Προς το περιεχόμενο

WSJ: Ένα βήμα πριν τη χρεοκοπία η Eastman Kodak


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

venumis, ο κινηματογράφος από θέμα εσόδων δεν πέφτει έξω, τουλάχιστον όχι οι ακριβές και προσεγμένες παραγωγές http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegross?region=world-wide για αυτό και θα έπρεπε να προσφέρουν καλύτερη ποιότητα κάτι που είναι εφικτό να γίνει και γίνεται στο εξωτερικό (όχι πολύ μακρυά, δίπλα στην Ιταλία και από την άλλη μεριά στην Βουλγαρία και Τουρκία), από εκεί και πέρα καλώς ή κακώς κάποιοι κρίνουν βάσει αυτών που γνωρίζουν στα στενά Ελληνικά όρια και πλαίσια και για αυτό γίνεται η κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E, το τι γίνεται και το τι δεν γίνεται θα το δεις στην πράξη. :-)

 

Για τα 4Κ που λέγαμε των ψηφιακών προβολών θα το δεις στην ces τις επόμενες ημέρες:

 

http://cetatti.com/blog/2011/12/lg-revealing-84-3d-udtv-at-ces-2012/

 

 

 

 

βαλε εσυ 85 ιντσες σπιτι σου και ασε εμας. εμεις δεν μενουμε σε παλατια για να εχουμε τετοια σαλονια

 

Δεν καταλαβαίνω γιατι εχει γίνει τόσος λόγος για το 70άρι οταν το 35αρι επαρκεί μια χαρά για τις Ελληνικές αλλά και Ευρωπαϊκές αίθουσες.

 

 

στον digeka μιλας θα επρεπε να ξερεις την απαντηση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αντίθετο υποστήριξα, ότι δλδ αυτών των διαστάσεων/αναλύσεων οθόνες θα γίνουν mainstream λόγω του πολύ μικρού κόστους κατασκευής oled πάνελ εξάλλου δεν νομίζω ότι είμαι εγώ αυτός που έχει κάνει επίδειξη πλούτου αναφέροντας τα μηχανήματα που έχω και γενικότερα τις συσκευές μου. Το αντίθετο να έλεγες με τα όσα έχω σούρει σε εταιρίες που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες, να σου πω έχεις ένα δίκιο... :lol:

 

Όσο για το "στον digeka μιλας θα επρεπε να ξερεις την απαντηση" δεν νομίζω να έχεις παράπονο, απαντήσεις παίρνεις δόξα τω Θεώ και επιχειρήματα καταθέτονται, αυτές λοιπόν οι αναλύσεις που κάποιοι υποστήριζαν ότι είναι καλές ή δεν είναι κακές ή ότι είναι εφάμιλλες του φιλμ, θα βρίσκονται στα σπίτια μας σε λίγα χρόνια και σε πολύ χαμηλές τιμές, πολύ χαμηλότερες από αυτές που έχουν σήμερα οι τηλεοράσεις και αυτή η ποιότητα θα είναι σε λίγα χρόνια ότι και η ποιότητα της βιντεοκασέτας προβαλλόμενη σε full hd, όταν ταινίες που γυρίστηκαν πριν αρκετές δεκαετίες σήμερα μεταφέρονται σε blu-ray επειδή η ανάλυση του φιλμ μπορεί να δώσει 1080p και φυσικά όταν θα δοθεί νέο μέσο στον κόσμο που να σηκώνει uhd αναλύσεις και πάλι θα γίνει επανακυκλοφορία τους και εκεί θα γίνει άμεση σύγκριση με όσες γυρίστηκαν σε 35άρι ή ψηφιακά στα 4Κ και τότε θα φανεί στον καθένα μας η μεγάλη διαφορά, αυτά τουλάχιστον κατ οίκον, γιατί το να διαπιστώσει κάποιος την διαφορά ποιότητας σε ένα κινηματογράφο, αν έχει μία σχετική επαφή με τον χώρο, δεν είναι και τόσο δα δύσκολο. :-)

 

Αν αμφιβάλεις για τα επιχειρήματά μου, δες εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Image_resolution#Resolution_in_various_media που υπάρχουν και οι σχετικές παραπομπές. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε εσυ 85 ιντσες σπιτι σου και ασε εμας. εμεις δεν μενουμε σε παλατια για να εχουμε τετοια σαλονια

 

 

To αντίθετο υποστήριξα, ότι δλδ αυτών των διαστάσεων/αναλύσεων οθόνες θα γίνουν mainstream λόγω του πολύ μικρού κόστους κατασκευής oled πάνελ.

 

 

 

rest my case

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μία αναζήτηση για printed oled και αφού δεις που οδηγούνται τα πράγματα, τα ξαναλέμε. :-)

 

Υ.Γ. Συνηθίζεται όταν γίνεται παράθεση να μπαίνει ολόκληρη η πρόταση και όχι να βάζει την τελεία όπου θέλει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρωτα πρεπει να συνηθίζεται να απανταμε εντος θεματος (της απαντησης μου για τους μη κατεχοντες)

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να το εχω ψαξει και πολυ, νομιζω οτι κανεις λαθος. Το φιλμ δεν εχει φτασει τα ορια του, απλα η ψηφιακη φωτογραφια/ψηφιακο βιντεο προσπαθει να το φτασει.

Οι ταινιες ακομα με φιλμ γυριζονται. Ή οχι? Το να μην εχει αντικατασταθει το φιλμ εξολοκληρου απο τους ψηφιακους σενσορες, κατι σημαινει αυτο για την ποιοτητα του.

 

Σιγουρα το μελλον ανηκει στο ψηφιακο βιντεο, αλλα κατι μου λεει οτι αυτο θα γινει λογω χαμηλου κοστους κυριως και μετα ολα τα αλλα.

 

Μιλάω πάντα για φωτογραφικό φιλμ.

Εδώ και 3-4 χρόνια έχει σταματήσει κάθε εξέλιξη σε φιλμ-slides.

Μια βόλτα σε ένα φωτογραφικό κατάστημα αρκεί .

Η olympus ποτε δεν ασχολήθηκε σοβαρά με Dslr μηχανές .Απο την εποχή της σειράς Om και μετά δεν υπήρχε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eastman Kodak Company and Its U.S. Subsidiaries Commence Voluntary Chapter 11 Business Reorganization

 

Flow of Goods and Services to Customers to Continue Globally in Ordinary Course

 

Non-U.S. Subsidiaries Are Not Included in U.S. Filing and Are Not Subject to Court Supervision

 

 

Company Secures $950 million in Debtor-in-Possession Financing in U.S.

 

Kodak’s Reorganization to Facilitate Emergence as Profitable and Sustainable Enterprise

 

 

http://www.businesswire.com/news/home/20120118006823/en/Eastman-Kodak-Company-U.S.-Subsidiaries-Commence-Voluntary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...