Προς το περιεχόμενο

σχετικα με ταινιες μεσο USB στην τηλεοραση


xalarare13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια.. καλη χρονια κιολας..

 

εχω την τηλεοραση LCD SAMSUNG 32'' LE32D400

εχει υποδοχη για USB και στα χαρακτηριστικα και στο manual λεει πως μπορω να κανω αναπαραγωγη τραγουδιων και φωτογραφιων μεσο USB... μεχρι εκει ολα τελεια..

θελω να ρωτησω αν γινεται με καποιον τροπο να παιξω και βιντεακια η ακομα και ταινιες μεσο USB στην τηλεοραση μου...

ευχαριστω πολυ... rolleyes.gifrolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια μοντέλα της Samsung που έχουν απενεργοποιημένο τον video player, μια λύση που έχω δει είναι να μπεις στο service menu (πάτα στο τηλεκοντρόλ διαδοχικά: Info, Menu, Mute, και τέλος το Power με την TV να είναι σε stand-by από πριν).

Μετά διαλέγεις το: Option (πατάς οκ) και μετά αλλάζεις το μοντέλο σε κάποιο παραπλήσιο του δικού σου που έχει ελεύθερο τον player.

Βγαίνεις από τα Menu αυτά με το "return" πλήκτρο και κλείνεις της τηλεόραση από το power-off κουμπί και την ξανανοίγεις και ο player είναι ενεργοποιημένος.

 

Το παραπάνω το έκανα σε μοντέλο D503 γνωστού που δεν είχε ενεργοποιημένο τον video player με επιτυχία. (Είχα βρει από αναζήτηση στο internet ποιο μοντέλο έπρεπε να βάλω).

 

Επειδή μπορεί να κάνεις ζημιά μπλέκοντας με το service mode σου συνιστώ να το ψάξεις από πριν και να βρεις αν το έχει κάνει κάποιος πιο πριν με το δικό σου μοντέλο (D400) γιατί μπορεί να μπλοκάρεις/χαλάσεις την τηλεόρασή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια μοντέλα της Samsung που έχουν απενεργοποιημένο τον video player, μια λύση που έχω δει είναι να μπεις στο service menu (πάτα στο τηλεκοντρόλ διαδοχικά: Info, Menu, Mute, και τέλος το Power με την TV να είναι σε stand-by από πριν).

Μετά διαλέγεις το: Option (πατάς οκ) και μετά αλλάζεις το μοντέλο σε κάποιο παραπλήσιο του δικού σου που έχει ελεύθερο τον player.

Βγαίνεις από τα Menu αυτά με το "return" πλήκτρο και κλείνεις της τηλεόραση από το power-off κουμπί και την ξανανοίγεις και ο player είναι ενεργοποιημένος.

 

Το παραπάνω το έκανα σε μοντέλο D503 γνωστού που δεν είχε ενεργοποιημένο τον video player με επιτυχία. (Είχα βρει από αναζήτηση στο internet ποιο μοντέλο έπρεπε να βάλω).

 

Επειδή μπορεί να κάνεις ζημιά μπλέκοντας με το service mode σου συνιστώ να το ψάξεις από πριν και να βρεις αν το έχει κάνει κάποιος πιο πριν με το δικό σου μοντέλο (D400) γιατί μπορεί να μπλοκάρεις/χαλάσεις την τηλεόρασή σου.

 

μαλιστα... πολυ καλη η βοηθεια σου.. θα συμβουλευτω και ενα εμπειρο φιλαρακι και θα δω τι θα κανω.. πολυτιμη η βοηθεια σου φιλε..

Να'σε καλα...

ακουω κι αλλες προτασεις παιδιααα! mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να μη παιζει τι αγχωνεσαι?

παρε ενα dιvx player απο σουπερ μαρκετ με 20 ευρώ και θασαι τελεια. εγω 3 χρονια το εχω και κανενα προβλημα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

και να μη παιζει τι αγχωνεσαι?

παρε ενα dιvx player απο σουπερ μαρκετ με 20 ευρώ και θασαι τελεια. εγω 3 χρονια το εχω και κανενα προβλημα!!

 

σωστη και η δικια σου γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια μοντέλα της Samsung που έχουν απενεργοποιημένο τον video player, μια λύση που έχω δει είναι να μπεις στο service menu (πάτα στο τηλεκοντρόλ διαδοχικά: Info, Menu, Mute, και τέλος το Power με την TV να είναι σε stand-by από πριν).

Μετά διαλέγεις το: Option (πατάς οκ) και μετά αλλάζεις το μοντέλο σε κάποιο παραπλήσιο του δικού σου που έχει ελεύθερο τον player.

Βγαίνεις από τα Menu αυτά με το "return" πλήκτρο και κλείνεις της τηλεόραση από το power-off κουμπί και την ξανανοίγεις και ο player είναι ενεργοποιημένος.

 

Το παραπάνω το έκανα σε μοντέλο D503 γνωστού που δεν είχε ενεργοποιημένο τον video player με επιτυχία. (Είχα βρει από αναζήτηση στο internet ποιο μοντέλο έπρεπε να βάλω).

 

Επειδή μπορεί να κάνεις ζημιά μπλέκοντας με το service mode σου συνιστώ να το ψάξεις από πριν και να βρεις αν το έχει κάνει κάποιος πιο πριν με το δικό σου μοντέλο (D400) γιατί μπορεί να μπλοκάρεις/χαλάσεις την τηλεόρασή σου.

 

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.

 

Έκανα ότι λέει παραπάνω ο φίλος σε μια u32d και πλεον μπορώ να δω τέλεια ταινίες.

Όμως τι γίνεται με play-pause? Το τηλεκοντρόλ μου δεν έχει τέτοια κουμπάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...