Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ASPI kai 4 in 1 drivers


g_sifis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειας σας παιδιά..Εχω ΧΡ win και motherboard Chaintech 7NJS ZENITH και οταν περνάω τους drivers 4 in 1 που εχει το cd του, δεν μπορω να γράψω στο CDR και μου βγάζει Error ASPI

Aν βγάλω τους driver απο τα IDE και επαναφέρω των windows πεζει κανονικα.

Υ.Γ. εχω δοκιμάσει τα πάντα ( ASPI κτλ ).. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toso kairo eite me to KT133A,eite me to KT400,akoma kai me to nForce2,grafw CDs kanonikotata kai ripparw tainies apo to DVD Rom kanonikotata XWRIS P O T E na balw tous ASPI drivers...

(Malista oxi mono den tous xreiazomoun alla me anagasa nkai se format 1-2 fores sto parelthon)

A3teRnuS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4-in-1 ονομάζει τους Drivers της η VIA. Ελπίζω να ΜΗΝ εννοείς αυτούς, γιατί η motherboard σου ΔΕΝ έχει chipset της VIA αλλά το nForce2 της nVIDIA!

 

Αν εννοείς τον nVIDIA nForce Driver, τότε καλό είναι να βάλεις την τελευταία έκδοση (δεν ξέρω αν αυτήν δίνει η Chaintech στο CD της) την 2.03 που μπορείς να βρεις εδώ:

 

http://download.nvidia.com/Windows/nForce/2.03/nForce_2.03_WinXP_english.exe

 

Πρέπει επίσης να έχεις εγκατεστημένο το Service Pack 1 των Windows XP, ΠΡΙΝ βάλεις το Driver της nVIDIA.

 

Πάντως, έχουν ακουστεί αρκετά προβλήματα (μειωμένη ταχύτητα ή ασυμβατότητα με διάφορα DVD & CD-R) με τους IDE drivers της nVIDIA και από πολλούς συνιστάται η αποφυγή τους και η χρήση των default driver των Windows...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...