Προς το περιεχόμενο

Η Google, το Twitter και το Facebook εξετάζουν το ενδεχόμενο "πυρηνικού blackout"


VeRDe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κονταροχτυπιέστε μωρέ ; Το ίδιο είναι το ινσόμνια με το φβ και το τιτιβιζοπούλι ;

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω ανάγκη καμία από τις υπηρεσίες που προσφέρουν οι εταιρίες, ναι ακόμα και της Google.

 

* Αλήθεια πέρασε ο SOPA ; Κάτι τέτοια ακούγονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

* Αλήθεια πέρασε ο SOPA ; Κάτι τέτοια ακούγονται..

 

μα δεν ειναι μονο το SOPA αλλα και το εξισου επικινδυνο PIPA που προσπαθουν να περασουν ως νομο (spot on τα ελληνικα λογοπαιγνια των λεξεων)

http://www.techdirt.com/articles/20120105/14322117291/which-is-worse-sopa-pipa-answer-both.shtml

 

To PIPA ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα περασει,για το SOPA παιζεται ακομη αν και το βλεπω χλωμο να το απορρίψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι, κλάφτα Χαράλαμπε ;

 

Μας πως μπορούν να περάσουν τέτοιες νομοθεσίες ;

 

Εντάξει, μας κυβερνάνε, κάνουν ότι θέλουν, αλλά μιλάμε για τραγικά πράματα. (Γενικά μιλώντας.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας πως μπορούν να περάσουν τέτοιες νομοθεσίες ;

 

απλουστατα.η συγχρονη Δημοκρατια μαζι με ολες τις μορφες και παραλλαγες της,εχει αποτυχει οικτρα ως πολιτευμα.

Ψηφιζεις η μαλλον εμπιστευεσαι την χωρα σου σε υποσχομενους ανθρωπους,οι οποιοι με την σειρα τους μετατρεπονται εκουσια η ακουσια πιονια του Συστηματος και ψηφιζουν τουλαχιστον για 4 χρονια οτι γουσταρουν χωρις να δινουν

λογαριασμο σε κανενα.και αυτο γινεται παντου,οχι μονο εδω.

 

Για να αλλαξει κατι προς το καλυτερο,πολυ απλα πρεπει να αλλαξει ο τροπος που δουλευει η Δημοκτρατια.Να επιστρεψει ολη η εξουσια πισω στον λαο και οχι να γινεται εκπροσωπηση και καταχρηση της καθε φορα απο μια μικρη μεριδα λαμογιων.

Μια καλη ιδεα ειναι η Αμεση Δημοκρατια η οποια χαρη στην συγχρονη τεχνολογια μπορει να υλοποιηθει.Το αν εχει και επιτυχια ειναι αγνωστο αλλα ενα αιωνα τωρα εχουμε φαει στην μαπα την Αντιπροσωπευτικη Δημοκρατια και ειδαμε

τι εγινε.Ας δοκιμασουμε και κατι καινουργιο,δεν χαθηκε ο κοσμος.Αλλα για να φτασουμε εκει πρεπει να περασουμε απο πολλα λουκια πρωτα,τωρα ειναι ακομη νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σταματήσει η πειρατία καλά θα κάνουν οι πολυεθνικές να βγάζουν κάτι της προκοπής. Αν είναι να δίνεις 10 ευρώ για να δεις μια ουτε καν 2ώρη ταινία η οποία θα είναι και κακή τότε ναι να τους το κλέψεις...φτάνει πια με τις πολυεθνικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fb ειναι καθαρα ενα εργαλειο διαχειρησης ανθρωπων ....και εγω εχω εχω 200 φιλους που δεν μπορω να τους δω ευκολα και που και που εχω επικοινωνια απο εκει . Αυτο...το να καθομαι να μιλαω με γκομενες ...απο το να τις εχω στο κρεβατι μου και το καναπε μου θα με τρομαζε.... απο την αλλη οι μισοι νεοι μεγαλωνουν ετσι .Λυπαμαι πολυ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παγκόσμια χούντα των πολυεθνικών προχωράει ακάθεκτη. Πρώτα φρόντισαν να εκμεταλλευτούν την γνωστή κρίση (την οποία και ενίσχυσαν τα τσιράκια τους - οικοι αξιολόγησης) για να εξολοθρεύσουν τον απλό εγαζόμενο και τώρα έβαλαν στο μάτι και τις μικρές επιχειρήσεις. Ακούστε καλά τι λέει ο Τούρκος στο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κανουν, τι περιμενουν. Την δυναμη την εχουμε εμεις και οχι οι εταιρειες. Να δω την google να κλεινει το μαιλ εστω για μια μερα και να δουμε ποσες μυνησεις θα φαει αφου πολλοι επαγγλεματιες χρησιμοποιουν τα προιοντα της. Οσο περ F.B & Twitter σκασιλα μας μεγαλη.

Το πήρες από το στόμα μου! Δεν κατάλαβα οι εταιρίες θα μας εκβιάζουν κ θα μας λένε ποτε θα σταματήσουν? Ρε άντε ουστ ρε! Μάλλον έχουν χάσει την μπάλα .. Οι καταναλωτές δεν πρέπει να φοβούνται!κ μην βγει κανας έξυπνος έλληνας να πει ότι να ναί.

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως αρκετοί δεν καταλάβατε καλά την είδηση; Είστε σίγουροι ότι διαβάσατε και καταλάβατε για ποιον λόγο απειλούν να κλείσουν αυτά τα sites;

Ή διαβάσατε απλά google,facebook και είπατε "να κλείσουν οι καταραμένες";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μου το λές αυτό, πίσω από μια οθόνη; :-(

 

troll_detected.png

 

Έβαλες και radar ρε θηρίο;

Απειλή το εξελαβες;

:-(

Με περασες για troll τωρα υστερα απο την τεκμιριωμενη απαντηση σου για το fb,twitter κτλπ

 

 

Οσο για σενα killik είσαι αστείος με τα owned picks

Γνωστό troll του insomnia αλλά και fan σου

Ps. Καμιά φορά μπαίνω για πάρτη σου να δω τι γραφείς.

:-D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχάστε το ίντερνετ όπως το ξέρετε αν περάσουν οι νόμοι αυτοί. Πρέπει να δράσουμε εμείς οι απλοί χρήστες κυρίως (το θέμα είναι πώς; ).

 

Αντιδράει το facebook για εμάς, οι χρήστες ως συνήθως δεν είναι ικανοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The ESA Still Throwing Its Support Behind SOPA, Bringing Nintendo, Sony, EA Along With It

 

 

No matter what they say, they’ll be supporting SOPA, at least tacitly, unless they leave the ESA or get it to change its tune.

 

 

http://www.geekosystem.com/the-esa-supports-sopa/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...