Προς το περιεχόμενο

Περι απάτης συσκευη και σχετικά


ΠάρηςΓ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον να σας πω πως εχει το θεμα.Κοντινο μου προσωπο αγορασε ενα μηχανημα του οποιου το κοστος ειναι 5ψηφιο νουμερο ενω κανονικά αξιζει ουτε 2ψηφιο. Ονοματα κτλ δε λεμε. Υπαρχουν πολλες συσκευες παρόμοιες και ειναι του τυπου που κρατας δυο ραβδους και οτι σκαναρει το σωμα για ασθενειες και προτείνει θεραπεία. Αρχικά ειχα τις αμφιβολιες μου αλλα ποτε δεν απορριπτω τιποτα ουτε γελοιοποιώ αν δεν εχω αποδείξεις.Αξιοποιόντας τις γνωσεις μου (εννοω απο software γιατι ουτε ιατρικες εχω αλλα και περιορισμενες σε ψηφιακα κυκλωματα) βρηκα τον κωδικο της βασης δεδομενων μεσω ollydbg του λογισμικου του.

Η βαση αν τη δει καποιος θα σκασει στα γελια. Αυτα που σκαναρει δεν ειναι τιποτα αλλο παρα καποιες καταχωρησεις σε πινακα όνομα και αλλες δυο τιμες για να δειχνει ποιο σημειο και καλα σκαναρει σε μια εικονα! Φυσικα μπορω να βαλω και αλλα και θα βγαλει οτι να ναι.! Το ιδιο ισχυει και για ασθενειες κτλ κ οτι εχει .Απλα τα ονοματα εχει τιποτα αλλο!

Ας αφησουμε το κοματι αυτο. Επειτα παρακολουθησα την επικοινωνια της συσκευης με το προγραμμα και ως δια μαγειας διαπιστωσα πως η συσκευη απλά στέλνει δεδομενα το προγραμμα δεν στελνει !!!ΤΙΠΟΤΑ!!! Απλα το μονο που στελνει ειναι μια σταθερη τιμη συνεχομενα η οποια αυξανεται αναλογα την αγωγιμότητα εξαλλου για αυτο μονο ειναι πιστοποιημένη.Αν η αγωγιμοτητα γινει μεγιστη τοτε στελνει μια στανταρ τιμη παλι. Το δοκιμασα με διαφορους πειραματισμους αλλα δυστυχως δεν ειχα αντιστασεις για να το δοκιμασω ετσι! (θα παω να παρω μερικες) Το προγραμμα απλα το μονο που κανει απο οτι καταλαβα ειναι να βλεπει αν τα εχεις πιασει η αν ειναι βραχυκυκλωμενα (μαξ αγωγιμοτητα) . Τα αλλα ειναι random πιστευω. Εξαλλου ο πωλητης αντιπροσωπος ελεγε πως αν το κανεις πανω απο μια φορα δεν ισχυει γιατι το κυτταρο αποθηκευει την ενεργεια και οτι σε εχει θεραπευσει και αλλα τετοια αστεια και οτι εγω δεν τα ξερω αυτα και να τα αφησω. Επισης εχει και σκαναρισμα σκευασματων για να καταχωρισεις και δικα σου στη βαση. Δηλαδη βαζεις πανω το φαρμακο κτλ.Αλλα στην πραξη μολις κανει σκαναρισμα η συσκευη τα ιδια στελνει!!! (σταθερη τιμη οταν δεν κρατας ραβδους) ΤΟ προγραμμα στα διαφορα σκαναρισματα και αποστολες δεδομενων δε στελνει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ!! και φυσικα δεν αποθηκευει τιποτα στη βαση παρα το ονομα που εδωσες και περιγραφη κτλ.

 

Το θέμα ειναι οτι οταν προσπαθησα να το συζητησω(αγοραστες) δεν εβγαλα ακρη. Μου ειπε πως δεν ξερω και οτι δεν μπορω να αποδειξω τιποτα γιατι δεν εχω γνωσεις για αυτα τα "ενεργειακα" και να αποκτησω αυτογνωσια πρωτα κτλ. Το επομενο επιχειρημα που μου ειπε ειναι πως ειναι δυνατον να βρηκε με το σκαναρισμα ενα φαρμακο που χρειαζεται που του ειχαν προτείνει οι γιατροι.

 

Παντως και εγω που το δοκιμασα εβγαλε περιεργως προβλημα εκει που εχω αλλα μαλλον τυχαίο ηταν δεν μπορω να το εξηγησω μιας και τεχνικα ΔΕΝ στεκει.Θελω να παρω σβαρνα οσους εχουν αυτη τη παπαρια καποια στιγμη να αποδειξω την αληθεια αλλα πως διαολο γινεται κατι τετοιο να ειναι πειστικό και να πειθει σοβαρους ανθρώπους;

Εχετε καμια ιδεα πανω στο θεμα;

 

Σοβαρός άνθρωπος δεν παίρνει συσκευές μαγνητικής θεραπείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις απολυτα αδικο αλλα δεν ειναι ετσι.Το θεμα ειναι πως τα λενε πολυ ψαρωτικα στα site ! Απορώ πως εχουν τοσο θρασσος! Και ακομα πως γινεται να πιστευουν οτι δουλευουν. Αλλα ανησυχω γιατι δεν καταλαβαινω πως εβγαλε σωστα αποτελεσματα(σχεδον τη πρωτη φορα μονο) ,δεν ειναι δυνατον. Αν και εμενα μου εβγαλε πως εχω λοιμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντινο μου προσωπο αγορασε ενα μηχανημα του οποιου το κοστος ειναι 5ψηφιο νουμερο [...] Υπαρχουν πολλες συσκευες παρόμοιες και ειναι του τυπου που κρατας δυο ραβδους και οτι σκαναρει το σωμα για ασθενειες και προτείνει θεραπεία.

 

Απελπισία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο ειναι οτι δε με πιστευει το ενα ατομο. Μου λεει τοσοι γιατροι το εχουν κτλ και αλλα τετοια πως δεν ξερω κτλ. Το χειροτερο freedubus ειναι οτι ειναι και δανεικά..

Και καθονται και πιστευουν τα αποτελεσματα και τα φαρμακα παροτι καθε φορα βγαινουν αλλα και φυσικα παροτι τους απεδειξα οτι δε στελνει τιποτα η συσκευη με βριζουν τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω ακουσει και εγω,αλλα αυτη εχει αλλο νομιζω.. Πληρωσες για αυτη τη παπαρια; Εχουν αραδιασει απλα ονοματα μεσα στη βαση τιποτα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις απολυτα αδικο αλλα δεν ειναι ετσι.Το θεμα ειναι πως τα λενε πολυ ψαρωτικα στα site ! Απορώ πως εχουν τοσο θρασσος! Και ακομα πως γινεται να πιστευουν οτι δουλευουν. Αλλα ανησυχω γιατι δεν καταλαβαινω πως εβγαλε σωστα αποτελεσματα(σχεδον τη πρωτη φορα μονο) ,δεν ειναι δυνατον. Αν και εμενα μου εβγαλε πως εχω λοιμό!

 

Όσο ψαρωτικά και να τα λένε,όπως είπα, σοβαρός άνθρωπος δε δίνει 5ψήφιο(και δανεικά μάλιστα) για μια μ@λακία.

Απλά έτυχε να πετύχει ένα,δεν είναι δυνατόν να κάνει αυτά που διαφημίζει για αυτό μην ψαρώνεις.

Είναι σαν τι φραπελιές,τα αέρια με όζον, τις ουρσουλίνες(ή πως λέγανε εκείνα τα φύκια)κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω ακουσει και εγω,αλλα αυτη εχει αλλο νομιζω.. Πληρωσες για αυτη τη παπαρια; Εχουν αραδιασει απλα ονοματα μεσα στη βαση τιποτα παραπανω.

 

Όχι ρε, δικό της ήταν και μου το έκανε. Βέβαια κανονικά αυτή χρέωνε κάνα 50άρι για να το κάνει, λέγοντας ότι είναι γιατρός (αμέ). Και καλά έβρισκε προδιάθεση πριν την προδιάθεση για διάφορες ασθένειες. Είχα και λίγο προδιάθεση για αιμορραγικό πυρετό, γενικά, τεράστιες επιτυχίες. Η αδερφή μου είχε ψαρώσει γιατί της έβγαλε μπλαμπλα στο στομάχι και όντως κάτι παίζει με το στομάχι της, αλλά ίσιωσε με την σωστά τοποθετημένη σειρά βωμολοχιών.

 

Αλλά φάρμακα και τέτοια δεν έβγαζε. Δεν ξέρω τι έπαιζε από σοφτγουερ κτλ αλλά είχε αυτές τις ράβδους και προφανώς έκλεινες κάποιο ηλεκτρικό κύκλωμα όταν τις έπιανες. Το συνέδεε σε ένα χρέπι λάπτοπ μετά και έβγαζε διάφορα colour-coded σημεία επικινδυνότητας (?) στο σώμα. Πρέπει να είχε κάποιο αλγόριθμο να βγάζει πιο συχνά στομάχια, έντερα, κεφάλια, αλλά εγώ πέτυχα αυτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εφαγα μπινελικι και καθονται και το πιστευουν."Θες να μας διαλυσεις κτλ μου ειπαν". Ακομα και οταν τους ειπα οτι εκει που κανει ελεγχο για τα οργανα μπορω να βαλω οτι θελω παλι με βριζαν κτλ.

 

Malthador ξερω οτι δεν μπορω να ειμαι σωτήρας απλα τουλαχιστον ηθικα δεν μπορω να αφησω κοντινα μου προσωπα να πιστευουν αυτο και να το χρησιμοποιουν σε κοσμο.Αν γινοταν δλδ να το σπασω στο κεφαλι του παπαρα καλα θα ηταν..Δε ξερω πως να τους πεισω παντως οτι κ να δειξω παλι δε με πιστευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OP, τελικά ο σκοπός σου ποιός είναι δεν καταλάβα.

 

Να πείσεις τον ηλίθιο κόσμο να πάψει να αγοράζει παπαριές;

δηλαδη κακο ειναι να μας ενημερωσει για το οτι υπαρχουν οι παπαριες? ενα θεμα ανοιξε το παιδι και μη το αναλυουμε τοσο πολυ. εκτος αν ειναι ρητορικο το ερωτημα σου

 

 

οπως πχ παλαιοτερα εγω ειχα ανοιξει θεμα για την αλλη παπαρια που ακομα διαφημιζεται στη τηλεοραση. τη συσκευη που βγαζει οζονισμενο νερο και καλα (αλλη ιστορια αυτη ας μη τη συζητησουμε καθολου ας μεινουμε εντος θεματος)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εφαγα μπινελικι και καθονται και το πιστευουν."Θες να μας διαλυσεις κτλ μου ειπαν". Ακομα και οταν τους ειπα οτι εκει που κανει ελεγχο για τα οργανα μπορω να βαλω οτι θελω παλι με βριζαν κτλ.

 

Malthador ξερω οτι δεν μπορω να ειμαι σωτήρας απλα τουλαχιστον ηθικα δεν μπορω να αφησω κοντινα μου προσωπα να πιστευουν αυτο και να το χρησιμοποιουν σε κοσμο.Αν γινοταν δλδ να το σπασω στο κεφαλι του παπαρα καλα θα ηταν..Δε ξερω πως να τους πεισω παντως οτι κ να δειξω παλι δε με πιστευουν.

Ο μόνος λόγος για να ασχοληθείς μαζί τους είναι αν εσύ έδωσες τα δανεικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...