Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες - σημαντική πρόταση για βελτίωση


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να προτείνω να γίνει υποχρεωτική η αναγραφή της πόλης και της περιοχής του πωλητή σε κάθε αγγελία (κατά προτίμηση σε ειδικό πλαίσιο). Θα μπορούσε ακόμα καλύτερα να προστεθεί η πόλη και η περιοχή στην αναζήτηση, ώστε να μπορούμε να βρούμε γρήγορα κάτι που χρειαζόμαστε και να το πουλάει κάποιος στην πόλη μας.

 

Αν συμφωνείτε ή όχι, περιμένω τα σχόλιά σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεδομενα. Αν θελει καποιος μπορει να τα βαλει στο προφιλ του αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο.

Δεν τα βάζουν όμως με αποτέλεσμα να αναγκαζόμαστε να στέλνουμε συνέχεια πμ για να μάθουμε σε ποιο μέρος είναι ο πωλητής - χρονοβόρο και ανούσιο.

 

 

Και σιγά τα προσωπικά δεδομένα να πεις σε ποια πόλη και περιοχή μένεις... τι να φοβηθείς δηλαδή;;; μην δει η εφορία που αγόρασες mac και έρθει και σε μαγκώσει για έλεγχο; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο insomnia app για android να προσθεθεί αν γίνεται οι τιμές , είναι κουραστηκω να ανοίγω όπερα όταν δεν γράφει τιμή στο θέμα .

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεδομενα. Αν θελει καποιος μπορει να τα βαλει στο προφιλ του αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο.

 

+1

 

Δεν τα βάζουν όμως με αποτέλεσμα να αναγκαζόμαστε να στέλνουμε συνέχεια πμ για να μάθουμε σε ποιο μέρος είναι ο πωλητής - χρονοβόρο και ανούσιο.

 

 

 

 

Προφανως δεν θελουν.Αρα κατανοηση (δεν ειναι και τοσο χρονοβορο ενα pm για να σου πει σε ποια περιοχη βρισκεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

 

 

Προφανως δεν θελουν.Αρα κατανοηση (δεν ειναι και τοσο χρονοβορο ενα pm για να σου πει σε ποια περιοχη βρισκεται)

 

Αν ψάχνεις να βρεις κάτι απλό, φτηνό και διαδεδομένο όπως ας πούμε έναν παλιό επεξεργστή (σε τιμές που τα μεταφορίκα παίζουν απαγορευτικό ρόλο) και βρεις καμιά σαρανταριά αγγελίες οι οποίες δεν αναφέρουν την τοποθεσία του πωλητή, δεν είναι και τόσο απλό κατά την γνώμη μου να στείλεις 40 πμ και στην συνέχεια να βγάλεις άκρη ποιος απάντησε και τι πουλούσε... Από την στιγμή που κάποιος πουλάει κάτι θεωρώ σημαντικό να αναφέρει την πόλη του κατ ελάχιστο - αυτό δεν είναι προσωπικό δεδομένο, πληροφορία είναι και μάλιστα ιδιαίτερα σημαντική για τον αγοραστή.

 

 

Στο κάτω κάτω ας υπάρχει το πεδίο ΠΟΛΗ/ΠΕΡΙΟΧΗ σε κεντρικό σημείο και με μεγάλα γράμματα και αν πιστεύετε ότι είναι προσωπικό δεδομένο ας είναι προεραιτικό να συμπλληρωθεί!!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να γίνει όπως και με το τηλέφωνο , δεν είναι υποχρεωτικό .

Όποιος θέλει θα μπορεί να το βάλει .

 

 

Επείσης μπορεί να προσθεθεί ο τρόπος συναλλαγης με "επιλογες" για να είναι πιο απλό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη χάνετε τα λόγια σας. Έχουν ξαναγίνει σχετικά θέματα με χρήσιμες προτάσεις (και με συμμετοχή διαχειριστή κιόλας), έχω αναφέρει κι εγώ πως θα πρέπει οπωσδήποτε να προστεθεί πεδίο με την έδρα του αντικειμένου, το αν γίνεται αποστολή ναι/όχι κτλ για να μη στέλνουμε διευκρινιστικά ΠΜ επειδή πολλοί ξεχνάνε να τα σημειώσουν, αλλά γενικώς μας γράφουν κανονικά και αναβαθμίζουν το site μόνο όταν γουστάρουν και όπως επιθυμούν.

Δε το γράφω με κακία, απλά σημειώνω πως μη περιμένετε αποτέλεσμα. Μπορεί, ίσως, κάποτε... :P

 

 

Υ.Γ. Δεν είναι προσωπικό δεδομένο το να γράψεις την πόλη/περιοχή όπου βρίσκεται ένα αντικείμενο. Εκτός αν υπάρχει μόνο ένα σπίτι εκεί και είναι το δικό σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω, και μαλιστα να μπει σκριπτ η κατι τετοιο που να μην επιτρεπει την καταχωρηση αγγελιας αν δεν εχουν συμπληρωθει ολα τα προαπαιτουμενα <<πεδία>> . το τηλεφωνο οκ , ας ειναι με pm. αλλα η τοποθεσια/περιοχη του αντικειμενου σαφως και πρεπει να αναφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη χάνετε τα λόγια σας. Έχουν ξαναγίνει σχετικά θέματα με χρήσιμες προτάσεις (και με συμμετοχή διαχειριστή κιόλας), έχω αναφέρει κι εγώ πως θα πρέπει οπωσδήποτε να προστεθεί πεδίο με την έδρα του αντικειμένου, το αν γίνεται αποστολή ναι/όχι κτλ για να μη στέλνουμε διευκρινιστικά ΠΜ επειδή πολλοί ξεχνάνε να τα σημειώσουν, αλλά γενικώς μας γράφουν κανονικά και αναβαθμίζουν το site μόνο όταν γουστάρουν και όπως επιθυμούν.

Δε το γράφω με κακία, απλά σημειώνω πως μη περιμένετε αποτέλεσμα. Μπορεί, ίσως, κάποτε... :P

 

 

Υ.Γ. Δεν είναι προσωπικό δεδομένο το να γράψεις την πόλη/περιοχή όπου βρίσκεται ένα αντικείμενο. Εκτός αν υπάρχει μόνο ένα σπίτι εκεί και είναι το δικό σου...

 

 

 

Νομίζω πως είσαι από τους λίγους που καταλαβαίνουν την σοβαρότητα του θέματος. Το τραγικό είναι ότι υπάρχουν άτομα που πουλάνε αντικείμενα που δεν είναι δυνατόν να σταλούν εκτός της πόλης τους (τηλεοράσεις κ.λ.π.) αλλά δεν μπαίνουν στον κόπο να γράψουν που βρίσκονται.

 

 

ΓΡΑΨΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΑΣ... ΤΙ ΦΟΒΑΣΤΕ; :fear:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης Διαγραφή παλιών αγγελιών που έχουν πουληθεί θα ήταν κάτι πολύ χρήσιμο.

Κλείδωμα ναι, αλλά όχι διαγραφή... τα θέλουμε για να βλέπουμε το ιστορικό ενός πωλητή...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ήδη οι παλιές αγγελίες είναι εκτός πρόσβασης, μόνο στα αποτελέσματα αναζήτησης φαίνονται ή στο «οι αγγελίες μου». Αν είναι πάνω από 1,5 μήνα παλιές τότε βγάζει το εξής μήνυμα:

Αγγελίες που έχουν ξεπεράσει τις 90 ημέρες δημοσίευσης, δεν είναι πλέον προσβάσιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...