Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής HP 1000 δώρο με online ασφάλιση οχήματος


pagour3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, ρε γαμώτο και λήγει η ασφάλειά μου σε 3 μήνες από τώρα. :(

 

Ξέρει κανείς πόσο θα κρατήσει η προσφορά; Υπάρχει περίπτωση να την προλάβω;

 

EDIT

 

Άκυρο τελικά, είναι εκτυπωτής των 25€ καιχωρίς καν ανεξάρτητα μελάνια για τα χρώματα. Να λείπει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πόσο θα κρατήσει η προσφορά; Υπάρχει περίπτωση να την προλάβω;

Το δώρο διατίθεται μόνο κατά τη διάρκεια της τρέχουσας προωθητικής ενέργειας και η διάθεσή του παύει αυτόματα με τη λήξη της,

χωρίς καμία προηγούμενη προειδοποίηση από την Anytime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Anytime είναι εφεύρεση της ΟΛΛΑΝΔΙΚΗΣ πιά Ιnteramerican η οποία ανταγωνίζεται τους ίδιους τους ασφαλιστές της αφαιρώντας την Νομική Προστασία από τα πακέτα που πουλάει με αποτέλεσμα να μειωθεί το κόστος.

Είναι άλλη μία προσπάθεια των ξένων ασφαλιστικών να στείλουν και αυτό το επάγγελμα στην ανεργία.

 

Οταν όμως συμβεί η ζημιά και είναι λίγο περίεργη υπάρχει μία δυσκολία συνεννόησης ασφαλισμένων και κεντρικών...........;)

 

Υπάρχουν και άλλες ασφαλιστικές με ανάλογα ασφάλιστρα και παίρνεις και το κουτί (την ασφάλεια) αλλά και τον Νίντζα (τον ασφαλιστή).:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic

Η Anytime είναι εφεύρεση της ΟΛΛΑΝΔΙΚΗΣ πιά Ιnteramerican η οποία ανταγωνίζεται τους ίδιους τους ασφαλιστές της αφαιρώντας την Νομική Προστασία από τα πακέτα που πουλάει με αποτέλεσμα να μειωθεί το κόστος.

Είναι άλλη μία προσπάθεια των ξένων ασφαλιστικών να στείλουν και αυτό το επάγγελμα στην ανεργία.

 

Οταν όμως συμβεί η ζημιά και είναι λίγο περίεργη υπάρχει μία δυσκολία συνεννόησης ασφαλισμένων και κεντρικών...........;)

 

Υπάρχουν και άλλες ασφαλιστικές με ανάλογα ασφάλιστρα και παίρνεις και το κουτί (την ασφάλεια) αλλά και τον Νίντζα (τον ασφαλιστή).:ph34r:

 

Τα τελευταια στοιχεια με τον αριθμο των ανασφαλιστων οχηματων τα εχετε δει?

Σε συνθηκες υφεσης δεν υπαρχουν πλεον λεφτα για μεσαζοντες ασφαλιστες.

Καντε κατι αλλο αφου ξερετε πωλησεις, ολο και κατι θα βρειτε να πουλησετε.

Καλα κανει η Interamerican και πουλαει και απευθειας, μακαρι να το ακολουθησουν και οι αλλες εταιρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλα κ ωραια αλλα οταν οι ασφαλιστές που πάντα αρχικά σου βρίσκουν φθηνή ασφάλεια στη πορεία σε σκίζουν δε μπορείς να κάνεις κ τίποτα!!

 

220 μου ετσειλε ο ασφαλιστής για 6 μηνο κ με 250 έβγαλα 12μηνο στη anytime (χωρις εκτυπωτή τοτε)! Μιλάμε για μίση τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic

 

 

Τα τελευταια στοιχεια με τον αριθμο των ανασφαλιστων οχηματων τα εχετε δει?

Σε συνθηκες υφεσης δεν υπαρχουν πλεον λεφτα για μεσαζοντες ασφαλιστες.

Καντε κατι αλλο αφου ξερετε πωλησεις, ολο και κατι θα βρειτε να πουλησετε.

Καλα κανει η Interamerican και πουλαει και απευθειας, μακαρι να το ακολουθησουν και οι αλλες εταιρειες.

 

 

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου.Οτι πεις.

Μόνο να θυμάσαι αυτά που έγραψες και έτσι όπως τα έγραψες όταν σου συμβεί κάτι.

 

Την επόμενη φορά που θα πας να ψωνίσεις κουστούμι μην επιτρέψεις στον πωλητή να σε βοηθήσει να διαλέξεις,εξάλλου μόνος σου θα διαλέξεις το καλύτερο και πιο ανθεκτικό ύφασμα και θα σου πηγαίνει και γάντι.

 

Και μην ξαναπάς να πιείς καφέ σε καφετέρια ,μπορείς να παίρνεις από αυτόματα μηχανήματα χωρίς μεσάζοντες και πιο φθηνά.

 

Α...... και στην ασφάλεια ζωής σου μην διανοηθείς να ζητήσεις ασφαλιστή (όχι ότι δεν υπάρχουν και κακοί επαγγελματίες,όπως και γιατροί,δικηγόροι,ταξιτζήδες κλπ),άλλά μπές στο Internet και διάλεξε την καλύτερη.....εσύ ξέρεις.

 

Αυτά δεν στα λέω με διάθεση αντιπαλότητας αλλά με μιά πικρία γιατί κερδίζει έδαφος η νοοτροπία ''μαζί τα φάγαμε''.

 

Να είσαι καλά.

 

Πηγες σε πρακτορα που να τα πουλαει ολα; Εμενα ο δικος μου μου εδωσε πακετο σχεδον ιδιο με την anytime.... 4cover λεγεται btw

 

Οι περισσότεροι τα έχουν αυτά τα πακέτα αλλά και με νομική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγες σε πρακτορα που να τα πουλαει ολα; Εμενα ο δικος μου μου εδωσε πακετο σχεδον ιδιο με την anytime.... 4cover λεγεται btw

 

Αν τα πουλαει ολα δε ξερω υποτίθεται ειναι γνωστός της οικογένειας κ τα τελευταία χρονια τον επέλεξα κ εγω μιας κ αρχικά έπαιζε πραγματικά σε πολυ χαμηλές τιμές! Περαν αυτου ηταν κ αρκετά 100χιλ μακρυά αλλα του εξηγήθηκα απο τα προηγούμενα 6μηνα (μου έβγαζε τελευταία 6μηνα ενω ήθελα 12μηνο να μη τρέχω στα ελτα) μέσω τηλ οτι ειναι πλέων αρκετά ακριβή αλλά με έγραψε!

 

Για το σκουτερ αντίθετα βλέπω οτι η anytime ειναι πιο ακριβή κ ενας ασφαλιστής στη γειτονιά έκανε καλύτερη πρόταση τη οποία θα τιμήσω σύντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Anytime είναι εφεύρεση της ΟΛΛΑΝΔΙΚΗΣ πιά Ιnteramerican η οποία ανταγωνίζεται τους ίδιους τους ασφαλιστές της αφαιρώντας την Νομική Προστασία από τα πακέτα που πουλάει με αποτέλεσμα να μειωθεί το κόστος.

Είναι άλλη μία προσπάθεια των ξένων ασφαλιστικών να στείλουν και αυτό το επάγγελμα στην ανεργία.

 

Οταν όμως συμβεί η ζημιά και είναι λίγο περίεργη υπάρχει μία δυσκολία συνεννόησης ασφαλισμένων και κεντρικών...........;)

 

Υπάρχουν και άλλες ασφαλιστικές με ανάλογα ασφάλιστρα και παίρνεις και το κουτί (την ασφάλεια) αλλά και τον Νίντζα (τον ασφαλιστή).:ph34r:

 

για πες μας λοιπον για ποιες αλλες ασφαλιστικές μιλάς που βγαινουν παρόμοια με το anytime? και μια ερώτηση δηλαδη σε εναν διακανονισμό ζημιάς ο ασφαλιστής τι παραπάνω κανει παει και κανει κεφαλοκλειδωμα στον διακανονιστή η τον περνει τηλέφωνο και τον παρακαλάει να κανει γρήγορα για να μην χασει τον πελάτη.

 

και ο δικος μου ασφαλιστης μου ειπε σαν επιχειρημα οτι η anytime δεν εχει εξυπηρέτηση απλως αναρωτιέμαι αυτο προκύπτει τεκμηριωμένα απο συγκεκριμενες υποθέσεις η το λεμε γενικα ετσι και αοριστα επειδη δεν υπάρχει μεσάζοντας οτι θα ειναι ποιο δύσκολα τα πράγματα.

 

και μενα η δουλεία μου εχει ενα ρολο ατζέντη/μεσάζοντα οποτε καταλαβαίνω τις ανησυχιες σου αλλα εκει που εχω καταλήξει ειναι οτι σε μια τέτοια θέση θα πρεπει να προσφέρεις σημαντικές added value υπηρεσίες για σε προτιμήσει ο πελάτης. τα δε ασφάλιστρα καθε χρόνο πέρνουν την ανιούσα οποτε λίγο ανταγωνισμός δεν ειναι κακός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

220 μου ετσειλε ο ασφαλιστής για 6 μηνο κ με 250 έβγαλα 12μηνο στη anytime (χωρις εκτυπωτή τοτε)! Μιλάμε για μίση τιμή!

 

Μπορείς να είσαι 1000% σίγουρος, ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΚΑΛΥΨΕΙΣ !!! . ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα εχω κ οδική που δεν είχα πριν :confused:

 

 

ΟΚ, προφανώς είσαι τύπος "ότι αγοράζω είναι το καλύτερο του κόσμου". Δες τα δύο συμβόλαια δίπλα δίπλα και σύγκρινε μία μία τις καλύψεις. Η οδική βοήθεια δεν είναι το παν φίλε μου !!! Περισσότερο ΟΛΩΝ μετράει η εξυπηρέτηση. Να είναι κάποιος ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ όταν τον χρειάζεσαι κι όχι στην άλλη άκρη της γραμμής!!!! Δεν θα το γράψεις εδώ (είσαι σίγουρα πολύ εγωιστής για να το κάνεις), αλλά θα δεις ότι έχω δίκιο. Φιλικά , πάντα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br />για πες μας λοιπον για ποιες αλλες ασφαλιστικές μιλάς που βγαινουν παρόμοια με το anytime? και μια ερώτηση δηλαδη σε εναν διακανονισμό ζημιάς ο ασφαλιστής τι παραπάνω κανει παει και κανει κεφαλοκλειδωμα στον διακανονιστή η τον περνει τηλέφωνο και τον παρακαλάει να κανει γρήγορα για να μην χασει τον πελάτη.<br /><br />και ο δικος μου ασφαλιστης μου ειπε σαν επιχειρημα οτι η anytime δεν εχει εξυπηρέτηση απλως αναρωτιέμαι αυτο προκύπτει τεκμηριωμένα απο συγκεκριμενες υποθέσεις η το λεμε γενικα ετσι και αοριστα επειδη δεν υπάρχει μεσάζοντας οτι θα ειναι ποιο δύσκολα τα πράγματα.<br /><br />και μενα η δουλεία μου εχει ενα ρολο ατζέντη/μεσάζοντα οποτε καταλαβαίνω τις ανησυχιες σου αλλα εκει που εχω καταλήξει ειναι οτι σε μια τέτοια θέση θα πρεπει να προσφέρεις σημαντικές added value υπηρεσίες για σε προτιμήσει ο πελάτης. τα δε ασφάλιστρα καθε χρόνο πέρνουν την ανιούσα οποτε λίγο ανταγωνισμός δεν ειναι κακός.<br />
<br /><br /><br />

 

Κεφαλοκλείδωμα δεν κάνει ούτε παρακαλάει γιατί υπάρχουν πολλοί πιο έξυπνοι και αξιοπρεπεις τρόποι να εξυπηρετήσει τα συμφέροντα του πελάτη του.

 

Επειδή εγώ ασχολούμαι κυρίως με Ασφαλίσεις Ζωής και Υγείας δεν έχω πολλά παραδείγματα να σου πώ αλλά ρωτώντας την γραμματέα μου μου είπε αρκετά π.χ Chartis 3 αυτοκίνητα 803 ευρώ,Anytime 801 ευρώ το εξάμηνο .

Ιδιες καλύψεις αλλά η Chartis ¨εχει παραπάνω

1)Προστασία Bonus

2)Nομική Arag

3)Επίδομα συνεπείας πυρός-κλοπής

4)Απώλεια εγγραφων

5)Αντικατάσταση κλειδιών

6)Βλάβη Ραδιο/cd

 

Επίσης υπάρχουν και η Eurolife που δίνει σημαντικές εκπτώσεις,Axa,Ελπα,Interasco,Υδρόγειος,Εθνική και πολλές ακόμη,αρκεί να το ψάχνει το γραφείο που συνεργάζεσαι.

Οι υπεραξίες που σου δίνει η συνεργασία με ένα Ασφαλιστικό γραφείο είναι ότι σε περίπτωση που ο άλλος δεν παραδέχεται ότι φταίει το γραφείο αναλαμβάνει επικοινωνίες με αυτόν και την εταιρία του αλλά και την σωστή σύνταξη της δηλώσεως ατυχήματος,το ραντεβου με πραγματογνώμονα,την πρόσβαση του πελάτη σε συνεργεία που θα πληρωθούν τα ίδια από την ασφαλιστική χωρίς ο πελάτης να εκταμιεύσει χρήματα,(δεν περισσεύουν σε κανένα μας),την νομική προστασία που γλυτώνει τον πελάτη από τα έξοδα δικαστηρίων και δικηγόρων αλλά και την επαγγελματική συμβουλή του (πιστέψτε με ότι ούτε τα έξοδα είναι λίγα αλλά ούτε και τα περιστατικά λίγα).

Επίσης είναι αρκετές οι εταιρίες που δίνουν έκπτωση σε συνδυασμούς αυτοκινήτου και πυρός (δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν ασφαλίσει το σπίτι τους και λόγω τραπέζης)με αποτέλεσμα να μειώνονται σημαντικά τα ασφάλιστρα ή αν είσαι πελάτης στην ζωή να σου κάνουν έκπτωση.

Σε οτιδήποτε δεν είναι ξεκάθαρο (εκτός του να περάσει ο άλλος με κόκκινο και να υπάρχουν και μάρτυρες,γιατί ως γνωστόν πάντα φταίει ο άλλος και ποτέ εμείς) η συμβολή του επαγγελματία ασφαλιστή είναι καθοριστική και υπάρχουν πολλοι στην αγορά.

Φίλε μου δεν έχω ανησυχίες διοτί εδώ και πολλά χρόνια έχω σαν οδηγό τις παλιές καλές ελληνικές παροιμίες όπως το '' Από τα καλώς δουλεμένα παίρνει ο διάολος τα μισά,από τα κακώς δουλεμένα και το αφεντικό μαζί''.

Ανησυχία έχω με αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα μας όπως όλοι μας.

Η προσπάθεια που γίνεται από τους κυρίως από τους ξένους σε πάρα πολλούς τομείς της οικονομίας μας αλλά δυστυχώς και από αρκετούς Ελληνες Εφιαλτες να παρουσιαστούν σχεδόν όλες οι επαγγελματικές ομάδες σαν αχρείαστες αλλά και παρασιτικές δυστυχώς πιάνει τόπο σε ανθρώπους που η δίκαιη οργή τους δεν τους αφήνει να δουν πίσω από την βιτρίνα .

 

Συγγνώμη εάν σας κούρασα (δεν έχω συνηθισει να γράφω τόσο πολύ) αλλά επειδή θεωρώ ΄΄οτι το επίπεδο των χρηστών του συγκεκριμένου σάιτ είναι λίγο ποιοτικότερο από το συνηθισμένο,ήταν υποχρέωση μου να πω λίγα πράγματα παραπάνω γιά το χώρο που κινούμαι τα τελευταία 20 χρόνια.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...