Προς το περιεχόμενο

Facebook kai track ip


pikachukaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και δεν ξερω για την ωρα αν αυτο που θα ρωτησω ειναι νομιμο η οχι αλλα δεν με ενδιαφερει και πολυ!!θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να βρουμε ποιος ειναι πισω απο ενα λογαριασμο στο facebook...το report δεν κανει δουλεια η αστυνομια βαραει μυγες και ο συγκεκριμενος συνεχιζει τη δουλεια του στο facebook..βρηκα κατι τροπους με τα Notification και το header email αλλα τσιφος ολα βγαζουν την ip στην αμερικη...αν καποιος γνωριζει ας μου απαντησει τον παρακαλω παρα πολυ κιαν δεν γινεται απο εδω ας μου στειλει pm!!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εμπλέκεται σοβαρό αδίκημα βάζεις δικηγόρο να επικοινωνήσει με την Διωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και μετά μέσω FB θα βρουν την IP και ανάλογα με την κρίση του εισαγγελέα ίσως μάθεις ποιος είναι.

 

Εναλλακτικά παγιδεύεις τον ιδιοκτήτη για επικοινωνία μέσω τρίτου προγράμματος (email client, msn, κλπ) και βρίσκεις την IP. Μετά βρίσκεις κάποια γερή άκρη στην εταιρεία που ανήκει η IP και ίσως μάθεις που ανήκει ο λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει παρανομο μπορει οχι αλλα του εστηλα μαιλ στο φβ με λινκ και βρηκα την ip του αλλα οποιο geolocation κιας εχω βρει δν με βγαζει εκει που ειναι ακριβος με βγαζει λογικα εκει που ειναι ο isp!αρα αναγκαστηκα θελουμε βοηθεια απο τον isp για να κανουμε τη δουλεια μας!!κανενα τροπο να βρουμε σε ποια αλλα προφιλ μπαινει ετσι ωστε να βρουμε τουλαχιστον το κανονικο του για να δουμε ποιος ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι το κουράζεις;

αν υπάρχει ΣΟΒΑΡΟΣ λόγος για κάποιο αδίκημα πήγαινε στην αστυνομία και θα τον βρούνε αυτοί.

τώρα αν τον βρεις εσύ μόνος... τρέχα γύρευε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται ότι πρέπει να είναι σοβαρός ο λόγος.

σιγά μην ασχολείται η αστυνομία με το κάθε παιδάκι που έφτιαξε ένα ψεύτικο προφίλ στο Facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος δεν θα ασχολήθεί η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος , τώρα να τον βρείς μονος σου λίγο δύσκολο , υπάρχουν κάπιοι τρόποι αλλα δεν ξέρω αν αξίζει κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Κάνεις διαγραφή φίλου απο το FB

2) Κάνεις τους φακέλους και τις φωτογραφείς ορατούς μόνο στους ΦΙΛΟΥΣ σου (τους πραγματικούς)

 

fixed

 

όλα τα άλλα είναι σαχλαμάρες. τι θα πει βρίζει ? απλά τον διαγράφεις και τελειώνεις με την πάρτη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν στο χερι μου θα ειχε τελιωσει το ολο θεμα αλλα δν ειναι ολοι τοσο κλαιν με το κοσμο στο φβ!!τεσπα...ευχαριστω για τη βοηθεια την ip του την εχω για καθε ενδεχομενο εστω και dynamic!!

 

Αν ηταν στο χερι μου θα ειχε τελιωσει το ολο θεμα αλλα δν ειναι ολοι τοσο κλαιν με το κοσμο στο φβ!!τεσπα...ευχαριστω για τη βοηθεια την ip του την εχω για καθε ενδεχομενο εστω και dynamic!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι θα κάνεις δηλαδή με την IP;

έχεις γνωστό στην εταιρία για να σου πει ποιος πελάτης μπήκε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή με αυτή την IP; μόνο έτσι μπορείς να κάνεις κάτι.

ή θα πας στην αστυνομία και θα πεις "κάποιο άτομο που είχε αυτή την IP με βρίζει";

τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.

 

αν θες βέβαια μπορείς να μας πεις τι πρόβλημα υπάρχει, μήπως και σου δώσει κάποιος κάποια ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ip του ειναι ιδια απο χτες απλα ειναι ενα παλικαρι που χρησιμοποιεί φωτος και ψευτικα στοιχεια απο καποια ατομα γνωστα μου και βριζει και απειλη γνωστους μου δν ξερω τη μπορει να γινει με την ip του ειτε με την αστυνομια ειτε χωρις τουλαχιστον να βρουμε ποιος ειναι πισω απο τα ψευτικα προφιλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν τον βρεις σφύρα μου :P

ακόμα και με IP στα χέρια σου μόνο αν έχεις άτομο απο μέσα μπορείς να μάθεις κάτι όπως είπε ο απο πάνω, διαφορετικά για να πάρεις τα στοιχεία του θα πρέπει να πας με εισαγγελέα για να δεις τα προσωπικά του στοιχεία, ποιος είναι, που μένει. αν το κάνεις με τον πρώτο τρόπο εύκολα θα μπορεί να ασκήσει μήνυση εναντίον σου για παραβίαση προσωπικών δεδομένον και στη μέση θα έχεις και μια εταιρία παροχείς internet/τηλεφωνία για παραβίαση προσωπικών δεδομένον...

 

το καλύτερο είναι να πας σε δικηγόρο αλλά, αν βρίζει και απειλεί τους φίλους σου εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι... αν δεν κινηθούνε οι ίδιοι δικαστικά έστω η κάποια κίνηση τέλος πάντων.

 

και κάτι τελευταίο, είχα δει σε μια διαφήμιση ένα site που μπορείς να κάνεις καταγγελία κάποιον μέσο διαδικτύου για τέτοιες υποθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα ευχαριστω για τις απαντησεις κριμα τουλαχιστον και μηνυση να μην καναμε να τον βρησκαμε να του λεγαμε ενα χερακι if you know what i mean!Θα κινηθουν νομικα και βλεπουμε...απλα εψαχνα να βρω ενα καλυτερο προγραμμα η site για geolocation της ip!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...