Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε (ανεπίσημα) ο Firefox 8


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Έλεος..... πια.... μετά την έκδοση 2 και 3 το χάος !!!!!!!!!!!

 

:confused:

 

Αυτο ειναι λογικο γιατι τοτε μαλλον δεν ειχαμε οι περισσοτεροι ADSL συνδεσεις. Ουτε τα site ηταν ακομα τοσο βαρια. Ποσα site ανοιγες ταυτοχρονα το 2006;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η προειδοποίηση για εγκατασταση προσθέτων απο 3ους μου κάνει κάτι,κατά τ' άλλα μπορούσε άνετα να είναι η 7.1 ή η 7.2,αν ντε και καλά πρέπει να φτάσουν τον Chrome ας αλλάξουν χρώμα στο button απο πορτοκαλί σε μπεζ και να πάνε απο την 8 στην 14 μόνο για αυτό.

 

Η 7.01 (νομίζω) σε Mac OS είχε θέμα με το flash,κάθε 3 και λίγο crash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πότε θα καταλάβει και θα ενσωματσει το fast dial ή έστω θα βγάλει κάτι αντίστοιχο με υποστήριξη από την στιγμή που βγαίνει νέα έκδοση. Έχω κουραστεί να δοκιμάζω beta μέχρι να "κάτσει" μία και να παίξει. Σχεδόν 400,000 το χρησιμοποιούνε. Έλεος.

 

+1 Ειναι must πλεον. Εδω εχουν κλεψει τοσα και τοσα απο οpera, αλλη μια χρησιμοτατη λειτουργια τους πειραζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πότε θα καταλάβει και θα ενσωματσει το fast dial ή έστω θα βγάλει κάτι αντίστοιχο με υποστήριξη από την στιγμή που βγαίνει νέα έκδοση. Έχω κουραστεί να δοκιμάζω beta μέχρι να "κάτσει" μία και να παίξει. Σχεδόν 400,000 το χρησιμοποιούνε. Έλεος.

 

 

θαχει το δικο του fast dial απο την εκδοση 10 και μετα.

 

BTW oποιος θελει να δοκιμασει τα πειραματικα mockups του FF,μπορει να εγκαταστησει καποιο απο τα τελευταια releases απο το επισημο UX branch του FF.

https://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-ux/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η προειδοποίηση για εγκατασταση προσθέτων απο 3ους μου κάνει κάτι,κατά τ' άλλα μπορούσε άνετα να είναι η 7.1 ή η 7.2,αν ντε και καλά πρέπει να φτάσουν τον Chrome ας αλλάξουν χρώμα στο button απο πορτοκαλί σε μπεζ και να πάνε απο την 8 στην 14 μόνο για αυτό.

 

Η 7.01 (νομίζω) σε Mac OS είχε θέμα με το flash,κάθε 3 και λίγο crash

 

 

και o Chrome ανετα θα μπορουσε ναναι ο 2.1 αυτη την στιγμη,και οχι ο 15.

και το 2.1 δεν το χρησιμοποιησα τυχαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις εβάλα τον firefox 8.0

δείχνει λίγο καλύτερη αποκριση στις πρώτες μου δοκιμές.

επίσης αυτο που με ξάφνιασε ευχάριστα είναι οτι διορθώθηκαν οι γραμματοσειρες.

πριν φαινόταν σαν θολές.τώρα ειναι κομπλέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακόμη μία φορά ο δημοφιλής browser γίνεται πιο γρήγορος και με καλύτερη διαχείριση μνήμης.

 

για ακόμη μια φορά,ΑΥΤΟ διαβάζουμε...Νισάφι,γιατί αποτέλεσμα δεν υπάρχει..Τρώει πολύ μνήμη,και από addons έχω το λεξικό(ελληνικά-αγγλικά),το flagfox,το forecastfox,το download status bar..και το mcafee site advisor... 5τabs τώρα ενεργά,580k μνήμη τρώει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ακόμη μια φορά,ΑΥΤΟ διαβάζουμε...Νισάφι,γιατί αποτέλεσμα δεν υπάρχει..Τρώει πολύ μνήμη,και από addons έχω το λεξικό(ελληνικά-αγγλικά),το flagfox,το forecastfox,το download status bar..και το mcafee site advisor... 5τabs τώρα ενεργά,580k μνήμη τρώει..

 

 

δεν τρωει καθολου μνημη.οι 7 και 8 εχουν εξαλειψει σχεδον ολα τα προβληματα με τα memory leaks.κατι που φαινεται καθαρα και σε επισημα συγκριτικα:

http://www.tomshardware.com/reviews/firefox-7-web-browser,3037-14.html

 

υποψιν οτι δεν ειναι μονο τα addons αλλα και τα plugins που τρωνε πολλη μνημη,ειδικα το flash.

 

τελος αν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα με την μνημη,βαζεις και το MemoryFox addon και καθαρισες:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/memory-fox/

http://www.browsermemory.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...