Προς το περιεχόμενο

Backup της ιστοσελίδας μου στο PC


philos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, ανά διαστήματα κρατάω backup των αρχείων της ιστοσελίδας μου στο PC μου για καλό και για κακό. Το θέμα είναι ότι μιλάμε για αρκετά GB και κάθε φορά αναγκάζομαι - χρησιμοποιώντας το CuteFTP - να τα κατεβάζω όλα από την αρχή με replace των αρχείων που έχω ήδη στο PC μου.

Αυτό που θέλω είναι κάθε φορά που κάνω download τον φάκελο με τα αρχεία του site, να προστίθενται τα καινούργια αρχεία, ενώ όσα έχω ήδη αποθηκευμένα στο PC μου να μην πειράζονται.

 

Ξέρετε κάποιον τρόπο για να πετύχω κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ανά διαστήματα κρατάω backup των αρχείων της ιστοσελίδας μου στο PC μου για καλό και για κακό. Το θέμα είναι ότι μιλάμε για αρκετά GB και κάθε φορά αναγκάζομαι - χρησιμοποιώντας το CuteFTP - να τα κατεβάζω όλα από την αρχή με replace των αρχείων που έχω ήδη στο PC μου.

Αυτό που θέλω είναι κάθε φορά που κάνω download τον φάκελο με τα αρχεία του site, να προστίθενται τα καινούργια αρχεία, ενώ όσα έχω ήδη αποθηκευμένα στο PC μου να μην πειράζονται.

 

Ξέρετε κάποιον τρόπο για να πετύχω κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ! :-)

 

Πχ με το dreamweaver κάνεις συχρονισμό των αρχείων, αν ψάξεις υπάρχουν και free ανάλογα soft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη antbyron αλλά ξέχνα το dreamweaver ειναι μόνο για developing.

Ο filezilla είναι δωρεάν και είναι το καλύτερο tool -κατ' εμέ- για upload.

Κάνει την δουλειά που θέλεις όμορφα και εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...