Προς το περιεχόμενο

Ψυκτρα amd phenom 2 960T


nellos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση του bios f9 ελυσε το θεμα του θορυβου καθως στις παλιοτερες εκδοσεις δεν υποστηριζονταν ο επεξεργαστης μου 960T.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μηπως ειχε κανα beta? μια χαρα δουλευει. Εγω εχω αλλο θεμα δεν μ λειτουργει το λαμπακι του διακου στην προσοψη του κουτιου και δεν ειναι σιγουρα καμενο. Μπορεις να βγαλεια μια φωτο να τα δω πως τα συνδεσες; Τι εννοεις προβλημαστο βοοτ; Τι εκανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειχε κανα beta? μια χαρα δουλευει. Εγω εχω αλλο θεμα δεν μ λειτουργει το λαμπακι του διακου στην προσοψη του κουτιου και δεν ειναι σιγουρα καμενο. Μπορεις να βγαλεια μια φωτο να τα δω πως τα συνδεσες; Τι εννοεις προβλημαστο βοοτ; Τι εκανε;

Μαλλον συδεσες αναποδα το αντιστοιχο καλωδιο!

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι τοσο ασχετος. Το δοκιμασα και αναποδα. Μαλιστα συνδεσα το καλωδιακι για το led hdd στα πινακια για το power led και λειτουργησε οποτε δεν τιθεται να ναι καμενο. Μονο που δεν εκανα το αναποδο να συνδεσω το power led στα πινακια για το hdd led. Υπαρχει περιπτωση να. Ειναι χαλασμενα τα πινακια της μητρικης για το hdd led?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειχε κανα beta? μια χαρα δουλευει. Εγω εχω αλλο θεμα δεν μ λειτουργει το λαμπακι του διακου στην προσοψη του κουτιου και δεν ειναι σιγουρα καμενο. Μπορεις να βγαλεια μια φωτο να τα δω πως τα συνδεσες; Τι εννοεις προβλημαστο βοοτ; Τι εκανε;

 

 

πρέπει να ήταν beta αν και δεν το έλεγε.Δεν έκανε boot ούτε από cd ούτε από τον δίσκο.

 

 

Και να βγάλω φώτο δεν έχει νόημα γιατί δεν έχουμε το ίδιο case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι ακριβώς το έχω και μάλιστα μόλις τώρα δοκίμασα να συνδέσω το power led στα Pins για το hdd led και πάλι δεν άναβε. Αφού έχω κάνει και το ανάποδο και το λαμπάκι που είναι για τον δίσκο δουλεύει και δεν είναι καμένο το μόνο συμπερασαμ είναι ότι μάλλον είναι καμένα τα Pins πάνω στην μητρική για το hdd led. Την παρασκευή την αγόρασα ρε γαμώτο.... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, άνοιξε άλλο θέμα το παιδί για το λαμπάκι.

 

Και εγώ αύριο θα κάνω το πρώτο start στο PC με 990FXA και 960Τ, θα ξενερώσω δηλαδή απο τον θόρυβο?

 

 

 

εγω δεν τον δουλεψα ερκετα αλλα εκανε υπερβολικο θορυβο κ σκεψου οτι το κουτι μ εχει ηχομονοτικο.. αλλα δεν εχω δοκιμασει αυτο που ειπαν τα παιδια να μειωσω τισ στροφες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ακόμη δεν πήρα, έχω την μαμά! Αλλά μετα το Update στο bios έκοψε κάπως ο θόρυβος... μόλις βρω ρευστό θα πάω για αυτή

 

http://www.hwbox.gr/news-cooling-solutions/13138-thermalright-true-spirit-nea-psiktra-klasiko-design.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...