Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση pc


marksk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει σχεδόν 50 ευρώ περισσότερα αυτή που προτείνεις. μάλλον δεν θα διαθέσω πάνω από 250 ευρώ

αυτή που σκέφτομαι μπορεί να ανέβει με oc αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει 50Ευρώ παραπάνω και είναι ένα κλικ πιο κάτω από την καλύτερη κάρτα γραφικών της αγοράς, GTX580.

 

Όσον αφορά το Overclock σε κάρτα γραφικών είμαι από αυτούς που λένε ότι οι κάρτες γραφικών δεν κλοκάρουν.

Θα ανέβεις 50-100Mhz και θα έχεις φασαρία.

Ακόμα και αν νομίζεις ότι είσαι Stable, μπορεί να σου βγάλει λάθος σε κάποιο Game.

 

Όπως και να έχει και η 6950 είναι πολύ καλή κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heatspreader δεν θα διαφωνισω αλλα οχι οτι οι καρτες γραφικων δεν κλοκαρονται.Εδω ξεκλειδωνονται κιολας. ;) :P (θα μου πεις,γιατι να το κανεις,για 5-6-7 frames?ε καποιοι τα θελουν ολα).

Η 6950 που εχει επιλεξει το παλικαρι ειναι πολυ καλη υλοποιηση και σε καλη τιμη.Και με ανεβασμα θα παει αρκετα καλα σε επιδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ περιμένω την παραγγελία από το vision studio βλέπω στη σελίδα τους ότι από 54 ευρώ πήγε στα 58 και σήμερα είναι στα 102.67

και τώρα βλέπω ότι έχει πάει στα 180.5

Ζούπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος ο λόγος να μην κλοκάρεις μια κάρτα απ'τη στιγμή που ξέρεις τι κάνεις? Τσάμπα είναι , ζημιά δε παίζει να κάνεις (με afterburner τουλάχιστον) και αυτά τα 5-6-7 frames κάτι είναι, δεν είναι αμελητέα ποσότητα κατά τη γνώμη μου. Ντάξει θα φας ένα-δυο κολλήματα μέχρι να την σταθεροποιήσεις, αλλά έχει την πλάκα του κι αυτό :P

 

Αρκεί να έχεις και το απαραίτητο περιθώριο από πλευράς ψύξης φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heatspreader δεν θα διαφωνισω αλλα οχι οτι οι καρτες γραφικων δεν κλοκαρονται.Εδω ξεκλειδωνονται κιολας. ;) :P (θα μου πεις,γιατι να το κανεις,για 5-6-7 frames?ε καποιοι τα θελουν ολα).

Η 6950 που εχει επιλεξει το παλικαρι ειναι πολυ καλη υλοποιηση και σε καλη τιμη.Και με ανεβασμα θα παει αρκετα καλα σε επιδοσεις.

Ξεκλειδώνεται πως;

Σε τι μετατρέπεται μετά το ξεκλείδωμα; Πόσο Overclock να κάνεις;

 

Η γνώμη μου γενικά είναι να μην ψάχνω πολύ τα πράγματα σε τέτοιο επίπεδο. Να παίρνω μία κάρτα να την κουμπώσω και να παίξει όπως πρέπει. Να ασχοληθώ με Bios Update, ρεύματα κλόκια, κλπ, μου φαίνονται καταστάσεις ψαχουλέματος. Δηλαδή κάποιος να θέλει να ασχοληθεί με το άθλημα του ψαξίματος, να μετρήσει Frame Rate, κλπ. Όχι δηλαδή για να παίξει παιχνίδια.

Ειδικά για κάποιον που είναι αρχάριος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκλειδώνεται πως;

Σε τι μετατρέπεται μετά το ξεκλείδωμα; Πόσο Overclock να κάνεις;

 

Η γνώμη μου γενικά είναι να μην ψάχνω πολύ τα πράγματα σε τέτοιο επίπεδο. Να παίρνω μία κάρτα να την κουμπώσω και να παίξει όπως πρέπει. Να ασχοληθώ με Bios Update, ρεύματα κλόκια, κλπ, μου φαίνονται καταστάσεις ψαχουλέματος. Δηλαδή κάποιος να θέλει να ασχοληθεί με το άθλημα του ψαξίματος, να μετρήσει Frame Rate, κλπ. Όχι δηλαδή για να παίξει παιχνίδια.

Ειδικά για κάποιον που είναι αρχάριος...

 

Είναι να χεις και το μικρόβιο μέσα σου :P

 

Και φυσικά παίζουμε παιχνίδια , αλλιώς τι της πήραμε? :)

 

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι να χεις και το μικρόβιο μέσα σου :P

Είναι αυτό που λέω, Androidάκιας... :devil:

 

Και φυσικά παίζουμε παιχνίδια , αλλιώς τι της πήραμε? :)

 

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Κοιτάς περισσότερο το σενάριο ή το FRAPS; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάς περισσότερο το σενάριο ή το FRAPS; :)

 

To fraps το ανοίγεις όταν κάτι δε πάει καλά, afterburner OSD βασικά μπας και καταλάβεις τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok το pcακι είναι έτοιμο.

απλά τώρα λέω να δω τι θα κάνω με την ψύξη και τον θόρυβο

σκέφτομαι να αλλάξω ψύκτρες ή να βάλω υδρόψυξη..

να κοιτάξω για κάτι τέτοιο

Link

και

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/cpu/422/freezer-13-pro-co.html?c=2181

ή να πάω για υδρόψυξη.

δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και δεν θέλω να παιδευτώ.

το κουτί χωρίς oc μου βγάζει θερμοκρασίες vga 30 cpu 33 και οι σκληροί και το mobo γύρο στους 24 σε idle

βασικά το θέμα θόρυβος με απασχολεί μόνο όταν θα βλέπω καμιά ταινία ή αν θα πέσω για ύπνο στο δωμάτιο να μη κάνει πολύ φασαρία. για ψύξη φαντάζομαι καλά θα είναι

τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...