Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτη η επιλογη εμφανιζεται πριν μου εμφανιστουν τους τροπους πληρωμης δηλαδη οταν παταω το go to payment

και λεμε τωρα παταω μια οποια χωρα να ειναι μετα οταν βαλω την καρτα μου ζηταει πολη και τ.κ εκει τα βαζω κανονικα?

post-388696-0-16419300-1470824773_thumb.png

Επεξ/σία από kostasGR123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να καταλαβεις παταω outside of the european union και μετα παταω το go to payment και μου εμφανιζει το please provide your billings address και μου εχει να διαλεξω χωρες(δεν χρησιμοποιω paypal αλλα prepaid moneysafe)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε mail από kinguin, για κουπόνι έκπτωσης 5€ χρησιμοποιώντας τον κωδικό SAVE5EUR.

Εάν κάποιος σκόπευε να αγοράσει ας το δοκιμάσει.Code valid for 3 days and can be used only once λέει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι και να λενε οι neckbeards στο internet εφ' οσον εχουν χαμηλες τιμες ο κοσμος θα συνεχιζει να χρησιμοποιει τα λεγομενα "grey market" sites. Δεν ειναι ολοι πλουσιοι να πληρωνουν 10-20+ extra ευρω για καθε παιχνιδι αγοραζοντας το κατ' ευθειαν απο το Steam.

 

Και δεν αντεχω να ακουω συνεχεια για το "πρεπει να υποστηριζεις τους developers". Πρωτον ο καθενας οτι θελει κανει με τα λεφτα του και δευτερον που ηταν αυτοι που κραζουν τα "grey market" sites οταν τα παιχνιδια ηταν σε δισκακια και τα αγοραζες μεταχειρισμενα? Οταν αγοραζεις μεταχειρισμενο ουτε ετσι δεν κερδιζει τιποτα ο developer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έσκασε mail ότι κέρδισα σε διαγωνισμό της Sapphire gift card για το G2A!

Όσο και να το κράζουν, το βλέπω να συνεχίζει δυνατό!

Συγχαρητήρια!!!

Τι είναι η Sapphire gift card και τι κέρδισες αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι και να λενε οι neckbeards στο internet εφ' οσον εχουν χαμηλες τιμες ο κοσμος θα συνεχιζει να χρησιμοποιει τα λεγομενα "grey market" sites. Δεν ειναι ολοι πλουσιοι να πληρωνουν 10-20+ extra ευρω για καθε παιχνιδι αγοραζοντας το κατ' ευθειαν απο το Steam.

 

Και δεν αντεχω να ακουω συνεχεια για το "πρεπει να υποστηριζεις τους developers". Πρωτον ο καθενας οτι θελει κανει με τα λεφτα του και δευτερον που ηταν αυτοι που κραζουν τα "grey market" sites οταν τα παιχνιδια ηταν σε δισκακια και τα αγοραζες μεταχειρισμενα? Οταν αγοραζεις μεταχειρισμενο ουτε ετσι δεν κερδιζει τιποτα ο developer.

 

Έτσι είναι. Δεν μπορεί να πουλάνε "ψηφιακά προιόντα" σε τιμές ακριβότερες ακόμα και από retail ενώ παράλληλα απαγορεύουν την μεταπώλησή τους.

 

Συγχαρητήρια!!!

Τι είναι η Sapphire gift card και τι κέρδισες αν επιτρέπεται;

 

Έτρεχε ένας διαγωνισμός (τον οποίο είχα ξεχάσει εντελώς!). Για δώρα έδινε δωροεπιταγές για το G2A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σκοπεύω να κάνω κάποια αγορά από cdkeys.com άλλα κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν αντίγραφο της ταυτότητας πράγμα που δεν θέλω να δώσω.Ισχύει κάτι τέτοιο και τι είναι προτιμότερο να χρησημοποιησω paypal η απευθείας πιστωτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας. Θέλω να αγοράσω το GTA V. Θα το αγοράσω από "grey site". Έχω κάνει πολλές φορές από το G2A και έμεινα μόνο ευχαριστημένος απλά ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει καλύτερη τιμή σε site που έχετε κάνει αγορές και το εμπιστεύεστε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σκοπεύω να κάνω κάποια αγορά από cdkeys.com άλλα κάπου πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν αντίγραφο της ταυτότητας πράγμα που δεν θέλω να δώσω.Ισχύει κάτι τέτοιο και τι είναι προτιμότερο να χρησημοποιησω paypal η απευθείας πιστωτική;

Δεν έχω ψωνίσει από κει αλλά προσπάθησε να κάνεις την αγορά και αν σου ζητήσει απλά μην συνεχίσεις. Πάντα είναι προτιμότερο να ψωνίζουμε με paypal λόγω ασφάλειας.

 

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας. Θέλω να αγοράσω το GTA V. Θα το αγοράσω από "grey site". Έχω κάνει πολλές φορές από το G2A και έμεινα μόνο ευχαριστημένος απλά ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει καλύτερη τιμή σε site που έχετε κάνει αγορές και το εμπιστεύεστε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μπορείς να βλέπεις στο allkeyshop.com για τις τιμές στα κλειδάδικα οπότε και ψωνίζεις από το φθηνότερο/αξιόπιστο site. Απ' ό,τι βλέπω στα instant-gaming και cdkeys, που πολλοί έχουν αναφέρει ότι αγοράζουν χωρίς προβλήματα, κάνει 26.50€, από κει και πέρα μπορείς απλά να δώσεις 2-3€ παραπάνω και να το πάρεις από g2a.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...