Προς το περιεχόμενο

Το World of Warcraft χάνει ακόμα 800.000 συνδρομητές


atonioz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που πάντα ήθελα από το WoW είναι ένας 60άρης Server , ούτε να τρέχεις για να προλάβεις το Gear ούτε τίποτα.

Απλά το κλασικό παλιό 60 level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποσα classes εχει;

 

4 η κάθε faction και από 2 subclasses η κάθε class που δυνητικά καλύπτουν 4 ρόλους. Περισσότερες πληροφορίες στο official site του παιχνιδιού ή στη wikipedia...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Old_Republic

 

Republic

 

* Trooper; Commando and Vanguard

* Smuggler; Gunslinger and Scoundrel

* Jedi Knight; Guardian and Sentinel

* Jedi Consular; Shadow and Sage

 

Empire

 

* Bounty Hunter; Powertech and Mercenary

* Imperial Agent; Operative and Sniper

* Sith Warrior; Juggernaut and Marauder

* Sith Inquisitor; Sorcerer and Assassin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν πολυασχολουμαι με παιχνιδια μου αρεσουν τα παιχνιδια της κατηγοριας του total war medieval γιατι μου αρεσει η διοικηση και ο ανταγωνισμος και της κατηγοριας του battlefield 3 γιατι ειμαι στρατογκαυλος. αναφερομαι σε τιτλους παιχνιδιων για να γινω κατανοητος.

α.καταλαβα,παιχνιδια 2 ημερων. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα παλιά κ μου έτρωγε την ζωή!Παιδιά κόψτε το όλοι και βγήτε έξω να χαρήτε τη ζωή!

 

Προφανώς αστειεύεσαι αλλά αν, λέω αν, τυχόν σοβαρολογείς...

 

http://www.youtube.com/watch?v=E9RCpXMiLTA

 

Δε σημαίνει ότι και οι υπόλοιποι φυσιολογικοί άνθρωποι πρέπει να δαιμονοποιήσουμε το WoW και το κάθε wow.

Έλεος, επειδή ο κάθε κατεστραμμένος δεν μπορεί να επιβληθεί στον εαυτό του, θα φτάσουμε σε πρακτικές μεσσαίωνα;!

(Το λέω γιατί ξέρω και άλλους που σίγουρα σοβαρολογούν γενικά για τα video games)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E καλά τοτε εκτος απτα ΜΜΟ,όλα τα άλλα παιχνιδια ειναι μικρά..σημαινει οτι δεν αξίζουν να τα παιξουμε?

παιχνιδι χωρις multiplayer δε βρισκω το λογο υπαρξης του το 2011...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδι χωρις multiplayer δε βρισκω το λογο υπαρξης του το 2011...

Μαλλον (ευτυχως) πολλα εκατομμυρια βρήσκουν λόγο αλλιως δεν θα τα βλέπαμε.

Εν τω μεταξύ και τα Total War και τα Battlefield εχουν multiplayer και μαλιστα δυνατο(ειδικά το δευτερο).

Αλλα οκ γουστα ειναι αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδι χωρις multiplayer δε βρισκω το λογο υπαρξης του το 2011...

Αν αναφέρεσαι σε RPG έχεις δίκιο, αν αναφέρεσαι γενικώς σε pc games, είμαι εκ διαμέτρου αντίθετος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε RPG έχεις δίκιο, αν αναφέρεσαι γενικώς σε pc games, είμαι εκ διαμέτρου αντίθετος!

 

Δηλαδή το The Elder Scrolls V: Skyrim δεν έχει λόγο ύπαρξης;

Θα μας τρελάνετε ρε σεις… :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα αδέρφια.

 

Διάβασα κι εγώ την είδηση όπως και διάβασα τι έγραψε η Blizz σχετικά με τη μείωση κερδών, τη μείωση των συνδρομών κοκ.

 

Κακά τα ψέματα, ένα game των 6 ετών με τόσα εκατομμύρια παίχτες (πάνω από 50 εκατομμύρια λογαριασμοί διαφορετικοί στη διάρκεια της ζωής του) δεν μπορεί να έχει balances παρά μόνο % αρεσκείας.

 

Τα 10,3 εκατομμύρια συνδρομές είναι 139.900.000 ευρώ το μήνα. Δλδ 1.606.800.000 το χρόνο. Για διαβάστε το νούμερο, 1,6 δισ ευρώ το χρόνο!!! Ποσό που είναι αστρονομικό και χωρίς να συμπεριλαμβάνεται σε αυτό όσα πήρε σε από τις νέες συνδρομές (+10 ευρώ το αρχικό game, +10 το tbc κοκ).

 

Προφανώς μιλάμε για την κορυφαία εταιρεία στο χώρο του gaming γενικώς κι όχι μόνο του MMO. Προφανώς μιλάμε για ένα game που έγινε must και ήταν το σημείο μηδέν της τεράστιας έκρηξης των MMO γενικώς και που τώρα, 6 χρόνια αργότερα μετράει τους περισσότερους επί συνδρομή παίχτες παγκοσμίως και νομίζω all time.

 

Ανεξάρτητα με αυτό, το WoW έχει αρχίσει και δείχνει τα χρόνια του, αλλά κι από την άλλη θα πρέπει να βάλουμε μία ακόμη παράμετρο μέσα. Ποια είναι αυτή; Μα τι άλλο από το Titan. Είναι λογικό η Blizz να θέλει να αρχίσει να ρίχνει περισσότερο resourcing στο νέο game που θα έχει ένα new lore και θα έχει τα καλά πρώτυπα του WoW αλλά θα ξεφύγει από το lore του WoW και το θέμα Vanilla / Crem Shocolate etc.

 

Το δεύτερο που πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας είναι ότι το Diablo 3 έρχεται ολοταχώς. Έδωσε και το τυράκι η Blizz και σου δίνει το Diablo με ένα χρόνο συνδρομή στο WoW (δηλαδή καλό 2013 για το Diablo 3) οπότε καταλαβαίνω ότι τα δύο major που αναφέρει η Blizz είναι το τελικό patch του expansion του DeathWing (Δεκέμβρη όπως συνήθως) και φυσικά το Pandarian το οποίο προσωπικά το αναμένω τον άλλο Δεκέμβρη (ως συνήθως δηλαδή), εκτός κι εάν βγάλουν pre-patches τα καινούργια καθώς και τα πρώτα bosses (τύπου WoTLK) και σγα σγα θα φτάσουν στο τελικό.

 

Εν κατακλείδι, το WoW σιγά σιγά ολοκληρώνει τον κύκλο του και καλώς ή κακώς ήταν, είναι και θα παραμείνει το ΜΜΟ αναφοράς για όλα τα games (εκτός κι εάν υπάρξει κάτι το συγκλονιστικό), όπως έγινε με το Diablo, όπως έγινε με το Starcraft. Όσους συνδρομητές και να έχει χάσει παραμένει το Νο1 game ΜΜΟ και όσο και να χαλιούνται κάποιοι, θα παραμείνει για αρκετό καιρό σημείο αναφοράς. Προσωπική άποψη είναι ότι αυτοί που δεν ενδιαφέρονται ή το απεχθάνονται μπορούν απλά να μην ασχολούνται (όπως προσωπικά δεν ασχολούμαι με τα FPS games για παράδειγμα). Καλή και σεβαστή η κατάθεση της κάθε άποψης, αρκεί να παραμένει άποψη και όχι να θέλει ο καθείς να την επιβάλλει και στους υπόλοιπους (όπως έχω δει αρκετές φορές στο αντίστοιχο post για το WoW).

 

ΥΓ. Συγνώμη για το χαλί και ευχαριστώ για την ανοχή (σε όποιον έφτασε και σε αυτή τη γραμμή :) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αφήστε το warcraft και πιαστε το starcraft... More Balanced δεν χρειαζεται μηνιαία συνδρομη όπως επίσης και όχι τόσο κάψιμο. Το starcraft σαν παιχνιδι για μενα ειναι κλάσης ανώτερο. βέβαια το ενα ειναι strategy και το αλλο mmo αλλα στο warcraft εχω την εντυπωση πως η blizzard μας κοροιδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...