Προς το περιεχόμενο

Reuters: H Apple θα κυκλοφορήσει οικονομικό iPhone 4 μαζί με το νέο μοντέλο


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι πραγματικά ΠΟΛΥ περίεργος να δώ την πορεία των πωλήσεων των κινητών της Apple στην Ασία αν και εφόσον αυτό συμβεί κάποια στιγμή σύντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι πραγματικά ΠΟΛΥ περίεργος να δώ την πορεία των πωλήσεων των κινητών της Apple στην Ασία αν και εφόσον αυτό συμβεί κάποια στιγμή σύντομα...

 

Γιατι στην Ασια συγκεκριμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλότερο βιοτικό επίπεδο στην πλειοψηφία των χωρών και αναδυόμενες/αναπτυσσόμενες οικονομίες πολλών εκατομμυρίων πληθυσμού. Απαιτείται αρκετά διαφορετικό μίγμα μκτ για να πιάσει ένα προιόν, κ μένει να δούμε πως θα τα πάει εκεί η Apple. Να πω την αλήθεια μου, είναι μία από τις πιο ενδιαφέρουσες ειδήσεις που διάβασα τελευταία αναφορικά με πωλήσεις κ ανοίγματα σε αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλότερο βιοτικό επίπεδο στην πλειοψηφία των χωρών και αναδυόμενες/αναπτυσσόμενες οικονομίες πολλών εκατομμυρίων πληθυσμού. Απαιτείται αρκετά διαφορετικό μίγμα μκτ για να πιάσει ένα προιόν, κ μένει να δούμε πως θα τα πάει εκεί η Apple. Να πω την αλήθεια μου, είναι μία από τις πιο ενδιαφέρουσες ειδήσεις που διάβασα τελευταία αναφορικά με πωλήσεις κ ανοίγματα σε αγορές.

 

Καλα ναι βασικα δεν νομιζω η αππλ να στοχευει τα χαμηλα στρωματα εκει κοιταει σε ανωτερα στρωματα να πουλησει εκτος και αν βρουν και αλλα ατομα να δινουν τα σικωτια πνευμονια κτλ για ενα Ipad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όχι, πλην όμως, δεν νομίζω να κάνει άνοιγμα για 100k ή 1m συσκευές. Πρέπει να περιμένει αρκετά μεγαλύτερα νούμερα λογικά... Θα δούμε... Πάντως τόσα χρόνια, χωρίς μήλα η Ασία; Περίεργο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όχι, πλην όμως, δεν νομίζω να κάνει άνοιγμα για 100k ή 1m συσκευές. Πρέπει να περιμένει αρκετά μεγαλύτερα νούμερα λογικά... Θα δούμε... Πάντως τόσα χρόνια, χωρίς μήλα η Ασία; Περίεργο!

 

 

Αμα κ εσυ επαιρνες 5 ευρω την μερα πιστευω οτι ουτε εσυ θα ειχες αππλ εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όχι, πλην όμως, δεν νομίζω να κάνει άνοιγμα για 100k ή 1m συσκευές. Πρέπει να περιμένει αρκετά μεγαλύτερα νούμερα λογικά... Θα δούμε... Πάντως τόσα χρόνια, χωρίς μήλα η Ασία; Περίεργο!

 

Μια χαρούλα τα πάει η apple στην ασία, εδώ κατάφερε να ξεπεράσει στην Κίνα την Lenovo σε πωλήσεις/shipments.

 

 

Source.png Πηγή: Apple overtakes Lenovo in China sales (FT.com)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω επειδη το κατεχο το αθλημα λιγο μια εταιρια σαν την apple σιγα μην ριξει την ποιοτητα της και οτι συνεπαγεται αυτο για να κυκλοφορησει ενα πιο φτηνα κινητο...

 

Δηλαδη θελετε να πιστεψω οτι και 800 ευρω να κανει, ετσι οπως βλεπω να κανουν μερικοι και το παιρνουν ειτε για εφε ειτε επειδη ειναι μοδα ειτε γιατι το εχει ο φιλος του δεν θα το αγορασουν??

 

Το αποκλειω...

 

Γιατι θεωρεις οτι τα προιοντα της apple κοστιζουν με βαση το ποσο αξιζουν η απλαβη apple το χει παρακανει και πουλαει τα iphone. Mac σε τιμες χαζες γι αυτα που προσφερουν?

 

Απλα μαλλον αποφασισε να πουλησει κατι φτηνοτερα γιατι ουσιαατικα τοσο κοστιζουν οι συσκευες...

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω πως η τιμη του θα ειναι γυρω στα 400 ευρω. Με τιποτα δεν θα εβγαζε το μηλο, κινητο με 200 ευρω.

Το marketing τους βασιζεται στη γκλαμουρια και στο prestige που θελουν να περασουν μεσω του κινητου.

Αυτο δεν προκειται να το χαλασουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic Ένα ξέρω εγώ. Η Apple δημιούργησε τους φανατικούς των Windows που μέχρι πριν από λίγα χρόνια δεν υπήρχαν και όλοι λέγαμε ότι τα Windows είναι αναγκαίο κακό ως "μοναδικό" λειτουργικό! Ο ανταγωνισμός κάνει καλό, ό,τι και να λέμε όσο και να κράζουμε γιατί τελικά βγαίνουμε κερδισμένοι εμείς. offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα η κακή η apple τα κάνει....απλά από τη στιγμή που εβγαλε το iphone όλοι θέλουν να το αντιγραψουν.....και δεν είναι μόνο το hardware κομάτι αλλά και το software.... Λες και οι αλλοί βγάζουν τα high end κινητά τους τζάμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς moderators: το 80% των post σε αυτό το topic είναι εντελώς άσχετα με το θέμα...

επίσης είναι από apple haters, android fans.. whatever... που δεν είχαν τι να κάνουν και είπαν να "καταστρέψουν" ένα ακόμα θέμα σχετικά με την Apple...

 

επί του θέματος...

από καιρό υπάρχουν φήμες για ένα φθηνότερο iPhone σε σχέση με το εκάστοτε πιο ακριβό μοντέλο...

σε λίγο καιρό θα μάθουμε τι θα γίνει...

προς ενημέρωση... η τιμή του 3GS στην Αμερική εδώ και καιρό έχει πέσει στα 49$ με συμβόλαιο...

Χθες Δευτέρα τα καταστήματα Best Buy το έδιναν δωρεάν με συμβόλαιο...

γενικώς στις ΗΠΑ παίζουν κατά καιρούς προσφορές...

επίσης δεν θεωρώ και ακριβή την τιμή των 199$ του iPhone 4 για διετές συμβόλαιο εάν προφανώς κάποιος χρειάζεται το data plan, τον χρόνο ομιλίας και τα sms...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς moderators: το 80% των post σε αυτό το topic είναι εντελώς άσχετα με το θέμα...

επίσης είναι από apple haters, android fans.. whatever... που δεν είχαν τι να κάνουν και είπαν να "καταστρέψουν" ένα ακόμα θέμα σχετικά με την Apple...

 

 

Anything else new?

 

 

Πάντως, θα το αγόραζα το "μικρό" iphone για την γυναίκα μου...

 

Φαντάζομαι ότι θα έχει μειωμένες λειτουργίες... Σωστά;

 

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τις λειτουργίες που υποστηρίζει; Γιατί με όλο αυτό τον χαμό από τους hatters δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο πολλοι εχετε αλλεργια στα μηλα μου φαινεται... Ενα lite iphone δεν ειναι καθολου κακη κινηση το σιγουρο ειναι οτι δεν θα προκειται για συσκευη μουφα στυλ κινεζοανδροιντικου συμπλεγματος που κατα φαντασια ειναι smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...