Προς το περιεχόμενο

Untethered Jailbreak του iOS 5.01 για iPhone 4, iPod Touch και iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βγηκε και 3ο update παιδες! :-) που αναφερει οτι:

Update #3: The b3 version of redsn0w fixes a problem where re-running redsn0w over an existing jailbreak would cause MobileSubstrate-based apps to stop running until MS was installed again. Now you can re-run the redsn0w jailbreak step without worrying about that (but still remember to de-select the “Install Cydia” option if it’s already installed).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι ωραια η 5 ωστοσο ιδιαιτερη εντυπωση παρουσιαζει η πολυλειτουργια με τα 4 δαχτυλα!

ομως δεν λειτουργει το QUICK LOCK , winterboard, ibooks μεχρι τωρα στο IPAD 1 (σε μενα τουλαχιστον..) δν κανω κινηση για το κινητο μου (3gs ) διοτι ειναι σημαντικη εφαρμογη το

quick lock..Και δεν ξερω τι αλλες μπορει να συναντησω! οποτε στο κινητο θα μεινω στην 4.2.1 , στο Ipad ειχα εγκλωβιστη στην 4.3.5 tethered!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι,μονο το ibooks δεν παιζει παλι..

ελπιζω να βγει φιχ

 

βαλε αυτο το source http://repo.insanelyi.com και search ibooksfix2 και ολα δουλευουν μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτήσεις από άσχετο και νέο χρήστη iPhone 3GS. Αν βάλω αυτό το software, θα μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές δωρεάν ενώ κανονικά είναι επί πληρωμή; Επίσης, σε μελλοντικά επίσημα updates, υπάρχει η δυνατότητα να εγκατασταθούν; Και τέλος, γίνεται να κάνει κάποιος rollback στην επίσημη έκδοση του iOS για τον α ή β λόγο; Αν βαριέστε να απαντήσετε και μου πείτε να ψάξω στο google δε θα παρεξηγηθώ, απλά δείξτε καλή θέληση μέρες που είναι, εξάλλου οι απαντήσεις παίζει να είναι σχεδόν μονολεκτικές :P. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά!

 

Θα ήθελα πολύ μια διευκρίνιση σχετικά με το jailbreak σε 5.0.1 για το 3GS και αυτό γιατί έχω να ασχοληθώ 2++ χρόνια με το θέμα και έχω μείνει πίσω...

τρέχω tethered jailbreak σε 3.1.2 και η συσκευή έχει firmware 05.11.07 και αγοράστηκε unlocked.

 

Τώρα που θα κάνω restore (και έπειτα jailbreak) στην 5.0.1 θα αναβαθμιστεί και το firmware λογικά και η ερώτηση είναι: το τηλέφωνο θα παραμείνει ξεκλείδωτο ή πρέπει να ξεκλειδωθεί και να περάσω σε ενέργειες αναβάθμισης σε άλλη firmware??

 

και ερωτώ γιατί είδα πως υπάρχουν προβλήματα με το GPS.

 

άμα κάνω custom restore στην 5.0.1 θα διατηρηθεί το ίδιο firmware ή δεν έχει διαφορά?

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά!

 

Θα ήθελα πολύ μια διευκρίνιση σχετικά με το jailbreak σε 5.0.1 για το 3GS και αυτό γιατί έχω να ασχοληθώ 2++ χρόνια με το θέμα και έχω μείνει πίσω...

τρέχω tethered jailbreak σε 3.1.2 και η συσκευή έχει firmware 05.11.07 και αγοράστηκε unlocked.

 

Τώρα που θα κάνω restore (και έπειτα jailbreak) στην 5.0.1 θα αναβαθμιστεί και το firmware λογικά και η ερώτηση είναι: το τηλέφωνο θα παραμείνει ξεκλείδωτο ή πρέπει να ξεκλειδωθεί και να περάσω σε ενέργειες αναβάθμισης σε άλλη firmware??

 

και ερωτώ γιατί είδα πως υπάρχουν προβλήματα με το GPS.

 

άμα κάνω custom restore στην 5.0.1 θα διατηρηθεί το ίδιο firmware ή δεν έχει διαφορά?

 

ευχαριστώ!

Φιλε μου καλη μερα και καλη Χρονια σε ολους.

Λοιπον απο το iOS 3 θα δεις μεγαλη διαφορα οταν πας στο 5 οπως επισης και στην μπαταρια σου.

Πρεπει να κανεις αναβαθμιση με το τελευταιο iTunes και αφου περαστει το λειτουργικο κανεις untethered jailbreak με το τελευταιο redsn0w.

Επισης το μηλοφωνο απο την στιγμη που ειναι unlock απο μονο του θα παραμεινει για παντα και δεν θα εχεις προβλημα σε οποιαδηποτε μελλοντικη αναβαθμιση. Αναβαθμισε το τωρα και κανε jailbreak πριν βγαλει η Apple την 5.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...