ιν φακτ, ας κοβόμασταν κι απ' τον πρώτο γύρο.

 

Επίσης, κακώς τον βάζεις πάνω κι από Καλάθη. Παρά τις ενίοτε παπαριές του μικρού, χόρτασε τον κόσμο ασίστ και κατέβασμα και οργάνωση. Νομίζω ενέπνεε στους υπολοίπους την σιγουριά που ΔΕΝ νομίζω ότι ενέπνεε ο διμετροκάγκουρας. Παρά, ξαναλέω, τις ενίοτε παπαριές του.

 

 

 

...και τώρα βλέπω ΠΟΥ είχες τον Παπ. Ρε Κρις. Τί 'ν' αυτά.

 

Και μη μου ποστάρεις στατς πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν συνολική εικόνα σαφως και ο Φωτσης ήταν ο καλύτερος και σταθερότερος παιχτης της ομάδας, αυτό ομως δεν αναιρεί την πολύ καλή παρουσία του Μπουρουση στο Ευρωμπασκετ (ειδικά στα κρίσιμα). Για μένα η σειρά απόδοσης (οχι ποιος θα προσφέρει στο μέλλον ή ποιος επαιξε καλύτερα για το επίπεδο του) είναι Φωτσης, Μπουρουσης, Καλάθης, Ζησης, Κουφος, Μπραμος - Παπ., Καιμακόγλου.

Καλυτερα να πας μια θεση(στη καλυτερη περιπτωση) κατω τον Καλαθη. Εκανε πολλα λαθη και δεν επαιξε οπως στα τελευταια ευρωπαικα παιχνιδια του παο. Η προσφορα του Ζηση φυσικα ηταν μεγαλυτερη. Ο Μπραμος 6ος πολυτιμοτερος?!

Προαιρετικη ερωτηση: τι ομαδα εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...