Προς το περιεχόμενο

Person Of Interest [CBS]


Mapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λυπάμαι που δεν θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους, αλλά πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις πιστεύω.

 

Το finale είναι τραγικό και ανούσιο. Προσπαθούσε και καλά να δραματοποιήσει την όλη κατάσταση, χωρίς να το πετυχαίνει ούτε στο ελάχιστο. Επαναλαμβανόμενες φράσεις χωρίς λόγο λες και δεν μπορούσαν να ενώσουν σωστά τις σκηνές.

 

Γενικά αυτή η σεζόν είχε από το πρώτο επεισόδιο κιόλας απίστευτες ευκολίες και δεν ταίριαζε καθόλου με το ύφος των προηγούμενων seasons.

 

Το κλείσιμο της μάχης μεταξύ των δυο δεν ήταν αντάξιο των προσδοκιών.

 

Δεν αναφέρω ονόματα κτλ. για να μην σποιλεράσω. 

 

Ωραία η μουσική, αλλά έλεος. Την έχουμε ακούσει ήδη στο Ex Machina. Τόσες επιλογές υπάρχουν.

 

Κι ένα rating έτσι για να υπάρχει:

Person Of Interest εως και season 4: 8/10

Person Of Interest season 5: 5/10

 

Εδω αλλιως μας τα λεει:

 

http://graphtv.kevinformatics.com/tt1839578

 

Βγαζουν την πεμπτη την καλυτερη σεζον με τα καλυτερα ratings.Εγω την εχω αφησει στο 10 επεισοδιο της πρωτης σεζον γιατι την βρηκα ανουσια και απιστευτα βαρετη αλλα ισως τη συνεχισω γιατι βλεπω οτι ανεβαινει προς το τελος της 1 σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 473
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταπληκτική σειρά, ίσως η καλύτερη που παιζόταν τα τελευταία χρόνια. Ασταμάτητη δράση, αγωνία και φοβερή πλοκή σε όλες τις κεντρικές ιστορίες και κυρίως σε αυτή των 2 1/2 τελευταίων σεζόν. Το μόνο ασήμαντο μειονέκτημά της ήταν ότι οι πρωταγωνιστές ήταν κάτι σαν σουπερ-ήρωες που σχεδόν ποτέ δεν πάθαιναν τίποτα.

Α, και για όσους δίνουν σημασία σε κάτι τέτοια... το τέλος ήταν φοβερό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και για αυτό, νομίζω πως έμεινα ευχαριστημένος αν και μπορούσαν και λίγο καλύτερα για το τέλος. Πάντως εμένα με έπιασαν συναισθηματικά άλλους ίσως όχι...

 

Είναι από τις σειρές που θα μου μείνουν διότι βελτιωνόταν όσο προχωρούσε (όπως πχ το Breaking Bad, χωρίς βέβαια να έχουν σχέση) πράγμα σπάνιο.

 

Ωραίοι ηθοποιοί, ξεχωριστοί χαρακτήρες, ωραία εξελιξη... well done.

 

Άφησαν ένα μικρό παραθυράκι για συνέχεια στο μέλλον αν και δεν ξέρω αν θα το ήθελα, νομίζω πως έκλεισε σωστά και όμορφα στην ώρα της.

 

PS. Οι μουσικές επιλογές στη σειρά επίσης στα μεγάλα συν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα στη 5η season,ιδιαίτερα στα τελευταία επεισόδεια μου φάνηκε λες και προσπαθούσαν όπως όπως να κλείσουν με κάποιο τρόπο τη σειρά...

Απογοητευση.Θα μπορουσε να ήταν πολύ καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο Jonathan Nolan, δημιουργός του Person of Interest, συνεχίζει στη νέα σειρά Westworld για όσους ενδιαφέρονται. Παραθέτω και το description.

 

"A series inspired by the 1973 film of the same title written by Michael Crichton about a futuristic theme park populated by artificial beings."

 

;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν μια σειρα που παρακολουθησα με μεγαλο ενδιαφερον, ειδικα η 4η σεζον ηταν ισως η καλυτερη. Στην 5η μετα απο παλινωδιες σχετικα με το ποτε θα ξεκινησει αναγκαστηκαν να συμπτυξουν την ιστορια για να δωσουν ενα τελος. Το φιναλε παντως δεν ηταν αυτο που περιμενα, με χαλασε ιδιαιτερα η προσπαθεια (τραβηγμα απο τα μαλλια το λενε στο χωριο μου) να γινει μελοδραματικο. Ηλπιζα σε κατι καλυτερο, αν και στο συνολο η σειρα ηταν καταπληκτικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Όχι Βέβαια!

 

Είναι μια γαματη ιστορία με αρχή μέση και τέλος που έκλεισε όπως θέλανε οι παραγωγοί και ανταμειψε όσους την ακολουθήσαν στα 5 αυτά χρονια

Γιατί να την πειραξουν?

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχει πολλα αυτοτελη επεισοδια η σειρα? Καπου διαβαζα πως καποιες season εχουν πολλα αυτοτελη. Απο καποιο σημειο και μετα σταματουν τα αυτοτελη και αρχιζει να εξελισσεται η ''μυθολογια'' της σειρας?

 

Δεν γουσταρω καθολου αυτοτελη και προβληματιστηκα αν πρεπει να την αρχισω, οταν διαβασα πως εχει αρκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...