Προς το περιεχόμενο

Ολικη καταστροφη


Inler

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν μπορω να δοκιμασω και πολλα πραγματα γιατι απο το πρωι παταω το power αναβει ο υπολογιστης αλλα δεν μου εμφανιζει εικονα στην οθονη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα....Ειχε ενας φιλος μου αλλα τον ρωτησα και του εχει χαλασει οποτε αυριο μαλλον Πλαισιο...Να ναι η καρτα μακαρι γιατι πριν 4 μηνες την πηρα...Αν ειναι κατι αλλο δεν εχω εγγυηση εκτος απο το τροφοδοτικο που νομιζω ειχε 5 χρονια..Αλλα δεν καταλαβαινω χθες αναβε και σημερα τιποτα(εκτος αν παρει παλι)...Αλλαξα και θεση στην καρτα αλλα τιποτα.Xvipes αυτο που αναφερω για το laptop και το τρεμοπαιγμα της οθονης τι παιζει; Επισης μια φορα την εβδομαδα μολις μπαινει επιφανεια εργασιας πεταει BSOD και λεει memory management...Ελεγχω μνημες με memtest αλλα βγαινει καθαρο..Τλς ευχαριστω για την υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μας τα αρχεία του minidump να σου πούμε τι ακριβώς παίζει με τις μπλε οθόνες.έτσι δε μπορώ να ξέρω αλλά όπως όλα δείχνουν η κάρτα γραφικών σου χάλασε.Αν έχεις εγγύηση μια χαρά πάρε την καινούργια και λογικά θα είσαι μια χαρά.

 

Αν πάλι έχεις προβλήματα τότε το ψάχνεις για τροφοδοτικό και τέλος μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινω στο φακελο minidump του laptop αλλα δεν υπαρχει τωρα...BSOD μου εβγαλε πριν καποιες ωρες αλλα δεν υπαρχει τωρα...Αν μου το ξανακανει πως το ανεβαζω http://uploading.com/ κατι σαν αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηγα την καρτα για ελεγχο στο Πλαισιο και δουλευει κανονικα...Την εβαλα πριν λιγο στο pc αλλα τιποτα(καθολου εικονα στην οθονη)..Οποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να βγαλω και τις μνημες αλλα παλι τιποτα...Για τροφοδοτικο δεν παιζει να ειναι; Αν ειναι cpu/motherboard δεν εχω και εγγυηση και πρεπει να τα αλλαξω ολα...Και μεσα σε ολα αυτα θα πληρωσω και στο Πλαισιο αυριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, εγω καταλαβα πως το προβλημα το εκανε μονο οταν επελεγες restart και οχι οταν εκανες κανονικα shut down. Επιβεβαιωσε σε παρακαλω αυτη την παρατηρηση.

Αν εχω δικιο στο απο πανω, λογικα με μια επανεγκατασταση των windows θα στρωσει. Λογικο ειναι το profile που εβαλες να φορτωνει πρωτο (κατι σαν default) και να μην μπορει να δειξει πληροφοριες ουτε για το BIOS.

ΑΝ καταφερει να ανοιξει ο υπολογιστης παλι (βγαλε το καλωδιο του ρευματος για κανα 10λεπτο και ξαναπροσπαθησε) "ξε-φορτωσε" αυτα τα προφιλ και κανε το σταυρο σου.

Μπορει να λεω μπουρδες αλλα δοκιμασε το μπας και σωσεις κανα φραγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι το εκανε μετα απο restart και δεν καταλαβαινω γιατι...Το θεμα ειναι οτι δεν ανοιγει καθολου τωρα(χειροτερεψε;)Αυτο με το καλωδιο υπαρχει περιπτωση να βοηθησει; Αν ανοιξει θα του ριξω ενα format(εχω κρατησει και backup(image) μεσω action center-δεν ειμαι σιγουρος οτι γινεται) να τελειωνουμε αλλα δεν το βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν ανοίγει καν ο υπολογιστής τότε είναι καθαρά θέμα hardware.Εσύ τώρα είπες ότι δοκίμασες να βγάλεις τις μνήμες, ελπίζω να μην εννοείς ότι τις έβγαλες όλες γιατί αν το έκανες αυτό τότε σίγουρα δεν θα άνοιγε ο υπολογιστής.άσε μια μνήμη επάνω και άλλαζε τες για να σιγουρευτείς ότι δουλεύουν όλες σωστά(ή καμία :P).

 

Το τροφοδοτικό μου φαίνεται δύσκολο να φταίει ώστε να μην ανοίγει καθόλου ο υπολογιστής αλλά σίγουροι δε μπορούμε να είμαστε.Η motherboard παίρνει ρεύμα?(θα το δεις από το λαμπάκι της αν ανάβει).Δοκίμασε να βγάλεις και την μπαταρία της μητρικής και να το αφήσεις το p.c χωρίς ρεύμα για 30 δευτερόλεπτα ώστε να γίνει reset το bios.

 

Αν με όλα τα παραπάνω δε γίνεται πάλι δουλειά ψάξε να βρεις από κάποιον φίλο σου ένα τροφοδοτικό να δεις αν φταίει αυτό αλλιώς μετά πας σίγουρα για cpu ή mobo.

 

p.s θέλω να πιστεύω ότι έχεις κάνει σωστά όλες τις καλωδιώσεις επάνω στην motherboard(ειδικά με τα ρεύματα)

p.s2 η κάρτα γραφικών παίρνει έξτρα τροφοδοσία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις μνημες αλλαζα θεσεις αλλα τιποτα...Το φωτακι της mobo αναβει κανονικα...Reset στο bios εκανα αλλα τζιφος..Τα καλωδια ειναι ετσι εδω και 5 χρονια και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα(εξτρα τροφοδοσια οχι)...Η καρτα μετα απο ελεγχο δεν εχει κανενα προβλημα...Τροφοδοτικο δεν εχω απο αλλον οποτε Πλαισιο...Το παραξενο ειναι ομως οτι απο εκει που αναβε αλλα κολλαγε η οθονη-στο bios-στο φορτωμα-στο safe mode-παταγα reset και δεν επαιρνε μπρος την επομενη μερα αρχισε να μην αναβει καθολου...Τι να πω μπορει και να χειροτερεψε...Απο εκει που δεν ειχα ποτε σοβαρο προβλημα hardware μου ελαχε να το δω και αυτο....Σας ευχαριστω πολυ παντως για την υπομονη σας και τις απαντησεις σας...Σε 1-2 μερες θα ξερω τελικα τι ειχε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριότερο δεν μας το αναφέρεις!! Πιο τροφοδοτικό έχεις?? Μαρκα και μοντέλο please!!

Εγώ γιατί πιστεύω οτι εκεί το πρόβλημα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...