Προς το περιεχόμενο

PC για πολλαπλές οθόνες.


ultraxmode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να φτιάξω ένα PC που μπορεί να διαχειριστεί 5 οθόνες. Οι 5 οθόνες υπάρχουν ήδη, όπως και 2 κάρτες γραφικών NVIDIA 8400GS (PCI Express) (οι οποίες έχουν και D-Sub πίσω). Α, ξέχασα να σας πώ πως οι οθόνες έχουν ΜΟΝΟ VGA (D-Sub)σύνδεση.

 

Οπότε θέλω να κρατήσω αυτές τις δύο κάρτες γραφικών και να αγοράσω όλα τα υπόλοιπα. Λογικά, θα πρέπει να έχω και on-board VGA στην μητρική ωστε να μπορώ να χωρέσω 5 οθόνες, σωστά?...

 

Αυτά. Απο δύναμη, θα ήθελα το PC να μπορεί να διαχειρίζεται άνετα τις 5 οθόνες αλλα μέχρι εκεί. Απο εκεί και πέρα δεν θα κάνει κάτι το φοβερό, απλά θα δείχνει το χρηματιστήριο και στις 5 οθόνες. Λειτουργικό θα μπεί Windows XP λόγω συμβατότητας εφαρμογών με Win XP. Επίσης ο καλός αερισμός θα ήταν ένα σύν.

 

Budget... απο 500 έως 700 ευρώ (και χαμηλότερα αν γίνεται ακόμα καλύτερα). Δίσκος μέτριος όχι μεγάλος.

 

Σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά.

 

Α! ξέχασα. Intel πλατφόρμα καλύτερα θα ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θα βάλεις κάρτες γραφικών δεν μπορείς να συνδέσεις και άλλη οθόνη στην ενσωματωμένη κάρτα γραφικών της μητρικής .

 

Θα τον συναρμολογήσεις εσύ ;

Που μένεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θα βάλεις κάρτες γραφικών δεν μπορείς να συνδέσεις και άλλη οθόνη στην ενσωματωμένη κάρτα γραφικών της μητρικής .

 

Θα τον συναρμολογήσεις εσύ ;

Που μένεις ;

 

Έλεγα να το συναρμολογήσουν απο εκεί που θα το αγόραζα (eshop ή plaisio) αλλα και εγώ να τον συναρμολογήσω δεν έχω πρόβλημα. Αθήνα μένω. Γιατί όμως να μην μπορεί η onboard να δουλέψει?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε μια σύνθεση από μένα το κατάστημα είναι το πλαίσιο.

 

 

 

 

Καλά έ! Θα τρελαθώ.. :mrgreen:

 

Χωρίς να έχω δεί το Post σου τελικά αγόρασα το σύστημα και το συναρμολόγησα. Το σύστημα είναι ΟΛΟΙΔΙΟ με τη δική σου σύνθεση, με τη διαφορά στη μνήμη που απλά έβαλα μία 2GB Transcend 1333MHz!!

 

Το PC παίζει πολύ καλά και γρήγορα! είναι ό,τι πρέπει για τη δουλειά που το ήθελα!

 

Ευχαριστώ σας όλους! Καλή εβδομάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...