Προς το περιεχόμενο

DVD +/-


3DViRuS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK prin apo 2 meres pirame stin douleia mou to SONY DVD RW DW-U10A +

mexri edo ola kala..

ayto pou den exo katalabei akoma einai to ti einai ayta ta +\-??

eno grafo dvd se kanena dvd den mporo na ta diabaso...kano kati lathos?

mporo na kano to dvd me kapoio update na grafei kai -?

ti prepi na kano gia na diabazo ta dvd rom mou?

Boithiste giati exoume problima :confused: :confused: :confused: :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to mono sigouro einai oti tha ta paizei se dvd sony kai se dvd philips!

kai basika se ola ta kaisouria dvd tou spitiou

pleon ta ftiaxnoun na min elegxoun ta +/-

 

alla pisteuo gia kaliteri apantisi

tha prepei na prosdioriseis otan les oti to grafeis kai den to diabazei! pou ennoeis? to idio to dvd sou (to sony ennoo) to diabazei???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει τίποτα. Αν θέλεις πές μου τι προσπαθείς να γράψεις(ταινία, data, games ps2, etc)και μετά πές μου με ποιό πρόγραμμα δοκίμασες να το "κάψεις" το δισκάκι. Ίσως να μπορέσω να σε βοηθήσω μιας και έχω και εγώ το sonydru500 πολύ καιρό και ξέρω κάποια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοίτα, αν το έγραψες σε δισκάκι +R και πήγες να το διαβάσεις στο άλλο dvdrw που είναι -R τότε σωστά και δεν το διάβαζε(ή το αντίθετο, δηλαδή δισκάκι -R να πήγες να το διαβάσεις σε dvd(+)rw).

Αν το παραπάνω δεν ισχύει(δηλαδή να είναι το ίδιο φορμά το δισκάκι που έγραψες με το dvdrw που πήγες να το διαβάσεις τότε πές με τί ρυθμίσεις του nero το έγραψες.

 

EDIT Τα - και + που ρωτάς στο πρώτο σου μύνημα, είναι 2 διαφορετικά φορμά(ασύμβατα μεταξύ τους που είναι και η μεγαλύτερη διαφορά τους) που κονταροχτιπιούνται για το ποιό θα επικρατήσει. Υπάρχει και το DVD RAM αλλά αυτό βολεύει μάλλον περισσότερο τις εταιρείες λόγω τις μεγαλήτερης χωριτικότητας που έχουν τα συγκεκριμένα δισκάκια. Αν θυμάμαι καλά φτάνουν μέχρι 10gb, χωρίς όμως να είναι συμβατά με επιτραπέζια dvd players, ταινίες, games ps2, etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι ξέρω(εγώ είμαι σίγουρος δηλαδή) δεν υπάρχει περίπτωση δισκάκι +R να το διαβάσει drive -R ή το αντίθετο. Μόνο αν το dvdrw είναι διπλού φορμά, όπως τα sony dvdrw drives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Einai analoga ta DVDROM drives. Px

Toshiba 16x DVD i8ele firmware update gia na dei ta +R

To proigoumeno DVD recorder tis Sony to DRU 120 arnietai peismatika na diabasei ta -R pou grafw sto DRU 500.

Aplws dokimase na grapseis kai merika -R kai meta balta se diaforetika reader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...