Προς το περιεχόμενο

Crucial CT128M4SSD2 128GB M4 SSD ~160E


astymagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι, αλλά θα σου έρθει όταν βρεθεί stock, το γράφει άλλωστε...

 

 

Μα αυτή είναι η τακτική του amazon. Όταν θα γίνει διαθέσιμο η τιμή θα αυξηθεί.

 

πχ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004WZ0UBI/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=pioneer-bdr-s06xlb-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B004WZ0UBI

 

Την προηγούμενη εβδομάδα είχε 53 λίρες αλλά δεν ήταν διαθέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα αυτή είναι η τακτική του amazon. Όταν θα γίνει διαθέσιμο η τιμή θα αυξηθεί.

 

πχ http://www.amazon.co...ASIN=B004WZ0UBI

 

Την προηγούμενη εβδομάδα είχε 53 λίρες αλλά δεν ήταν διαθέσιμο.

Τωρα εξακολουθει να ΜΗΝ ειναι διαθεσιμο αλλα εχει 65 λιρες! (βλεπεις τριτο πωλητη στις 72 λιρες)

 

 

Δεν πεφτουν οι τιμες του οταν υπαρχει ελλειψη, απλα καποιες φορες τυχαινει οπως τυχαινει και το αντιθετο.

 

Χθες πχ επαψε να ειναι διαθεσιμο ενα προιον που εχω βαλει στο καλαθι και περιμενω το σωστο timing μιας και δεν το βιαζομαι (καθε αλλο) και μολις εξαντληθηκε και ειναι τωρα στο "παραγγειλτε και οταν ειναι διαθεσιμο θα το στειλουμε" τσιμπισε ενα 5% πανω! (και δεν ειναι η μονη φορα)

 

Οι τιμες του αμαζον αλλαζουν συχνα και γρηγορα, γι αυτο εχει και "ευκαιριες", γιατι πληρωνουν το δικο σου κερδος οι λιγοτερο ψαγμενοι. ;)

 

Το οτι βλεπετε πραγματα φτηνα ενω εχει τελειωσει το στοκ ειναι απλα επειδη ειχε πεσει απο πριν η τιμη και δεν προλαβατε. Τσεκαρισμενο πολλακις! (και επωφελημενος πολλακις επισης :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά φίλε matrixxx εσύ το έχεις "σπουδάσει" το θέμα :-D

 

Έτσι το είχα συνδιάσει εγώ πχ ένα προϊόν που ήθελα τον Αύγουστο το είχε 65 λίρες αλλά έλεγε διαθεσιμότητα σε 1-2 μήνες. Μόλις ήρθε το απόθεμα η τιμή ανέβηκε στις 99.

 

Και πέρα από τα off, o Crucial αξίζει ? ή να περιμένουμε για Corsair Force GT - OCZ max IOPS ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σε αυτά τα χρήματα αξίζει και με το παραπάνω, ανταγωνιστής ίσως ο Vertex 3 MAX IOPS αλλά με τιμή που ξεφεύγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτά τα χρήματα αξίζει και με το παραπάνω, ανταγωνιστής ίσως ο Vertex 3 MAX IOPS αλλά με τιμή που ξεφεύγει...

 

...και ο Samsung 830 series αλλά και εκεί ανεβαίνουμε αρκετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον φοβαστε το δισκο... ειναι καταπληκτικος! Εγω τον πηρα οταν τον ειχε 145λιρες, τον Οκτωβριο.

Χτυπηστε τον αφοβα σε αυτην την τιμη αν δε βιαζεστε.

Το ιδιο ειχα κανει με τον εξωτερικο της A-DATA πριν ανεβουν οι τιμες και τελικα τον πηρα στην ξεφτιλα τιμη που ειχε οταν ηταν Out of stock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

143 λίρες (165 ευρώ με την τότε ισοτιμία) είχα πληρώσει τον Σεπτ. 2011.

Τα πω μόνο σε όσους έχουν macs ότι ο δίσκος αυτός δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα (κάποιοι είχαν αναφέρει freezes στον συνδυασμό M4 + macbook pro).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτή είναι η τακτική του amazon. Όταν θα γίνει διαθέσιμο η τιμή θα αυξηθεί.

 

 

Όντως η τιμή ανεβαίνει αλλά εάν το βάλεις στο καλάθι όσο ακόμα δεν είναι διαθέσιμο, όταν σου έρθει θα στο στείλουν με την τιμή που το έκλεισες.

 

Έτσι πρόλαβα εγώ τον 64άρι SSD της Crucial με βάση στήριξης στις 74 λίρες (όταν δεν υπήρχε στοκ) και τώρα που είναι διαθέσιμος πήγε στις 93 λίρες.

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B005V198J2/ref=ox_ya_os_product

 

Στο mail που μου έστειλαν όμως για ενημέρωση αποστολής η τιμή που χρέωσαν παρέμεινε στις 74 λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η τιμή ανεβαίνει αλλά εάν το βάλεις στο καλάθι όσο ακόμα δεν είναι διαθέσιμο, όταν σου έρθει θα στο στείλουν με την τιμή που το έκλεισες.

 

Έτσι πρόλαβα εγώ τον 64άρι SSD της Crucial με βάση στήριξης στις 74 λίρες (όταν δεν υπήρχε στοκ) και τώρα που είναι διαθέσιμος πήγε στις 93 λίρες.

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B005V198J2/ref=ox_ya_os_product

 

Στο mail που μου έστειλαν όμως για ενημέρωση αποστολής η τιμή που χρέωσαν παρέμεινε στις 74 λίρες.

Ακριβώς αυτό. Έτσι πήρα και εγώ άλλον έναν 64gb με το bracket στα 74, όταν ο αντίστοιχος χωρίς bracket έκανε 82.

Αν δεν το βιάζεστε, τότε το βάζετε στο basket και θα τον πάρετε με την χαμηλή τιμή όταν ξαναγίνει διαθέσιμος. Αν πάλι η τιμή στο restocking πέσει (χλωμό) τότε μπορείτε να ακυρώσετε και να ξαναπαραγγείλετε με τη νέα τιμή. Win-win δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...