Προς το περιεχόμενο

Έλληνες χάκερς χτύπησαν site της FYROM


Arctic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ώς πρός το βίντεο του Carlin: Καταδικάζει την εθνική υπερηφάνεια. Σεβαστό. Δεν μας είπε όμως αν καταδικάζει και την αμερικανική ιδεολογία όπως στερεότυπα στην ένδυση και την μαζοποίηση του τρόπου συμπεριφοράς, γενικότερος τρόπος ζωής και πρότυπα (εκπόρνευση, υπερκαταναλωτισμός, φιλαργυρία) κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ φιλοπατρία σε αυτό το forum.

Η αγάπη για την πατρίδα έχει πυραμοειδής μορφή.

Πρώτα από όλα αγαπάω την Ελλάδα, γιατί είμστε οι καλύτεροι (γιατί; γιατί κλάνει το γατί).

Μετά πάμε στην δεύτερη βαθμίδα, όπου σαν κάτοικος βόρειας Ελλάδας λέω ότι οι Νότιοι (και ιδίως αυτοί κάτω από το αυλάκι) είναι κότες.

Φυσικά όμως είμαι και Μακεδόνας, οπότε η περηφάνεια της Β. Ελλάδας προέρχεται από "εμάς", όχι τους βλάχους της Θεσσαλίας ούτε τους τουρκόσπορους του Έβρου.

Και φυσικά, όταν αναφέρομαι στη Μακεδονία εννοώ Θεσσαλονίκη. Δεν χωράει συζήτηση.

Και με τα πολλά, σαν παοκτζής, σαν λέω ειληκρηνά ότι σαν την Τούμπα δεν έχει, όχι εκείνα τα μ%^**ια στη χαριλάου.

 

Τελικά, το τί ακριβώς είμαι (Έλληνας, Μακεδόνας, Παοκτσής) έχει να κάνει με τη στιγμή. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΠΑΝΤΑ είμαι πολύ καλύτερός σας.

 

 

Υ.Γ. Για όσους αδυνατούν να κατανοήσουν. Η χώρα που ζείτε λέγεται Ελλάδα, και είστε Έλληνες. Το Μακεδονία, Θεσσαλονικιός κτλ είναι γεωγραφικός προσδιορισμός. Και στις ΗΠΑ έχει πόλη που λέγεται Αθήνα, τί να κάνουμε τώρα, να τους την πέσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώς πρός το βίντεο του Carlin: Καταδικάζει την εθνική υπερηφάνεια. Σεβαστό. Δεν μας είπε όμως αν καταδικάζει και την αμερικανική ιδεολογία όπως στερεότυπα στην ένδυση και την μαζοποίηση του τρόπου συμπεριφοράς, γενικότερος τρόπος ζωής και πρότυπα (εκπόρνευση, υπερκαταναλωτισμός, φιλαργυρία) κτλ.

Ο Carlin πάντα έκραζε τους Αμερικάνους πρώτα. Ένα παράδειγμα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nLRQvK2-iqQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Χάκερς" εκτελούν μια "αντιεξουσιαστική" πράξη ατνιποίνων, απέναντι στον πιο φτωχό "εχθρό της Πατρίδος", γεμάτοι "Εθνικιστική" υπερηφάνια και μας το ανακοινώνουν σε φτωχά Ελληνικά και γλώσσα που απευθύνεται μόνο σε "αγγλόφωνους" Έλληνες...

 

Πραγματική ελπίδα για το μέλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κερδίζουμε τίποτα παραπάνω απλα τους προσφέρουμε το ίδιο σπάσιμο που νιώθουμε εμείς όταν κατι τέτοιο γίνεται σε ελληνικο δυκτιακο τόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινήσω ότι σαν πράξη δεν είναι η πιο σωστή και κατακριτέα, αλλά όταν οι άνθρωποι αυτοί προκαλούν με τις πράξεις σίγουρα θα υπάρξουν αντίποινα. Πρόσφατα και σε δικές μου ιστοσελίδες μπήκαν αλβανοί και έγραφαν οτι ειναι περήφανοι που Αλβανοί. Φυσικά δικαίωμα τους αλλά εγώ τις τους φταίω, που γεννήθηκαν εκεί.

Σε συνέχεια των όσων δεν τους ενδιαφέρει και θεωρούν ότι το βιολογικό ατύχημα, του να γεννηθούν Έλληνες τους κάνει να ντρέπονται μπορούν να αποχωρήσουν και να ζητήσουν σε άλλες χώρες ταυτότητα και να ζήσουν, κανείς δεν υποχρεούται να είναι Έλληνας και πολύ περισσότερο υπερήφανος.

Θα συμφωνήσω με την παρατήρηση ότι αν ο παππους του ήταν βιαστής θα πρέπει να το κυνηγάει; όχι βέβαια όταν λέμε είμαστε υπερήφανοι για την καταγωγή μας, ενοούμε είμαστε υπερήφανοι για όσαν έκαναν οι πρόγονοί μας και είναι παράδειγμα προς μίμηση σε ολόκληρο τον κόσμο, και αυτή η βαριά ιστορική κληρονομιά θα πρέπει να συνεχιστεί και στο μέλλον. Εκεί θα είμαστε πιο υπερήφανοι όταν θα πάρουμε 10-20 ενέργειες (επιστήμη, κατασκεύες, διανόηση,φιλοσοφία) και να τις συνεχίσουμε και να γίνουν 30-40. Εκεί θα κάναμε υπερήφανουν τους ανθρώπους αυτούς, αν μπορούσαν να το δουν.

Δυστυχώς ο Έλληνας, έχει ξεχάσει τι συμαίνει δουλειά, κουράγιο, φιλότιμο, αλτρουισμός και όλα όσα οι πρόγονοι μας ανέπτυξαν. Τώρα το μόνο που υπάρχει είναι η βόλεψη μας, ο μισθός μας και πως θα ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.

Δυστυχώς σήμερα σχεδόν τίποτα δεν με κάνει να νιώθω να είμαι υπερήφανος που είμαι Έλληνας, πρώτα οι πράξεις μου και μετά οι πράξεις των υπολοίπων βιολογικά συγγενών μου και υπηκόων αυτού του κράτους.

Ποτέ εκτός του να κατηγορούμε και να ψάχνουμε ταινίες, παιχνίδια , πορνό δεν κάνουν οι περισσότεροι Έλληνες, ποτέ δεν κάθησαν σαν του σκοπιανούς να δουλέψουν στην διάδοση της Ελληνικής γλώσσας στο διαδίκτυο, να δημιουργήσουν κάποιο πρόγραμμα, κάτι που να παράγει πολιτισμό, τεχνολογία. ΚΑΤΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!

Μόνο μερικές εξαιρέσεις υπάρχουν για να επιβεβαιώσουν τον κανόνα.

Επίσης θλίβομαι όταν βλέπω στις 10 λέξεις να είναι με ορθογραφικά οι 8, αν είναι γραμμένες στα Ελληνικά και δεν είναι γραμμένα στην μορφή w8, tha s doso, ti kanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα πράγμα χαίρομαι σε αυτό το topic. Την καταστρατήγηση του no politics του insomnia.

Ή μήπως δεν χρειάζεται σε "εθνικά" ζητήματα; :D

Κατά τ' άλλα... μπαοκ.

 

Priest, ωραίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει.δεκτην αυτη η αποψη.ομως αυτη εφαρμοζεται και αντιστροφως.

 

Ο Καρλαιλ λεει οτι δεν πρεπει να αισθανεσαι υπερηφανος για τα κατορθωματα των συμπατριωτων σου,προγονων και συγχρονων,επειδη εσυ προσωπικα δεν ειχες καμια εμπρακτη σχεση με αυτα που κανανε.συμφωνοι.

Ομως με την ιδια λογικη,δεν πρεπει να αισθανομαι ουτε την παραμικρη ντροπη για τις αμαρτιες των πατεραδων και αδερφων μου.

 

Εγω πχ σαν αμερικανακι του σημερα,γιατι να νοιωσω την παραμικρη ενοχη για την γενοκτονια των Ινδιανων,το σκλαβοπαζαρο των μαυρων,τον πυρηνικο βομβαρδισμο της Ιαπωνιας,τον βρωμικο πολεμο στο Βιετναμ και πολλα αλλα.

Εγω το αμερικανακι του σημερα γιατι πρεπει με απαθεια να ανεχομαι εσενα που με δαχτυλοδειχνεις και με κατηγορεις,απευθυνομενος σε εμενα στον β' πληθυντικο,για τα εγκληματα των συμπατριωτων μου;

 

Οσο ειναι ανοησια να νοιωθω υπερηφανεια για τις επιτυχιες του εθνους/φυλης μου επειδη η μονη συνδεση μου με τον λαο μου ειναι το τυχαιο συμβαν της γεννησης μου,αλλο τοσο ειναι ανοησια να νοιωθω ντροπη για τις αποτυχιες του για τον ιδιο ακριβως λογο.

 

ετσι δεν παει; η ισχυει το 2 μετρα,2 σταθμα;

 

Φυσικά έτσι πάει, δηλαδή πρέπει να κυνηγήσουμε τους (αθώους)απογόνους για τα εγκλήματα των προγόνων ; Αυτή είναι η "επιτομή" του ρατσισμού νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν έγινε και τίποτε .... το μπαοκ που; κολλάει ρε λεβεντη ;

Αυτο δεν είναι προσβλητικό ;

Συγνώμη για τους άλλους αλλα εγω ξέρω ότι ΜΠΑΟΚ είναι η Μαμα σου η κάνω λάθος ;

Το μόνο εύκολο είναι να σε προβάλλω και να με προσβαλλεις τζάμπα μάγκας .....

Για τον silvercloak το σχόλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...