Προς το περιεχόμενο

Samsung F4 EcoGreen 2TB Sata II 86€ @Amazon.co.uk


kondoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Samsung F4 EcoGreen 2TB Sata II στα 86€ (με την τωρινή άνοδο της λίρας :mad: ) στο Amazon.co.uk.

Διαθεσιμότητα υπάρχει, μεταφορικά δωρεάν.

 

Το Amazon επανέρχεται σε τιμές άνοιξης. Οι δικοί μας εδώ ακόμη βαράνε στα αυτιά... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:confused: πολυ καλο φαινεται...

σκεφτομαι να παραγγειλω αλλα απο την αλλη με απασχολει το τι θα γινει στο ταξιδι,αν χτυπηθουν μεχρι να ερθουν? ειναι και σκληροι,οχι ο,τι κι ο,τι...

επισης στο θεμα εγγυησης τι συμβαινει αν εχεις παραγγειλει απο εξω? πως το στελνεις πισω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα πριν απο κανα μηνα σκληρο απο amazon και εχω να πω οτι η συσκευασια ηταν πολυ ικανοποιητικη. Ο σκληρος ηταν μεσα σε ενα μικρο κουτι περιτριγυρισμενος απο αφρολεξ κι αυτο το μικροτερο κουτι ηταν μεσα σε ενα μεγαλυτερο γεμισμενο με χαρτια ετσι ωστε να προστατευεται το κουτι του σκληρου απο κραδασμους. Πιστευω οτι οσο ασχημα και να του φερθουν του δεματος στα ταχυδρομια (που θα του φερθουν δλδ, ειναι σιγουρο) με αυτη τη συσκευασια ο σκληρος δε θα παθει τπτ. Εμαθε φαινεται το amazon απο τα λαθη του στις ελλειπης συσκευασιες σκληρων με τις δεκαδες επιστροφες.

 

Α παιδια προσεξτε οτι ο σκληρος ειναι OEM. Αν τον νοιαζει καποιον αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει και ΑΥΤΟΣ σε usb 3.0 εξωτερικο.Το σκεφτομαι να τον παρω... η' να περιμενω.Παντως ακομα και πριν την ανοδο των τιμων η τιμη του κυμαινοταν στις 80 λιρες με το ελαχιστο να ειναι οι 70 λιρες για μικρο χρονικο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω αυτα κοιτουσα και το σκεφτομουν να παρω το σκληρο τοτε ή οχι αλλα επειδη τον ειχα αναγκη το ρισκαρα. Αν δεις τα reviews για τις απαραδεκτες συσκευασιες ειναι πριν τον Οκτωβριο. Απο τα μεσα Οκτωβρη, απ' οτι υπολογιζω, εχουν αρχισει να κανουν συσκευασιες σαν κι αυτη που περιεγραψα. Πιστευω δε θα εχεις προβλημα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xe.com μου τη βγάζει γύρω στα 84€ την ισοτιμία σήμερα.Πολύ καλή τιμή.

 

Σε περιπτώσεις βλάβης (χτύπα ξύλο!) του σκληρού αγορασμένου από εκεί, πώς σε καλύπτει η εγγύηση;Πού το στέλνεις πίσω;Στο ίδιο το amazon;

 

 

Κι εγω αυτα κοιτουσα και το σκεφτομουν να παρω το σκληρο τοτε ή οχι αλλα επειδη τον ειχα αναγκη το ρισκαρα. Αν δεις τα reviews για τις απαραδεκτες συσκευασιες ειναι πριν τον Οκτωβριο. Απο τα μεσα Οκτωβρη, απ' οτι υπολογιζω, εχουν αρχισει να κανουν συσκευασιες σαν κι αυτη που περιεγραψα. Πιστευω δε θα εχεις προβλημα παντως.

Μάλλον αυτό σημαίνει και η πολύ ευφάνταστη ονομασία του packaging με το οποίο διατίθεται.mrgreen.png

 

frustrationfree.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:confused: πολυ καλο φαινεται...

σκεφτομαι να παραγγειλω αλλα απο την αλλη με απασχολει το τι θα γινει στο ταξιδι,αν χτυπηθουν μεχρι να ερθουν? ειναι και σκληροι,οχι ο,τι κι ο,τι...

επισης στο θεμα εγγυησης τι συμβαινει αν εχεις παραγγειλει απο εξω? πως το στελνεις πισω..

 

Τον Νοέμβριο που πηρα δισκο απο αmazon.uk, ηταν σε φανταστικη συσκευασια, που δεν υπηρχε περιπτωση να παθει τιποτε ο δισκος, κυριολεκτικα δεν το πιστευα στα ματια μου!

Συγκρινομενο με δισκους που πουλανε στα μαγαζια εδω, επειδη εχω δει την μαζικη συσκευασια κ τις μεμονωμενες συσκευασιες των χοντρεμπορων (quest, enet κλπ), αν οι πωλητες δεν τους φερθουν καλα (εχω δει τα απιθανα πιασιματα), η πιθανοτητα να παρεις χτυπημενο δισκο, ειναι 30-50%, σε σχεση με 0% απο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xe.com μου τη βγάζει γύρω στα 84€ την ισοτιμία σήμερα.Πολύ καλή τιμή.

Λιγο το amazon που χρησιμοποιει τη δικια του ισοτιμια, λιγο η Ελλαδα με κατι κρυφους φορους που ποτε δεν καταλαβα πως προκυπτουν, βαλε στην τελικη τιμη 2-3 ευρω παραπανω. Αλλα και παλι ειναι πολυ καλη τιμη σε σχεση με ελληνικα καταστηματα

 

 

Σε περιπτώσεις βλάβης (χτύπα ξύλο!) του σκληρού αγορασμένου από εκεί, πώς σε καλύπτει η εγγύηση;Πού το στέλνεις πίσω;Στο ίδιο το amazon;

Νομιζω ναι. Ειχα ρωτησει καποτε αλλο δεν ειμαι κι 100% σιγουρος. Στειλε ενα email και ρωτησε. Σε μια μερα max θα εχουν απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο το amazon που χρησιμοποιει τη δικια του ισοτιμια, λιγο η Ελλαδα με κατι κρυφους φορους που ποτε δεν καταλαβα πως προκυπτουν, βαλε στην τελικη τιμη 2-3 ευρω παραπανω. Αλλα και παλι ειναι πολυ καλη τιμη σε σχεση με ελληνικα καταστηματα

 

To προιον δειχνει η σελιδα του amazon οτι κοστιζει 70£. Αυτη ομως η τιμη ειναι με ΦΠΑ Αγγλιας που ειναι στο 20%. Με το φπα της Ελλαδας που ειναι στο 23% θα ερθει στις 70*1,23/1,2=71,75£.

Αν επιλεξεις την μετροπη συναλλαγματος να στην κανει η τραπεζα σου, με τη σημερινη ισοτιμια που ειναι στα ~0,83 θα σου βγει 86€ οπως σωστα λεει και στον τιτλο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το xe.com μου τη βγάζει γύρω στα 84€ την ισοτιμία σήμερα.Πολύ καλή τιμή.

 

(δεν υπολογισες την διαφορα του ΦΠΑ)

 

 

 

Σε περιπτώσεις βλάβης (χτύπα ξύλο!) του σκληρού αγορασμένου από εκεί, πώς σε καλύπτει η εγγύηση;Πού το στέλνεις πίσω;Στο ίδιο το amazon;

ΝΑΙ

 

 

Μάλλον αυτό σημαίνει και η πολύ ευφάνταστη ονομασία του packaging με το οποίο διατίθεται.mrgreen.png

 

frustrationfree.jpg

 

Οπως λεει και ο runner69 η τιμη βγαινει με την σημερινη ισοτιμια οπως και με την χθεσινη 86 ευρω, καπου 86,5 για την ακριβεια θα χρεωθειτε. (Πληρωνοντας σε λιρες, αν πληρωσετε σε ευρω καλο 89-90αρι)

 

 

Αυτη η ευφανταστη ονομασια ειναι το ακριβως αντιθετο απο αυτο που περιγραφετε. Το frustration free σημαινει οτι οι δισκοι θα ερθουν σε ενα παρα πολυ μικρο χαρτοκουτακι-φακελο το οποιο ανοιγει τραβοντας ενα κομματι χαρτονι που εχει μια πλαστικη λεπτη λωριδα απο μεσα. Θα εχουν βεβαια οι δισκοι ενα πλαστικο blister το οποιο μπορει και να ειναι λιγο σπασμενο σε καμια γωνιτσα αλλα προσωπικα δεν ειχα προβλημα με κανεναν απο τους εννεα (9)  F4 που εχω παραλαβει απο περισυ τετοια εποχη μεχρι το Μαιο απο το αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το στοκ.

Στις 89£ πλέον από εδώ:

http://www.amazon.co.uk/Samsung-EcoGreen-5400RPM-SATA-II-Internal/dp/B0042SGDVG/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1324816220&sr=1-1

αλλά δεν πολυσυμφέρει.

 

Άμα βρείτε καμμια άλλη προσφορά για τον ίδιο σκληρό ας το ποστάρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Αυτή τη στιγμή ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ ΣΚΛΗΡΟΣ στις 60 λίρες!!!

http://www.amazon.co...33010035&sr=1-4

 

Θα τον είχα τσιμπήσει ήδη, αλλά στέλνουν μόνο Αγγλία.mad.png

Οπότε αν το διαβάσει κανείς και μένει Αγγλία και το προλάβει, ας το χτυπήσει. ;)

 

Edit

Έκανε φτερά ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει και ο runner69 η τιμη βγαινει με την σημερινη ισοτιμια οπως και με την χθεσινη 86 ευρω, καπου 86,5 για την ακριβεια θα χρεωθειτε. (Πληρωνοντας σε λιρες, αν πληρωσετε σε ευρω καλο 89-90αρι)

 

 

Αυτη η ευφανταστη ονομασια ειναι το ακριβως αντιθετο απο αυτο που περιγραφετε. Το frustration free σημαινει οτι οι δισκοι θα ερθουν σε ενα παρα πολυ μικρο χαρτοκουτακι-φακελο το οποιο ανοιγει τραβοντας ενα κομματι χαρτονι που εχει μια πλαστικη λεπτη λωριδα απο μεσα. Θα εχουν βεβαια οι δισκοι ενα πλαστικο blister το οποιο μπορει και να ειναι λιγο σπασμενο σε καμια γωνιτσα αλλα προσωπικα δεν ειχα προβλημα με κανεναν απο τους εννεα (9) F4 που εχω παραλαβει απο περισυ τετοια εποχη μεχρι το Μαιο απο το αμαζον.

 

Και έλεγες εσύ matrixx πάρτε δίσκους τότε, εγώ τουλάχιστον περίμενα να πέσουν και άλλο. Δεν βαριέσαι, πάλι με χρόνια με καιρούς......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...