Προς το περιεχόμενο

Έλληνες χάκερς χτύπησαν site της FYROM


Arctic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Carlin προτρέπει να είμαστε υπερήφανοι για πράγματα για τα οποία ευθυνόμαστε οι ίδιοι και όχι οι πρόγονοι μας.

Άρα, τα παιδιά που χάκαραν την σελίδα μπορούν να είναι περήφανοι για τους εαυτούς τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνεί κανείς μαζί μου πως αυτή η είδηση δεν έχει καμία θέση σε αυτό το forum αλλά μονάχα σε κάποιο χρυσαυγίτικο site?

 

Μαυτα τα μυαλα θα χωριστει η Ελλαδα στη μεση....

Αλλωστε εμας τους βορειοελλαδητες ενοειται πως μας καίει το ζητημα.....

Εσεις στα "Νοτια" δεν εχετε καποιον εχθρο "αμεσα" στα ποδια σας ουτε επροκειτο καποιος να διεκδικηση το ονομα της αθηνας...

Εχω διαβασει ολο το τοπικ απο την αρχη και ειλικρινα λυπαμαι για τα πιστευω που εχετε πανω σε αυτα τα θεματα!!!

Αν μπορουσατε να κανετε κατι καλυτερο "εσεις" που κατηγορειτε αυτα τα παιδια που το κανανε τοτε και εγω μαζι σας...

Until then....had enough.....

 

Δεν θα γίνεις Μακεδόνας ποτέ , μ@λ@κ@ Σκοπιανέ...

 

+1

 

Εγώ πάντως δε συμφωνώ μαζί σου.

Ξεκαθάρισε στο μυαλό σου πρώτα έννοιες όπως εθνικό, ελληνικό, φασιστικό, χρυσαυγίτικο κ.ά. και ύστερα θέσε τέτοια διλήμματα. Σε λίγο εδώ μέσα κάποιοι θα μας πουν ότι είναι επικίνδυνο να σχολιάζουμε τέτοιες ειδήσεις. Τόσο μαλθακοί έχουμε γίνει. Τόσο ανόητοι! Καμιά κριτική ικανότητα. Δε διαχωρίζουμε καταστάσεις, φοβόμαστε να μιλήσουμε, να εκφράσουμε τη γνώμη μας. Είμαστε για κλάματα.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιους ελληνες μιλαμε απο την στιγμη που το 95% απο εμας γνωριζει περισσοτερα για τις εβραικες γραφες παρα για τους ελληνες.(επιστημες-φιλοσοφια-ομηρο-κτλ......)

Οι νεοελληνες δεν εχουν σχεση με την ελλαδα και δεν αναφερομαι (μονο)σε θεμα θρησκειας αλλα παιδειας,γι'αυτο φτασαμε εδω.(και οσο υπαρχει υπουργειο που τελιωνει σε θρησκευματων ,θα συνεχιστει η αποχαυνωση)

Δηλαδη να ειμαστε οι τελευταιοι της ευρωπης (και οχι μονο).

Ας διαβασουμε και λιγο τον δασκαλο (Λιαντινη) μπας και ξυπνησουμε ολοι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ριζες της μακεδονιας ειναι βαθιες και ελληνικες...επειδη τυγχανει να ζω κοντα στα συνορα της fyrom να γνωριζω το λεγομενο σλαβομακεδονικο ιδιωμα και να εχω αρκετους σκοπιανους φιλους μπορω να πω πως το ζητημα αυτο δεν ειναι τοσο απλο οσο θελουν να παρουσιασουν καποιοι,ειναι πολυ πολυπλοκο και εχει να κανει με την αδρανεια της ελλαδας και τα συμφεροντα των "μεγαλων"...επι την ευκαιρια θελω να εκφρασω και ενα παραπανω των μακεδονων:επιτρεπεται να φωναζουμε οτι η μακεδονια ειναι ελληνικη και οταν παιζουν ομαδες της μακεδονιας στην αθηνα το κυριο συνθημα να ειναι "εξω οι βουλγαροι"?ας αναλογιστουμε λιγο πως μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας ...ειμαστε περηφανοι που ειμαστε μακεδονες....και ας λενε και κανουν μερικοι ανεγκεφαλοι οτι θελουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ριζες της μακεδονιας ειναι βαθιες και ελληνικες...επειδη τυγχανει να ζω κοντα στα συνορα της fyrom να γνωριζω το λεγομενο σλαβομακεδονικο ιδιωμα και να εχω αρκετους σκοπιανους φιλους μπορω να πω πως το ζητημα αυτο δεν ειναι τοσο απλο οσο θελουν να παρουσιασουν καποιοι,ειναι πολυ πολυπλοκο και εχει να κανει με την αδρανεια της ελλαδας και τα συμφεροντα των "μεγαλων"...επι την ευκαιρια θελω να εκφρασω και ενα παραπανω των μακεδονων:επιτρεπεται να φωναζουμε οτι η μακεδονια ειναι ελληνικη και οταν παιζουν ομαδες της μακεδονιας στην αθηνα το κυριο συνθυμα να ειναι "εξω οι βουλγαροι"?ειμαστε περηφανοι που ειμαστε μακεδονες....και ας λενε και κανουν μερικοι ανεγκεφαλοι οτι θελουν...

 

+1 εχεις απολυτο δικιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός και άλλοι με παρόμοια πιστεύω και ιδεώδη (αν είναι ιδεώδη αυτά!) είναι ο κλασικός νεοέλληνας που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι ο μισθουλάκος του. Δεν τον ενδιαφέρει ο διπλανός του, οι αξίες, η χώρα. Το μόνο που τον καίει είναι αν θα συνεχίσει να παίρνει το χιλιαρικάκι του.

Και πριν από την κρίση τα ίδια έλεγε:

σταματήστε να ασχολείστε μ' αυτά (τα εθνικά κλπ.) αφού καλά περνάμε.Τι μας νοιάζουν τώρα τα σκόπια, τα ονόματα και η ιστορία. Τότε τον έκαιγαν άλλα πράγματα. Πώς θα πάρει το αμαξάκι του, να βγει έξω, κλπ.

Εύγε . Αν με τέτοια μυαλά νομίζεις ότι θα πας μπροστά γελιέσαι!

Και εσύ τώρα πιστεύεις ότι όλα τα παραπάνω που αναφέρεις διασώθηκαν επειδή κάποιοι χακαραν ένα site.Γενικά η καραμέλα με τον νεοέλληνα έχει καταντήσει αηδία.Έχετε γίνει όλοι κατήγοροι και ασχολείστε ψάχνοντας να βρείτε πως φτάσαμε εδώ κατηγορώντας ότι είναι εύκολο να αντιμετωπιστεί και ανώδυνο γιατί αν ασχοληθείτε με τις πραγματικές αιτίες εκεί θα φανεί η μεγάλη σας άγνοια.Και μην υποτιμάς το χιλιαρικάκι που θέλει ο καθένας να διασώσει γιατί θα έρθει και σένα η σειρά σου και τότε να δούμε τι θα σου φταίει και αν έχεις χρόνο και διάθεση να ασχολείσαι με θέματα σαν και αυτό που πολύ σε καίνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ τώρα πιστεύεις ότι όλα τα παραπάνω που αναφέρεις διασώθηκαν επειδή κάποιοι χακαραν ένα site.Γενικά η καραμέλα με τον νεοέλληνα έχει καταντήσει αηδία.Έχετε γίνει όλοι κατήγοροι και ασχολείστε ψάχνοντας να βρείτε πως φτάσαμε εδώ κατηγορώντας ότι είναι εύκολο να αντιμετωπιστεί και ανώδυνο γιατί αν ασχοληθείτε με τις πραγματικές αιτίες εκεί θα φανεί η μεγάλη σας άγνοια.Και μην υποτιμάς το χιλιαρικάκι που θέλει ο καθένας να διασώσει γιατί θα έρθει και σένα η σειρά σου και τότε να δούμε τι θα σου φταίει και αν έχεις χρόνο και διάθεση να ασχολείσαι με θέματα σαν και αυτό που πολύ σε καίνε.

 

Πόσο κατάλαβες τα λόγια μου.

Όσο για το χιλιαρικάκι, έχω μείνει ένα χρόνο άνεργος αλλά δεν κλάφτηκα ποτέ μου ούτε σταμάτησα να ενδιαφέρομαι για την πατρίδα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος εχει ορεξη ας διαβασει την συνεντευξη που εχει δωσει ενας απ'αυτους..... στην espresso(!!!!!!!!!!!!!!!!)

 

http://www.madata.gr/feed/diafora/technology/34288.txt

 

η ντρροπη του χακερ!!!!

 

καλα ολα αυτα, ας κανουν οτι θελουν τα παιδια και μπραβο για τις γνωσεις τους αλλα αφηστε το hacking εξω απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να χαλάσεις ένα site που κάποιος έχει ρίξει δουλειά και μεράκι για να το φτιάξει, είναι απλά λάθος, όπως π.χ. να του καις το αυτοκίνητο.

Όσο για τους Σκοπιανούς σα λαός είναι πολύ φιλόξονενος και αγαπούν την Ελλάδα, παρά το φαρμάκι που πέφτει από εξτρεμιστές ή βλάκες κι από τις δύο πλευρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στα παιδια για την πολυ καλη κινηση η οποια ειχε νοημα. Τωρα αν καποιοι λετε για χρηση αυγη και μλκιες ειστε για τον λουτσο.-

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει κάποιος να κρίνει για κάτι ένα σημερινό Αμερικάνο, είμαι σίγουρος ότι θα βρεί πολλά πρόσφατα γεγονότα που θα του δώσουν επιχείρημα.

 

συγνωμη,εγω δεν μιλησα μονο για τους προγονους αλλα και για τους συγχρονους.

αυτο που λεω ειναι οτι ουτε τα προσφατα γεγονοτα μπορουν να δωσουν οποιαδηποτε επιχειρημα σε καποιον για να κρινει εναν αμερικανο μεμονωμενα.

μπορει να κρινει την πολιτικη και την κυβερνηση τους,αλλα δεν μπορει να κρινει τον αμερικανο πολιτη ως ανεξαρτητο ατομο.

ο αμερικανος πολιτης που ηταν κατα του πολεμου του Ιρακ,γιατι να τσουβαλιαζεται μαζι με τους αλλους αμερικανους που ηταν υπερ; με ποιο δικαωιμα; επειδη ετυχε και ειναι αμερικανος και αυτος;

 

επομενως οταν ο νεοελληνας,ο ιδιος νεοελληνας που αγανακτει οταν ακουει οτι ο ελληνικος λαος ειναι ξεφτιλισμενος ως συνολο,θα πρεπει να ειναι πολυ,μα παρα πολυ προσεκτικος

οταν μιλαει για τους συγχρονους αμερικανους,ως λαο και πολιτες,και χρησιμοποιει λεξεις οπως "αμερικανακια" η φρασεις οπως "αμερικανοι δολοφονοι των λαων".

Διοτι δεν μπορεις να ενοχοποιεις εναν ολοκληρο λαο απλα και μονο επειδη μονο μερικοι απο αυτους κανανε καποιο κακο,ενω οι υπολοιποι απλως ετυχε να γεννηθουν στο ιδιο μερος.

 

ετσι δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να χαλάσεις ένα site που κάποιος έχει ρίξει δουλειά και μεράκι για να το φτιάξει, είναι απλά λάθος, όπως π.χ. να του καις το αυτοκίνητο.

Όσο για τους Σκοπιανούς σα λαός είναι πολύ φιλόξονενος και αγαπούν την Ελλάδα, παρά το φαρμάκι που πέφτει από εξτρεμιστές ή βλάκες κι από τις δύο πλευρές.

 

Πάλι συγχέουμε καταστάσεις. Δεν ξέρω ούτε διαφωνώ μαζί σου ότι οι Σκοπιανοί μπορεί να είναι ένας λαός φιλόξενος. Δεν εξετάζουμε όμως αυτό το θέμα. Το πρόβλημα (που απασχολεί εμένα τουλάχιστον) είναι η αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας. Και γιατί κάποιοι δε θέλουν την ιστορική αλήθεια.

 

Ευτυχώς (και συνάμα κρίμα) που μιλάνε οι ξένοι για μας:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mIRe5tnqRKM&feature=feedlik

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...