Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Samsung UE40D5500


DimAslan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από μερικές μέρες αγόρασα την Samsung UE40D5500 (40" LED) και σήμερα μου έβγαλε πάνω αριστερά ένα φάκελο. Το θέμα είναι ότι ψάχνω παντού, αλλά δεν μπορώ να βρω γιατί...

 

Έχετε καμμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

ειμαι ετοιμος να παρω αυτο το μοντελο αλλα μετα απο ψαξιμο εμαθα οτι η D5500 είναι 50 Hz πραγματικά και σε γρήγορη κίνηση (πχ ποδόσφαιρο) είναι δράμα...

 

για την D5500 έχω διαβάσει ότι είναι 100Hz το έχω διαβάσει και αλλού ότι δεν είναι πραγματικό και ότι στην ουσία συμπεριφέρεται ως 50 Hz.

 

ισχυει οπτικα αυτο ?

ρωταω να μου πουν γνωμη ατομα που την εχουν και μπορουν να εκφερουν γνωμη απο πρωτο χερι...

 

 

Αυτό που περισσoτερο μ' ενδιαφέρει είναι να βλέπω σχετικά καλά τηλεόραση αλλά και ταινiες μέσα από το usb ..

 

 

μετα παω στην UE40D6000 40" D6000 .. αλλα ειναι πολλα λεφτα.. πανω απο το Budget..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι 100hz μεσω τεχνολογιας cmr. Με λογισμικο δηλαδη. Πρακτικα το απατελεσμα που φτανει στα ματια σου ειναι σαν εγγενες 100hz. Σε motion tests που εχουμε τρεξει σε αυτην τα πηγε μετρια. Στα 200hz cmr η διαφορα ηταν μεγαλη. Εαν θες ποδοσφαιρο η ταινιες δρασης προτιμησε απο 6100 και ανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστω για την απαντηση.

 

αυτο που θα φτανει στα ματια μου θα ειναι ευδιακριτο σαν προβλημα motion?

ρωταω γιατι η 32αρα που εχω τωρα ειναι 50 Hz και δεν μπορω να πω οτι με εχει προβληματισει σε θεματα θεασης ποδοσφαιρου η ταινιων δρασης μεσω dvd..

 

 

 

η 40d600 ειναι στα 630 και η 6100 στα 700 οποτε ειναι πολυ πανω απο τα 470 της 5500 ..

 

 

επισης .. τα 9ms response time .. ειναι καλα για 40αρα?

Επεξ/σία από spacefart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...