Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με επανεκκινηση του υπολογιστή


Νικανωρ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παίδες θα ήθελα την βοήθεια σας

 

Ο υπολογιστής μου κάνει συχνές επανεκκινήσεις ξαφνικά, μόνο οταν είμαι στο ιντερνετ και μονο στην ενσυρματη του κονεξ(οταν έπαιρνα απο τους γείτονες δεν είχα κανένα πρόβλημα)και βγάζει μπλέ οθόνη που λέει:a problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer

BAD_POOL_CALLER κτλ

 

Χρησιμοποιώ WINDOWS(S)VISTA και έχω κάνει σκαν με κασπέρσκι,σπαιμποτ,μαλγουερμπαιτς.Ολα βρήκαν απο κάτι αλλα το προβλημα παραμένει.Τι μπορώ να κάνω;

 

 

Eυχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το πρόβλημα το αντιμετωπίζεις στην ενσύρματη σύνδεση μπας και είναι θέμα drivers;

Δε δοκιμάζεις πλήρη απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση στην κάρτα δικτύου; Πριν αρχίσουν τα κλασικά τεστ;

 

Μιλάμε για desktop ή για λαπτοπ;

 

Ανέβασε και το φάκελο C:\Windows\Minidump\ να τον δουν οι experts...

 

btw Καλώς όρισες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς σας βρήκα

 

Είναι σταθερός.

1ον πως κανω επανεγκατασταση την καρτα δικτυου

2ον πως να ανεβάσω τον συγκεκριμενο φάκελο

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ας κάνουμε πρώτα το δεύτερο και μετα βλέπουμε για τους drivers που είπε και η καρμεν .

Θα κανείς τον φάκελο Minidump ένα rar αρχείο και τα το ανεβάσεις στο rapidshare και θα μας δώσεις το link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι μαμά στις BSOD λέει ότι προκλήθηκε από τον Driver inspect.sys... Είναι η κάρτα δικτύου σου αν δεν κάνω λάθος...

Οπότε uninstall τον driver και ξανπέρασμα... Το uninstall θα το κάνεις από το Device manager...

Πρώτα βέβαια βρες τους drivers και μετά κάνε Uninstall... Μόλις κάνεις Uninstall δεν θα έχεις Internet... Αλλά καλύτερα περίμενε κάποιον πιο ειδικό σε αυτά...

 

 

edit: Που είσαι βρε Gi0? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δοκιμασε ειτε να κανεις update στην νεωτερη δυνατη εκδοση του, ειτε να το απενεργοποιησεις προσωρινα για να δεις εαν συνεχιζονται τα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι ειναι ενημερωμένο και τα προβλήματα υπήρχαν πριν καν το βάλω

Τα οποια δεν ξερουμε τι τα προκαλουσε καθως δεν εχεις τα minidumps.

Εαν θελεις κανεις την δοκιμη με την πληρη απενεργοποιηση του και στη συνεχεια ανανεωνεις τους drivers της καρτας δικτυου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...