Προς το περιεχόμενο

ASUS Transformer Prime: Χαρακτηριστικά και τιμές, κυκλοφορεί το Δεκέμβριο


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς την "κληρονομιά" του x86 τα win 8 δεν θα έχουν το πλεονέκτημα στις συσκευές με arm επεξεργαστές, τουλάχιστον μέχρι η cisc πλευρά να φτάσει την κατανάλωση των risc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2. αυτό πράγματι είναι μεγάλο fail...... no 3g στης μέρες μας.........

 

 

Το οτι δεν εχει 3g δεν ειναι και απαραιτητα μειονεκτημα. Ολα τα συγχρονα κινητα εχουν μια πολυ χρησιμη λειτουργια οπου πολυς κοσμος αγνοει, αυτη ειναι το tethering και υπαρχει out of the box στα android τουλαχιστον. Ετσι εχεις νετ και στο κινητο και στο tablet με μια sim. Αποκει και περα ναι οκ παω πασο εαν καποιος θελει και sim slot αλλα πιστευω πως ειναι περιττο πλεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα είμαι ένας από αυτούς που θα πάρουν το παλαιότερo μοντέλο εφόσον πέσει αρκετά η τιμή του..!!! Νομίζω σαν καθαρά "ταμπλετική" χρήση, δεν θα έχει διαφορά..!!!

 

Για Android Tablet χρειάζεσε ΤΟΠ επεξεργαστες για να έχεις νορμάλ λειτουργία.

Το "παλιό" όπως και όλα τα υπόλοιπα Android Tablet είναι πολύ πίσω σε δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

\65732,01+

Χωρίς την "κληρονομιά" του x86 τα win 8 δεν θα έχουν το πλεονέκτημα στ

ις συσκευές με arm επεξεργαστές, τουλάχιστον μέχρι η cisc πλευρά να φτάσει την κατανάλωση των risc.

Η πιο σωστή κουβέντα!

Δε βλέπω πως τα win8 με arm επεξεργαστή που να τρέχει προγράμματα wp,να κτυπήσει τα android&ios!?!

Από την άλλη,τα ταπλετ με τους ivy bridgе&win8 ίσως να αντικαταστήσουν τα netbook, αλλά τα laptop, πολύ χλωμό το βλέπω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Android Tablet χρειάζεσε ΤΟΠ επεξεργαστες για να έχεις νορμάλ λειτουργία.

Το "παλιό" όπως και όλα τα υπόλοιπα Android Tablet είναι πολύ πίσω σε δύναμη.

τόσα ξέρεις τόσα λες

http://www.youtube.com/watch?v=W3N9MmKy87s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Transformer του φίλου μου, που ζήτημα να έχει βάλει 10 εφαρμογές, lagarei απίστευτα όταν κάνεις εναλλαγή homescreen. Σου δίνει την αίσθηση ότι η συσκευή ζορίζεται. Αυτό με απογοήτευσε λίγο, όταν έπιασα την συσκευή στα χέρια μου για να είμαι ειλικρινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δεν εχει 3g δεν ειναι και απαραιτητα μειονεκτημα. Ολα τα συγχρονα κινητα εχουν μια πολυ χρησιμη λειτουργια οπου πολυς κοσμος αγνοει, αυτη ειναι το tethering και υπαρχει out of the box στα android τουλαχιστον. Ετσι εχεις νετ και στο κινητο και στο tablet με μια sim. Αποκει και περα ναι οκ παω πασο εαν καποιος θελει και sim slot αλλα πιστευω πως ειναι περιττο πλεων.

 

Είσαι εντελώς λάθος. Το ανδροιδ (out of the box!)ΔΕΝ έχει την δυνατότητα να δέχεται ίντερνετ με tethering. Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Μπορεί να δίνει σε άλλες συσκευές που έχουν άλλο λειτουργικό, δεν μπορεί όμως να πάρει. Όπότε καλά και επισημένεται ως μεγάλο μειονέκτημα η έλλειψη 3g στη συγκεκριμένη στσκευή. Προφανώς δεν έχεις επαφή με ανδροιδ παρ'όλα αυτά μιλές με σιγουριά παρασύροντας κι άλλους που δεν γνωρίζουν!

 

Για να μιλήσώ και για το tablet αναφέρεται ότι έχει θύρα usb αν μπορεί από εκεί να δουλέψει στικάκι με 3g θα είναι μια καλή λύση!Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα τα android tablets πανε πολυ πιο γρηγορα απο ενα netbook και δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτε απο αυτα.αν παλι τα windows 8 μπουν σε ταβλετ την χασαμε την αυτονομια το μονο σιγουρο.Ας θυμηθουμε πια ειναι η χρηση ενος νετbook ιντερνετ κυριως καμια ταινια και κανα βιβλιο.αυτα τακανει με τον καλυτερο τροπο και χωρις καθυστερησεις και μεγαλη αυτονομια χαλαρα μια ταβλετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα τα android tablets πανε πολυ πιο γρηγορα απο ενα netbook και δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτε απο αυτα.αν παλι τα windows 8 μπουν σε ταβλετ την χασαμε την αυτονομια το μονο σιγουρο.Ας θυμηθουμε πια ειναι η χρηση ενος νετbook ιντερνετ κυριως καμια ταινια και κανα βιβλιο.αυτα τακανει με τον καλυτερο τροπο και χωρις καθυστερησεις και μεγαλη αυτονομια χαλαρα μια ταβλετα

Ενώ τώρα έχεις μπόλικη αυτονομία με το android για βλέπεις ταινίες κ ίντερνετ!

Και από που κ ως που, είσαι τόσο σίγουρος πόσο ενεργοβόρο θα είναι το win8, ένα λογισμικο που ακόμη δε κυκλοφόρησε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι εντελώς λάθος. Το ανδροιδ (out of the box!)ΔΕΝ έχει την δυνατότητα να δέχεται ίντερνετ με tethering. Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Μπορεί να δίνει σε άλλες συσκευές που έχουν άλλο λειτουργικό, δεν μπορεί όμως να πάρει.

Μάλλον εννοεί το portable WI-FI hotspot, με το οποίο μπορείς να δώσεις internet από το android κινητό σου πράγμα το οποίο φυσικά και γίνεται. Προτιμότερο είναι απλά να έχει το tablet 3G το οποίο κάθε άλλο πάρα φθηνό είναι για αυτό πιθανολογώ ότι στην περίπτωση του Transformer Prime το 3G θυσιάστηκε για να κρατηθεί η τιμή σε χαμηλά επίπεδα.

 

Το Transformer του φίλου μου, που ζήτημα να έχει βάλει 10 εφαρμογές, lagarei απίστευτα όταν κάνεις εναλλαγή homescreen. Σου δίνει την αίσθηση ότι η συσκευή ζορίζεται. Αυτό με απογοήτευσε λίγο, όταν έπιασα την συσκευή στα χέρια μου για να είμαι ειλικρινής.

Το android χρειάζεται παραμετροποίηση για να αναδειχτεί, πολλοί, και εγώ ένας από αυτούς, αλλάζουν σχεδόν τα πάντα και από κει που φαινότανε αργή κάνουν τη συσκευή τους να πετάει. Το ZTE Blade που εχω, με σημαντικά πολύ αργότερο επεξεργαστή και 50 applications πετάει στην εναλλαγή homescreen.

 

 

 

 

Επίσης κάτι που δεν αναφέρθηκε είναι ότι το Transformer Prime είναι αρκετά δυνατό για να πάρει τα windows 8, αλλά θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι και ένα χρόνο για να δούμε αυτό το συνδυασμό και μέχρι τότε πιθανότατα θα έχουν βγει tablet μεθεπόμενης γενιάς στα οποία τα 8 θα τρέχουν ακόμα πιο άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...