Προς το περιεχόμενο

NOOB σε pro web designing


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Θελω να φτιαξω ενα site για συνεργειο και πωλησεις μοτοσυκλετας και αξεσουαρ.Tο θεμα ειναι οτι δεν εχω ΙΔΕΑ απο web design.Θελω να φτιαξω κατι πολυ καλο οσο κοπο και αν χρειαστει.Οποτε δεκτη οποιαδηποτε βοηθεια που θα βρω χρησιμο υλικο,tutorials κλπ κλπ.Χωρις να ειμαι σιγουρος υπαρχουν καποια ετοιμα τα οποια ομως ειναι μετρια και καποια στα οποια δουλευεις εσυ εξ ολοκληρου και ειναι σαφως ποιοτικοτερα.Υπαρχει και μια μεση λυση?Γενικα τι προτεινετε?Eνα site που βρηκα πχ και μου φανηκε ενδιαφερον αλλα οχι πολυ καλο ειναι αυτο. http://www.baxevanismoto.gr/ Ποια η γνωμη σας,τι δουλεια θελει κατι σε αυτο το μοτιβο?Γενικα ριχτε info να μπω στο κλιμα.Eχω διαβασει και διαβαζω ακομα τα sticky απλα θελω και λιγο πιο εμπειρικες πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προγραμματισμό πως τα πας; Έχεις δλδ την άνεση να γράψεις php ή κάτι αντίστοιχο; Ή σκέφτεσαι να φτιάξεις κάτι που θα είναι στατικό;

 

Γενικά πάντως θα σου πρότεινα να δεις κάποια πλατφόρμα για ecommerce και να ξεκινήσεις από εκεί. Από ότι καταλαβαίνω, θέλεις να έχει το site προϊόντα, κατηγορίες, τιμές, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαααχιστα πραγματα εχω περασει ενα μαθημα στο τει και παρακολουθησα και ενα δευτερο αλλα πρακτικα τιποτα.Τι ενοεις στατικο?Θελω παντως να μπορω να επεμβαινω σαν διαχειριστης(η ο αλλος που θα του δωσω το σιτε πχ) και να αλλαζω/να προσθετω κλπ κλπ.Ναι τυπου σαν αυτο που σου δειξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαααχιστα πραγματα εχω περασει ενα μαθημα στο τει και παρακολουθησα και ενα δευτερο αλλα πρακτικα τιποτα.Τι ενοεις στατικο?Θελω παντως να μπορω να επεμβαινω σαν διαχειριστης(η ο αλλος που θα του δωσω το σιτε πχ) και να αλλαζω/να προσθετω κλπ κλπ.Ναι τυπου σαν αυτο που σου δειξα.

 

Άρα θέλεις κάτι δυναμικό. Ρίξε μια ματιά στα joomla+virtueMart, magento, nopcommerce και κοίτα για themes που έχει το καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες Web Designer για να γίνει σωστή δουλειά.

ένας μηχανικός δουλεύει ποιοτικά και αποδοτικά πανω σε μια μηχανή λογω εμπειρίας.

το ίδιο και ο web designer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες Web Designer για να γίνει σωστή δουλειά.

ένας μηχανικός δουλεύει ποιοτικά και αποδοτικά πανω σε μια μηχανή λογω εμπειρίας.

το ίδιο και ο web designer.

+1 αλλά μπορείς ταυτόχρονα να προσπαθείς και εσύ αν σε ενδιαφέρει γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να προσπαθήσεις να φτιάξεις κάτι τέτοιο μόνος σου

είναι σαν να λες ότι 'δεν έχω ιδέα απο κατασκευές, αλλά θέλω να φτιάξω ένα σπίτι'

αν το κάνεις λόγο χόμπυ, όλα εντάξει ..

Αν το κάνεις με απότερο σκοπό να λειτουργήσει και να φέρει μακροπρόθεσμα κέρδος

τότε πρέπει να συνεργαστείς με επαγγελματίες webdesigner & web developer..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...