Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμα Port(θυρας)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ανοιξω port στο router μου εχω Alcatel-Lucent Cellpipe7130 και η εταιρια μου ειναι Hellas Online βαζω την ip μου κανονικα στον φυλλομετριτη και κανω αναζητηση μπενω στη σελιδα του router μου απο κει και περα δεν βγαζω ακρη βρηκα καποιες επιλογες στο site αλλα μου τις εχει απενεργοποιημενες μηπως τις εχει απενεργοποιημενες επειδη δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα οταν ανοιγω το cmd για να δω την ip μου λεει κατασταση μεσου:εχει αποσυνδεθει οριστε και μια φωτο

post-213871-0-85476200-1317900185_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στο management.

Απο οτι κατάλαβα ειναι το menu της hol που μπαίνεις σαν χρήστης και οχι σαν admin που θα σου έχει και τις αλλες επιλογές του router.

 

Με τι όνομα χρήστη συνδέεσαι με admin η κάτι αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν admin μπαινω σχετικα με το managment μπηκα και μου εχι πολλες επιλογες σου διχνω μια απο αυτες στην φωτο

και μολις αλλαξω την port που εχει μου λεει ο browser Ωχ! Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του Google Chrome με τη διεύθυνση:γραφει την ip μου

Υποδείξεις:

Δοκιμάστε να φορτώσετε ξανά: γραφει την ip μου

Αναζήτηση στο Google

post-213871-0-31957400-1317911907_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις και στη φωτογραφια εκει ειμαι ηδη και αν αλαξω την port που εχει ηδη μου βγαζει το μηνυμα που σου δειξα το θεμα ειναι οτι και τις port που διχνει στο πινακακι τις τσεκαρα και δεν ειναι ανοιχτες τι πραγμα ειναι αυτο με την hol μας βγαζουν την παναγια για μια port

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και απανταω λιγο αργα...λοιπον απο τι φενετε για να ανοιξει καποιος μια Port στην hol πρεπει να ψαχτει πολυ τελικα γτ δυστηχος απο τι βλεπω δεν εχει τιποτα απο τα 2 που μου ειπες οριστε μια φωτο επισης

post-213871-0-78723400-1318445570_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μου φενετε κατι αρχιζει και γινεται λοιπον μπηκα εκει που μου ειπες και μπηκα στο Nat και απο κει επελεξα port triggering και εδω μαλλον ειναι και η σωστη κατηγορια τωρα το θεμα ειναι αν βαζουμε κατι εκει που λεει για τι aplication θελουμε να ανοιξουμε port η δεν χρειζετε και τωρα πως ανοιγουμε ακριβως port γτ μου εχει 4 μπαρες που βαζω την port που θελω να ανοιξω;Οριστε μια φωτο

post-213871-0-33503500-1318494230_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα οχι βάλε ενα όνομα δικό σου απο κατω που λεει custom και άνοιξε τις πόρτες που θέλεις.

Πήγαινε εκει που λέει open port start και θα σου δώσω ενα παράδειγμα ,αν θέλεις να βάλεις ενα εύρος απο πόρτες το κάνεις ετσι πχ

 

Open port start : 1323 μέχρι 1332 οpen port end (TCP η UDP ανάλογα τι θέλεις)

 

Τώρα αν θέλεις να βάλεις μια πόρτα βάζεις και στο open και στο end την ίδια πχ

 

Open port start : 1323 μέχρι 1323 οpen port end (TCP η UDP ανάλογα τι θέλεις)

 

Δοκίμασε τα βάλε τις πόρτες που θέλεις και για να δείς αν το έκανες σωστά χρησιμοποιήσε αυτο το προγραμματάκι να δεις αν άνοιξαν αυτες που έβαλες

 

Όσο αφορά το trigger port κάτι παρόμοιο θα κάνει αλλα δεν ξέρω ακριβώς τι οπότε περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος αλλος, στο μεταξύ δοκίμασε αυτα που σου είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικος απεφευγε το Port triggering και κανε port forward me to virtual server.πιο πανω σου ειπα οτι καπου θα εχει virtual server.h διαφορα ειναι οτι το Port triggering ανοιγει μονο οταν θες την θυρα και μετα την κλεινει.στην ουσια να το πω πιο advance ανοιγει την port inbound Οταν υπαρχει κινηση outbound στην ιδια Port.

καλο ειναι αυτο απλα υπαρχει περιπτωση να σου κανει σπανια κανα θεμα για αυτο και συνηθως κανουμνε Port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...