Προς το περιεχόμενο

Internet Security Softwares


L-Griever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο κατά την γνώμη σας πιστεύετε ότι είναι καλύτερο internet security; Γιατί δεν ξέρω τι να αλλάξω και αυτήν την στιγμή έχω ESET SMART SECURITY 4 και πιστεύω ότι δεν με προστατεύει καλά...

 

Ποιο να βάλω;

 

1.Kaspersky Internet Security 2012 (or older versions)

2.Kaspersky PURE

3.ESET SMART SECURITY 4 (μπορεί να το κρατήσω)

4.Norton Internet Security 2012 (or older versions)

5.Norton 360 Standard of Premier Edition v.5

 

Ή άλλο εκτός από αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι μετρησεις και τεστ υπαρχουν παρα πολλα και δεν ειμαι σε θεση να κρινω την αξιοπιστια τους.

Ομως συνηθως παρακολουθω αυτο

 

Το οποιο δειχνει οτι τοσο σε proactive οσο και σε reactive detection τα γνωστα:

avira pro, kaspersky pure, gdata, f-secure, ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους.

 

Το norton δεν το βλεπω στη λιστα. Δεν συμμετεχει αραγε, ή εγω δεν το βλεπω λογω μικρης γραμματοσειρας. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία χρονιά πάντως τα top Ιnternet Security είναι της Norton και της F-Secure.

Το έχω δοκιμάσει παλιά τα δύο αυτά και ήταν εντάξει.

 

ξερω οτι μετρησεις και τεστ υπαρχουν παρα πολλα και δεν ειμαι σε θεση να κρινω την αξιοπιστια τους.

Ομως συνηθως παρακολουθω αυτο

 

Το οποιο δειχνει οτι τοσο σε proactive οσο και σε reactive detection τα γνωστα:

avira pro, kaspersky pure, gdata, f-secure, ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους.

 

Το norton δεν το βλεπω στη λιστα. Δεν συμμετεχει αραγε, ή εγω δεν το βλεπω λογω μικρης γραμματοσειρας. ?

 

Δεν κατάλαβα τι ήταν αυτό το τεστ και συγνώμη αν είμαι άσχετος.

 

Τελικά παιδιά ποιο μου προτείνετε να βάλω; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για pc οικειακής χρήσης, γιατί "γονατίζετε" τόσο τους υπολογιστές σας; Το uac στο τέρμα (windows vista/7) κι ένα δωρεάν antivirus (mse, avg, avast, antivir) είναι υπεραρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για pc οικειακής χρήσης, γιατί "γονατίζετε" τόσο τους υπολογιστές σας; Το uac στο τέρμα (windows vista/7) κι ένα δωρεάν antivirus (mse, avg, avast, antivir) είναι υπεραρκετά.

 

Τι θέλεις να πεις με το uac; Τα δωρεάν δεν προσφέρουν και καλή ασφάλεια..και ο υπολογιστής μου είναι σαν επαγγελματικό.Τα internet security πιστέω ότι είναι καλά και καλύπτουν αλλά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω.Επίσης εγώ βάζω μόνο όσα είναι γνωστά και δημοφιλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλεις να πεις με το uac; Τα δωρεάν δεν προσφέρουν και καλή ασφάλεια..και ο υπολογιστής μου είναι σαν επαγγελματικό.Τα internet security πιστέω ότι είναι καλά και καλύπτουν αλλά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω.Επίσης εγώ βάζω μόνο όσα είναι γνωστά και δημοφιλή.

 

Τα antivirus που ανέφερα προσφέρουν ασφάλεια εφάμιλη των εμπορικών, ενώ είναι αρκετά ελαφριά για το σύστημα. Το uac, user account control, είναι το σύστημα ασφαλείας των windows, που δίνει δικαιώματα διαχειρηστή στον χρήστη σου μόνο όταν χρειάζεται.

Ασφάλεια και πειρατικό antivirus κατά τη γνώμη μου δεν συμβαδίζουν, αλλά αν θες αποκλειστικά δημοφιλή (με πολλά downloads στα warezάδικα), ναι, θα πας αναγκαστικά εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θέλεις αρκετή ασφάλεια ενεργοποίησε πρώτα το firewall του router σου οπού πολλοί τα έχουν κλειστά .

 

Εγώ πάντως με το nod smart security που είχα μέχρι και πέρσι ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 2 χρονια χρησιμοποιω τo Security Essentials της Microsoft. Μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος μιας και αρκετες φορες εντοπισανε απειλες και τις "ξεκανανε" χωρις ιδιαιτερο προβλημα.

 

Και επισης βασικο για μενα...τα ελαχιστα Ressources που καταναλωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...