Προς το περιεχόμενο

Απορίες για Service HP Pavilion dv6-1310sv Espresso


miandge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενεργοποίηση στα HP κάνεις κανονικά μέχρι την τελευταία ημέρα της εργοστασιακής εγγύησης του φορητού. Αν κατάλαβα καλά όμως εσύ έχεις ήδη κάνει μία επέκταση εγγύησης.

 

Yep. Με την αγορά του laptop από το Πλαίσιο πήρα και μια επέκταση εγγύηση ενός χρόνου που μου πρότειναν και τελικά δεν βγήκα χαμένος.

Και είπα μπας και μπορώ να πάρω άλλον ένα χρόνο.

Νομίζω πως υπάρχει αλλά δεν ονομάζεται Care Pack αλλά Post Warranty και αφορά την περίπτωση που έχεις ήδη κάνει επέκταση και έχουν υποχρεωτικά διάρκεια ενός χρόνου σε αντίθεση με τα περισσότερα Care Packs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτην την post warranty μου την προτειναν απο την msystems οταν τους ειχα καλεσει για επεκταση της εγγυησης του δικου μου Hp.

Στειλε τους mail ή καλεσε τους καια θα σε διαφωτισουν εκεινοι που ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλή χρονιά σε όλους καταρχήν!

 

Μιας και έχω νέα από την εμπειρία μου με το service του laptop είπα να γραψω έτσι ώστε να υπάρχουν καταχωρημένα.

Με πήραν τηλέφωνο την προηγούμενη Τρίτη 27/12 πως το laptop είναι έτοιμο για παραλλαβή. Επομένως, ήταν μέσα στο όριο των 9 ημερών που μου είχαν πει καθώς το είχα αφήσει στις 13/12.

 

Μέχρι στιγμής δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά γνωρίζω πως τελικά και το πληκτρολόγιο περάστηκε στην εγγύηση.

 

Τέλος, όσον αφορά την επέκταση εγγύησης το αρμόδιο τμήμα με ενημέρωσε πως δεν υπάρχει δυνατότητα επέκτασης στην δική μου περίπτωση καθώς έχει γίνει ήδη μία επέκταση ενός χρόνου με την αγορά του laptop.

 

Μπορώ λοιπόν να πω πως έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το εν λόγω service!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...