Προς το περιεχόμενο

Spartacus Season 3 Vengeance


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματι. Θα συμφωνησω πως ο Ηannah ήταν η κορυφη. Και μετα ηρθε και η απωλεια του Andy για να δεσει το γλυκο...

Η σεζον vengeance επασχε σε ηθοποιηες. Αντιθετα, το Gods of Arena, αν και δεν ειχε τον Andy, ειχε τον Hannah και ηταν καταπληκτικο!

Σε αυτα που λεει αλωστε ο παραγωγος S. DeKnight παραδεχεται πως υπαρχουν σκεψεις για prequel ή καποιο spinoff.

Προσωπικα πιστευω πως πλεον οι μαχες και ο πολεμος ειναι κατι δυσβασταχτα ακριβο για μια σειρα, σε αντιθεση με την αρενα και το Ludus οπου οι δολιοπλοκιες σε συνδιασμο με καποιες μονομαχιες σε ενα ηδη υπαρχον σκηνικο (οχι καθε φορα και διαφορετικο εξωτερικο πλανο) ειναι σαφως βολικοτερα.

Αρα... παμε σε prequel πιθανως με Hannah, Oenomeaus (οχι ως Doctore) κλπ μεσα!

 

Πολυ καλο μου ακουγεται!

Για να μη πως πως μπορει να το αλλαξουν τελειως και να πανε σε τιποτα ελληνικο σκηνικο (πχ πολεμος της Τροιας)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσχετο αλλά τι σημαίνει spinoff στην κινηματογραφικη ορολογια?

 

Να δούμε δηλαδή τον δίδυμο αδελφό του Βατιάτους (τον οποίο θα παίζει ο Ηannah)που είχε αποκληρώση ο πατέρας του και ο Βατιάτους δεν ήξερε οτι υπήρχε, ως πρωταγωνιστή πλέον σε μια σειρά μετά spartacus εποχής όπου θα προσπαθεί π.χ. να επαναφέρει την αίγλη της σχολής κτλ κτλ?

 

Νομίζω πως αν πάνε σε prequel θα καταντήσουν κουραστικοί διότι ήδη το έχουν κάνει. Πιθανότερο κόβω τη δημιουργία κάτι νέου το οποίο θα έχει ως βάση την ιστορία του Spartakus (δηλαδη αναφορές, ίσως και 2-3 άτομα που έπαιξαν εκεί) αλλά στη συνέχεια θα γίνει απόσχισή (αυτό εννοεις ως spinoff?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκαναν την μαλ... οι σεναριογράφοι και οι παραγωγοί και πάνε να σώσουν τα άσωστα!

Δηλαδή prequel του prequel;;; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλακια ξεμαλακια.. δηλαδη τι να κάνανε? να τους κρατουσαν ζωντανούς? Μετα θα γκρινιάζαμε οτι δεν ακολουθει την ιστορια..Απλα τωρα η σειρα σώζετε μονο με μεγαλες και επικες μαχες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έτοιμα είναι τα κονδύλια των χ εκατομμυρίων που θα κοστίσουν οι μεγάλες και επικές μάχες. Που δεν πρόκειτα να δούμε εννοείται.

Τι λέμε τώρα; Δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά.

Πάλι με μπλα μπλα και πολιτικές συνομωσίες θα την βγάλουν την επόμενη σαιζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στο "I am Spartacus" του Trailer μόνο εμένα μου θυμίζει το συναίσθημα που νιώθω όταν βλέπω αυτό..

 

http://www.youtube.com/watch?v=KwIFRl1Fo-U

 

..στο 1.30;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...