Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή στο μέλλον ετοιμάζει η ΝΙΚΕ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφή στο μέλλον για τη Nike η οποία φαίνεται να είναι έτοιμη να παρουσιάσει αθλητικά παπούτσια με αυτόματο δέσιμο κορδονιών, μια ιδέα η οποία βασίζεται σε σκηνή από την ταινία επιστημονικής φαντασίας Back to the Future 2 η οποία προβλήθηκε για πρώτη φορά το 1989.

 

Αν και τίποτα ακόμη δεν είναι σίγουρο, η Nike κυκλοφόρησε ένα teaser video το οποίο μας φέρνει μέσα σε ένα τεράστιο χώρο του κεντρικού ήρωα της ταινίας Marty McFly το οποίο αποτελείται από εκατοντάδες παπούτσια του ίδιου μοντέλου το οποίο θυμίζει αρκετά το μοντέλο που φόραγε ο κεντρικός ήρωας της ταινίας.

 

 

Οι ενδείξεις πάντως ότι αύριο η Nike θα παρουσιάσει αθλητικό παπούτσι με αυτόματο σύστημα δεσίματος κορδονιών γίνονται περισσότερο δυνατές

αν υπολογιστεί η κίνηση της εταιρείας να πατεντάρει ένα τέτοιο σύστημα πριν ένα χρόνο.

 

Η ανακοίνωση αναμένεται αύριο σε ειδική εκδήλωση που θα διοργανώσει η εταιρεία.

 

 

Ενημέρωση 9/9/11: Τελικά το συγκεκριμένο μοντέλο, Nike Mag, θα πουληθεί από σήμερα μόνο μέσω eBay και μόνο για 1500 ζευγάρια. Τα κέρδη θα πάνε στο ίδρυμα του Michael J Fox για την έρευνα για τη νόσο του Πάρκινσον.

 

Δεν έχει σύστημα αυτόματου δεσίματος των κορδονιών αλλά έχει το φωτιζόμενο logo της Nike και τα 3 χρώματα στο κάτω μέρος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο αν γίνει αυτο τελικά αυτα που βλέπουμε στις ταινίες δεν αργούν.

Βέβαια για το πατίνι ίσως χρειαστεί να περιμένουμε καμια 50αρία χρόνια :P αν μπορεί να γίνεται κάτι τέτοια δηλαδή

 

Δεν είσαι ο μόνος

 

http://www.youtube.com/watch?v=TkyLnWm1iCs

 

Μου κάνει και αυτό αν και θα ήθελα το αλλο που βγάζει ο biff με τις τουρμπίνες :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα περιμένω εκείνο το αιωρούμενο πατίνι

martyhoverboard.jpg

 

Υπάρχει ακόμα χρονικό περιθώρειο. Αν θυμάμαι καλά, όταν φθάνει στο μέλλον η ημερομηνία είναι Οκτώβριος 2015.

Άρα έχουμε ακόμα 4 χρόνια καιρό :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα περιμένω εκείνο το αιωρούμενο πατίνι

martyhoverboard.jpg

 

Και εγώ... αλλά εγώ έχω πιο ψηλά στις προτεραιότητες μου απο το μέλλον ένα φωτόσπαθο....

 

mr_obi-wan-fx.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να θυμηθώ πώς λέγανε το αντίστοιχο πράγμα που δοκίμασε η puma πριν από αρκετά χρόνια. Όχι τελείως αυτόματο, γύριζες ένα δίσκο και τα κορδόνια-πετονιές το έσφιγγαν στο πόδι. Καλό ήταν, αλλά σαν το κλασικό κορδόνι δεν έχει.

Μόνο για φιγούρα είναι τέτοια χαζά.

 

Puma Disc τα έλεγαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γιατί νομίζω ότι δε θα σημειώσει εμπορική επιτυχία εκτός και αν λανσάρει σειρά για παιδάκια, οπου ναι εξυπηρετεί κάποια ανάγκη, αλλιώς δεν είναι εντελώς ανούσιο κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνθρακες ο θησαυρός.

 

Το συγκεκριμένο μοντέλο, Nike Mag, θα πουληθεί από σήμερα μόνο μέσω eBay και μόνο για 1500 ζευγάρια. Τα κέρδη θα πάνε στο ίδρυμα του Michael J Fox για την έρευνα για τη νόσο του Πάρκινσον.

 

Δεν έχει σύστημα αυτόματου δεσίματος των κορδονιών αλλά έχει το φωτιζόμενο logo της Nike και τα 3 χρώματα στο κάτω μέρος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...