Προς το περιεχόμενο

Overclocking σε netbook


nikos404

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vertex 2. Ακόμη και αυτός ο "ξεπερασμένος" παραείναι γρήγορος για το netbook και τρώει bottleneck, αλλά η διαφορά στις επιδόσεις είναι τεράστια, το netbook γίνεται ευχάριστο στη χρήση, σε συνδυασμό πάντα με 2 GB RAM.

Πάντως ακόμη και ο 40άρης δεν είναι μικρός για μία τυπική εγκατάσταη win7+πολλά προγράμματα, εγώ χρησιμοποιώ τα 20 από τα 40GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 2gb ram παιρνει το s10-2.Αυτο εχω κ γω κ εννοειται οτι του βαλα μια 2gb(transcend 667mhz) πανω γιατι με την αλλη δεν πηγαινε πουθενα

 

Το μονο που μενει ειναι ενας ssd(οταν μπορεσω θα του βαλω κ γω μεταχ λογικα)

:-D

ενταξει δεν ειναι οτι θα πεταξει το μηχανημα αλλα ειναι κατι καλυτερο απο το 1 giga ειδικα για τον φιλο που εβαλε και windows 7 πανω.windows 7 Και ενα giga και Netbook παραειναι λιγο.και εγω 2 giga και δισκο 7200 ειχα βαλει πιο παλια σε ενα tablet netbook(gigabyte)

 

 

 

Τελικά θα βάλω αυτή αυτή τη RAM .Όσο για τον SSD νομίζω ότι είναι αρκετά 64GB γιατί έκανα format και δεν πέρασα τίποτα άλλο εκτός απο τα Windows 7 . Μόνο ένα φάκελο 5GB με τα μαθήματα έχω "μήπως" χρειαστούν αλλά σκοπεύω να τον διαγράψω μόλις τελειώσω το γυμνάσιο.Το netbook το χρειάζομαι μόνο για να μπαίνω στο Internet έτσι 64GB είναι υπέρ αρκετά . Έχεις κάποιο Link με 64άρη SSD σε όσο ποιο χαμηλή τιμή γίνεται για το συγκεκριμένο netbook ?

αν σου φτανουν 64 και δεν θες να εχεις πολλα προγραμματα μεσα τοτε μια χαρα.θα σου ερθει και φτηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει δεν ειναι οτι θα πεταξει το μηχανημα αλλα ειναι κατι καλυτερο απο το 1 giga ειδικα για τον φιλο που εβαλε και windows 7 πανω.windows 7 Και ενα giga και Netbook παραειναι λιγο.και εγω 2 giga και δισκο 7200 ειχα βαλει πιο παλια σε ενα tablet netbook(gigabyte)

 

 

Δεν ειπα οτι θα πεταξει με τα 2 gb...αλλα φυσικα ειναι καλυτερα οπως λες και εσυ με τα 2gb.Εγω εχω τα starter πανω.

 

Ενας ssd παντως επιβαλλεται σε τετοια μηχανακια.Αλλαζει η αισθηση τελειως.. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι καλη επιλογη απλα εντων εισαγωγικων ακριβη επιλογη για ενα τετοιο Netbook.αν ο φιλος δεν εχει προβλημα οικονομικα τοτε ssd kai 2 gb θα ειναι καλη φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να είμαι ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν με βολεύει οικονομικά ένας SSD .Ένα κατοστάρικο παραπάει για 64GB αλλά SSD είναι,τί να κάνουμε ; Μάλλον τα Χριστούγεννα θα τον βάλω. Ευχαριστώ πάντως!

Επεξ/σία από nikos404
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και την λυση του hybrid seagate.καλυτερη ταχυτητα απο απλο δισκο και αρκετα μεγαλη χωρητικοτητα .η ενδιαμεση λυση.αλλα και εκει περιμενε να πεσουν λιγο οι τιμες που εφτασαν στα υψη λογω προβληματων απο πλημυρρες στην ταιλανδη κτλ.

 

θα ξαναπεσουν αργα η γρηγορα στα κανονικα επιπεδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μην επενδυσεις τρελα για το Netbook>ενας απλος φτηνος ssd θα του δωσει πολυ γκαζι.το να πας σε πολυ ακριβοτερο μοντελο δεν εχει νοημα.και βεβαια βαλτου και την μνημη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...