Προς το περιεχόμενο

Σοβαρο προβλημα με εξωτερικο σκληρο. Τι περιεργος τιτλος???...


alexandros4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, σας αναφερω το προβλημα μου και ελπιζω να μπορεσουμε να βρουμε λυση. Εχω εναν εξωτερικο verbatim 1tb, στον οποιο εχω ολα μου τα σημαντικα αρχεια σωσμενα. Σημερα, εβαλα να του περασω καποια αρχεια, για να κανω φορματ το λαπτο μου. Τα αρχεια ηταν κοντα στα 9 gb, περαστηκαν κανονικα, αλλα εκανε αρκετη ωρα τολμω να πω. Βεβαια επειδη δεν το παρακολουθησα δεν καταλαβα ποση ωρα εκανε. Αφου λοιπον περασα τα αρχεια, και τον ειχα στην ακρη αναμμενο χωρις να περναω αρχεια εκεινη τη στιγμη, αρχισε να κανει το γνωστο clicking of death, συνοδευομενο απο ενα ελαφρως μπιπ. Ολο αυτο το κανει επαναλαμβανομενα. Ο υπολογιστης πλεον δεν τον αναγνωριζει, τον εβαλα και εσωτερικα στο pc, αλλα παλι δεν τον αναγνωριζει και μολις ανοιγει ο υπολογιστης κανει τον ιδιο θορυβο. Τον εχω 2 χρονια αλλα ελαχιστα δουλεμενο και με τρελανε αυτο που συνεβη. Η σπανια ερωτηση μου τωρα. Τι μπορω και πως να σωσω. Πριν χρειαστει να φτασω σε εταιρεια ανακτησης δεδομενων. Και επισης τι μπορει να ειναι το προβλημα. Αυριο θα ανεβασω και βιντεο να ακουσετε πως κανει, αλλα τωρα λογω ωρας καταλαβαινετε οτι κοιμουνται ολοι σπιτι! Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων και μη με βρισετε που δεν κρατουσα μπακαπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...