Προς το περιεχόμενο

Nvidia: Έρχονται τετραπύρηνα tablets και smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν τα κινητά γίνουν κάπως έτσι http://www.youtube.com/watch?v=lzsBwnv_dAg

τότε θα είναι χρήσιμοι και οι 4 πυρήνες :D .

 

Πέρα από τις χαζαμάρες τώρα , αν δεν εξελιχθεί η τεχνολογία των μπαταριών κ άλλο ώστε ναφτιάξουν την αυτονομία με τα κινητά δεν γίνεται τπτ....

 

Το laser keyboard τα έσπασε απλά, τα πήρε και τα σήκωσε όλα, τα ξανακατέβασε και μετά τα σήκωσε ξανά. Μακάρι να βγει όσο πιο γρήγορα γίνεται, θα πουλήσω νεφρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή στο συγκεκριμένο τομέα η εξέλιξη τρέχει πολύ γρήγορα το καλό το πανηγύρι θα γίνει στην επόμενη γενιά η οποία θα έχει μέχρι και διπλάσιες επιδόσεις απ' τον kal-el. Αυτά σ' ένα με ενάμισυ χρόνο.

 

Πριν 2-3 μήνες πολλοί απέκλειαν ότι τα smartphones και tablet θα αντικαταστήσουν pc και laptop σε μεγάλο βαθμό. Όσο πάει όλο και λιγότεροι θα αμφιβάλλουν. Το μέλλον των υπολογιστών είναι φορητό, γι' αυτό θα δούμε όλες τις εταιρίες hardware και software να μπαίνουν σιγά σιγά στο παιχνίδι. Προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το τέλος της εποχής του pc πλησιάζει, βλέπω ενοποιημένες συσκευές που θα είναι "τα πάντα σ'ένα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή στο συγκεκριμένο τομέα η εξέλιξη τρέχει πολύ γρήγορα το καλό το πανηγύρι θα γίνει στην επόμενη γενιά η οποία θα έχει μέχρι και διπλάσιες επιδόσεις απ' τον kal-el. Αυτά σ' ένα με ενάμισυ χρόνο.

 

Πριν 2-3 μήνες πολλοί απέκλειαν ότι τα smartphones και tablet θα αντικαταστήσουν pc και laptop σε μεγάλο βαθμό. Όσο πάει όλο και λιγότεροι θα αμφιβάλλουν. Το μέλλον των υπολογιστών είναι φορητό, γι' αυτό θα δούμε όλες τις εταιρίες hardware και software να μπαίνουν σιγά σιγά στο παιχνίδι. Προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το τέλος του pc πλησιάζει.

Δε θα αντικαταστήσουν ούτε τα pc, ούτε τα λαπτοπ!

Απλά θα πάρουν και αυτά ένα μεγάλο μερίδιο της αγοράς,από τους φορητούς υπολογιστές! Αφού και αυτά θα ανήκουν σ'αυτη τη κατηγορία, πλέων!

Δεν είναι περίεργο αυτό που συμβαίνει κ ούτε κακό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή στο συγκεκριμένο τομέα η εξέλιξη τρέχει πολύ γρήγορα το καλό το πανηγύρι θα γίνει στην επόμενη γενιά η οποία θα έχει μέχρι και διπλάσιες επιδόσεις απ' τον kal-el. Αυτά σ' ένα με ενάμισυ χρόνο.

 

Πριν 2-3 μήνες πολλοί απέκλειαν ότι τα smartphones και tablet θα αντικαταστήσουν pc και laptop σε μεγάλο βαθμό. Όσο πάει όλο και λιγότεροι θα αμφιβάλλουν. Το μέλλον των υπολογιστών είναι φορητό, γι' αυτό θα δούμε όλες τις εταιρίες hardware και software να μπαίνουν σιγά σιγά στο παιχνίδι. Προσωπικά δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το τέλος της εποχής του pc πλησιάζει, βλέπω ενοποιημένες συσκευές που θα είναι "τα πάντα σ'ένα".

Εγώ παντως με το galaxy s2 εχω καταργήσει το pc κατά 90%

Βασικα το μονο που θα ήθελα ακόμα και μου λείπει, είναι vba μακροεντολες στο excell. Μιας και χργσιμοποιω πολλά τέτοια φύλλα. Απορώ πως δεν το έφτιαξαν αυτό. Η επεξ ισχυ πλέον υπάρχει.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα αντικαταστήσουν ούτε τα pc, ούτε τα λαπτοπ!

Απλά θα πάρουν και αυτά ένα μεγάλο μερίδιο της αγοράς,από τους φορητούς υπολογιστές! Αφού και αυτά θα ανήκουν σ'αυτη τη κατηγορία, πλέων!

Δεν είναι περίεργο αυτό που συμβαίνει κ ούτε κακό!

Όταν θα έχεις όλη την υπολογιστική ισχύ που σου είναι αναγκαία στο tablet ή το smartphone σε τί θα σου χρησιμεύσει το pc;

 

Εγώ παντως με το galaxy s2 εχω καταργήσει το pc κατά 90%

Βασικα το μονο που θα ήθελα ακόμα και μου λείπει, είναι vba μακροεντολες στο excell. Μιας και χργσιμοποιω πολλά τέτοια φύλλα. Απορώ πως δεν το έφτιαξαν αυτό. Η επεξ ισχυ πλέον υπάρχει.

Πολλοί χρήστες smartphone και tablet αναφέρουν ακριβώς τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα έχεις όλη την υπολογιστική ισχύ που σου είναι αναγκαία στο tablet ή το smartphone σε τί θα σου χρησιμεύσει το pc;

 

 

Πολλοί χρήστες smartphone και tablet αναφέρουν ακριβώς τα ίδια

Δεν είστε οι μόνοι που έχετε sm/ph!H τεχνολογία δεν προχωράει μόνο προς μεριά των λαπτοπ κ ταπλετ, αλλά και προς τα σταθερά pc!

Και ο kal el,που θα έχει το sm/ph,tablet(που θέλω ν'αγορασω) θα είναι για τα μπάζα,μπροστα στον 2χρονο i7-720qm του λαπτοπ μου, πόσο μάλλον με τους ib που βγαίνουν τώρα.

Δε θα συζητήσω για πολλά αλλά πράγματα που μπορούν να εκμεταλλευτούν από το μέγεθος των λαπτοπ και desktop και τι τεχνολογίες μπορούν να ενσωματώσουν πάνω τους!

Απλά να ξέρετε, ότι δε πρόκειται να εγκαταλειφθούν τα desktop,μα ουτε και τα λαπτοπ!

Αυτά από μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είστε οι μόνοι που έχετε sm/ph!H τεχνολογία δεν προχωράει μόνο προς μεριά των λαπτοπ κ ταπλετ, αλλά και προς τα σταθερά pc!

Και ο kal el,που θα έχει το sm/ph,tablet(που θέλω ν'αγορασω) θα είναι για τα μπάζα,μπροστα στον 2χρονο i7-720qm του λαπτοπ μου, πόσο μάλλον με τους ib που βγαίνουν τώρα.

Δε θα συζητήσω για πολλά αλλά πράγματα που μπορούν να εκμεταλλευτούν από το μέγεθος των λαπτοπ και desktop και τι τεχνολογίες μπορούν να ενσωματώσουν πάνω τους!

Απλά να ξέρετε, ότι δε πρόκειται να εγκαταλειφθούν τα desktop,μα ουτε και τα λαπτοπ!

Αυτά από μένα!

Όντως θα είναι για τα μπάζα, σε σχεση με αυτούς που συγκρινεις. Μονο που οι δουλείες που κανει το 90% καθημερινά μια χαρά γίνονται με τους "για τα μπαζα" επεξεργαστές. Το 90% σήμερα μπαίνει στο ιντερνέτ, παίζει κανα παιχνιδάκι, προγραμματα επικοινωνίας ,Facebook , email, ραδιο μεσω ιντερνετ, κλπ.

Κανας φοιτητής μαθητής κανείς και καμία εργασία στο pc στη χαση και στη φέξη...

Διαφωνεί κανείς; εχω να μπω απο το pc στο ιντερνέτ, δε θυμάμαι απο ποτε.. Κάθε μερα με το κινητό/poket pc, μπαίνω. Με το sgs2 δηλαδή ..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ μαζί σου, γιατί πέρασα πολλές ώρες και μέρες μόνο με το hd2 και το sgs2, χωρίς να αγγίξω το λαπτοπ ή το pc! Μάλιστα όλο το καλοκαίρι, έγραφα στο insomnia αποκλειστικά μόνο απ'αυτα τα 2 sm/ph!

Αλλά όταν έπρεπε να παίξω κανένα παιχνιδάκι ή να κάνω τις δουλειές μου, στράφηκα στο λαπτοπ!

Ξέρω ότι σε μια στιγμή τα ταπλετ,θα κάνουν τα πάντα που κάνουμε σήμερα,με τα pc μας.Αλλά,με τα notebook και τα desktop θα κάνουμε πράγματα που κάνουμε σήμερα, πολύ καλύτερα και πράγματα που δε κάναμε ή δε μπορούμε να κάνουμε μέχρι σήμερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ μαζί σου, γιατί πέρασα πολλές ώρες και μέρες μόνο με το hd2 και το sgs2, χωρίς να αγγίξω το λαπτοπ ή το pc! Μάλιστα όλο το καλοκαίρι, έγραφα στο insomnia αποκλειστικά μόνο απ'αυτα τα 2 sm/ph!

Αλλά όταν έπρεπε να παίξω κανένα παιχνιδάκι ή να κάνω τις δουλειές μου, στράφηκα στο λαπτοπ!

Ξέρω ότι σε μια στιγμή τα ταπλετ,θα κάνουν τα πάντα που κάνουμε σήμερα,με τα pc μας.Αλλά,με τα notebook και τα desktop θα κάνουμε πράγματα που κάνουμε σήμερα, πολύ καλύτερα και πράγματα που δε κάναμε ή δε μπορούμε να κάνουμε μέχρι σήμερα!

Τα smartphones εχουν αρκετα καλα παιχνιδια για να περναει η ωρα αν θελεις κατι πιο hardcore υπαρχουν κα οι κονσολες.

Προσωπικα δεν εχω smartphone γιατι ειμαι αναποφασιστος :P αλλα συντομα νομιζω οτι θα πουλησω το λαπτοπ για παρω το Galaxy note, νομιζω οτι αν το συνδεσεις με οθονη μια χαρα κανεις τα βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα smartphones εχουν αρκετα καλα παιχνιδια για να περναει η ωρα αν θελεις κατι πιο hardcore υπαρχουν κα οι κονσολες.

Προσωπικα δεν εχω smartphone γιατι ειμαι αναποφασιστος :P αλλα συντομα νομιζω οτι θα πουλησω το λαπτοπ για παρω το Galaxy note, νομιζω οτι αν το συνδεσεις με οθονη μια χαρα κανεις τα βασικα.

Eξαρταται απο τις ανάγκες σου και για πιο σκοπό χρησιμοποιείς το λαπτοπ!

Οταν έχεις gaming laptop&desktop, ξεχνάς κ τις κονσόλες!

Ενημερωτικά στο σπίτι υπάρχουν 2xPs3,1xPs2,1xPsp και εδώ κ ενάμιση χρόνο, κάνουν τα μπιμπελό στο γραφείο! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαρταται απο τις ανάγκες σου και για πιο σκοπό χρησιμοποιείς το λαπτοπ!

Οταν έχεις gaming laptop&desktop, ξεχνάς κ τις κονσόλες!

Ενημερωτικά στο σπίτι υπάρχουν 2xPs3,1xPs2,1xPsp και εδώ κ ενάμιση χρόνο, κάνουν τα μπιμπελό στο γραφείο! :-(

Και εγω καποτε αυτο πιστευα και ετσι πηρα ενα σχετικα δυνατο φορητο, αν εξαιρεσεις το Manager, NBA2K και το Pro δεν εχω παιξει κατι αλλο, ισος μου φαινεται εμενα αλλα στην κονσολα το χαιρομαι πιο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εξαρτάτε από το καθένα μας ξεχωριστά!Δεν είμαστε όλοι ίδιοι και δε γουστάρουμε όλοι τα ίδια!

Εσύ άφησες το κομπιούτερ στη πάντα κ εγώ τις κονσόλες!

That's the life!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εξαρτάτε από το καθένα μας ξεχωριστά!Δεν είμαστε όλοι ίδιοι και δε γουστάρουμε όλοι τα ίδια!

Εσύ άφησες το κομπιούτερ στη πάντα κ εγώ τις κονσόλες!

That's the life!

Εχεις δικιο προσωπικα δεν τη παλευω με mouse και πληκτρολογιο, μοχλος και μονο μοχλός :P

Για μενα ο πρωτος και τελευταιος Η/Υ θα ειναι η 500αρα

Amiga

μου :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...