Προς το περιεχόμενο

επικοινωνια με Γερμανια


akis_supernatural

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια!

εφυγε η αδερφη μου να σπουδασει για Γερμανια χθες. εδω μιλουσαμε μεσω cu αλλα τωρα δεν ξερουμε τι να κανουμε. βασικα το μονο που εχει κανει ειναι να ενεργοποιησει το vodafone passport αν και να σας πω την αληθεια δεν ξερουμε ουτε χρεωσεις ουτε τιποτα απλα το ενεργοποιησε. ειδα σημερα στο site της q κατι πακετα για διεθνεις προορισμους αλλα δεν εχω ιδεα τι ισχυει. μπορειτε να μου πειτε τι να κανουμε? δε θελουμε ουτε sms ουτε ιντερνετ. μονο ομιλια.. ευχαριστω! μη μου προτεινετε skype γιατι δεν εχει ιντερνετ.να φανταστω οτι τα δωρεαν που ισχυουν εδω δε θα ισχυουν εξω ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μεσω κινητων θελω

 

Voip είναι η λύση.

Viber / Whatsapp

 

Ψάξου να έχεις πάντα Internet στο κινητό σου(το ίδιο και το έτερον ήμισυ) και μέσω WiFi και μέσω 3G ώστε να μιλάτε βάσει Mbytes και να στέλνετε ένα σκασμό από μηνύματα! :)

 

Δυστυχώς μόνο έτσι θα έχεις την επικοινωνία που θες.

Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε συμφέρει να έχει ελληνικό νούμερο και να είναι σε περιαγωγή.

αυτό είναι για πολύ λίγο.

τα δωρεάν δεν ισχύουν όχι

πρέπει να πάρει γερμανικό κινητό ή καλύτερα σταθερό (η καλύτερη λύση).

 

τώρα αν θες μόνο κινητό υπάρχει λύση για σχετικά φθηνή ομιλία (τουλάχιστον όταν καλείς εσύ) αλλά εννοείται πως ξεχνάς ότι ήξερες μέχρι τώρα με 1500 ή 600 λεπτά ομιλίας.

 

βασικά να βάλει σταθερό ή Net.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρει γερμανικο νουμερο? πως ακριβως θα ειναι οι χρεωσεις?

 

προφανώς εννοείς κινητό. γιατί με σταθερά αλλάζει το πράγμα.

δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς με τις εταιρίες στη γερμανία απλά χοντρικά σου λέω θα κοστίζει 0,15€/min

με τον τρόπο που γνωρίζω εγώ.

κινητό +Voip μέσω κινητού χωρίς νετ.

 

επειδή μιλάω με εξωτερικό (όχι γερμανία) χρησιμοποιώ αυτόν τον τρόπο. δεν έχω βρει κάτι πιο φθηνό.

για κάθε χώρα παίζουν και άλλες τιμές.

 

δεν είναι και παμφθηνα αλλα καμία σχέση με τις χρεώσεις των ελληνικών κινητών. αλλά δεν είναι για πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θα έχει σταθερό στη Γερμανία, χρειάζεσαι ένα πακέτο σταθερής από οποιονδήποτε πάροχο εδώ που να περιλαμβάνει και απεριόριστα διεθνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα εχει σταθερο. δηλαδη αν παρει γερμανικο καρτοκινητο και ενεργοποιησω αυτην την προσφορα?Link

 

αυτό ναι. αν δε σε ενοχλει να προπληρώνεις το χρόνο οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα δε διευκρινιζει αν πρεπει να παρει γερμανικο καρτοκινητο ή μπορω να την παρω στο cu και να ισχυει η προσφορα?

 

αποτι ειδα αυτο με συμφερει. οποτε περιμενω τωρα καποιον που να ξερει ποια ειναι η καλυτερη γερμανικη εταιρια για να παρει ενα γερμανικο καρτοκινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

ας μου πει καποιος τι με συμφερει τελικα εκτος απτο να εχω ιντερνετ στο κινητο... ποια η καλυτερη λυση? το passport ειναι το μοναδικο που μας συμφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...