Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με LCD TV


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες καθως παρακολουθουσα απο media player μια ταινια ξαφνικα εμφανίστηκαν χρωματιστες λωριδες στην οθονη. Αφου την εκλεισα για λιγο και την ξανανοιξα εβγαλα το HDMI απο το media player και καπου εκει επανηλθε η εικονα. Τα ξανασυνδεσα ολα στη συνεχεια. Σημερα οταν την ανοιξαμε καποια στιγμη ξαναεμφανιστηκαν. Αποσυνδεσα τα παντα αλλα δεν εγινε τιποτα αυτη τη φορα, ισως να ηταν τυχαιο την προηγουμενη φορα

 

Καμια ιδεα;

 

 

 

Αυτο που δειχνει η τηλεοραση ειναι το παρακατω

 

post-102272-0-53205500-1324332565_thumb.jpg

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχει νοημα να δοκιμασω αλλο καλωδιο το προβλημα υπαρχει γενικα στην τηλεοραση δεν ειναι θεμα του player. Δηλαδη υπαρχει το προβλημα και στα καναλια. Ακομα και οταν αφαιρω και το καλωδιο της κεραιας. Ο ηχος ειναι ανεπηρεαστος

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλημερα, εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με μια SchaubLorenz lcd tv. Θελει πανω απο μιση ωρα να φυγουν οι διαφορες χρωματιστες γραμμες και να ερθει η εικονα. Βεβαια οταν ερθει δειχνει κανονικα και... θα ελεγα καλυτερα απο μια led, γι'αυτο και λεω να την φτιαξω. Αν γνωριζει καποιος να μου πει τι προβλημα εχει να την παω για φτιαξιμο (αν φτιαχνεται) θα του ημουν υποχρεος. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...