Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, panossar95 είπε

Τα σενάρια που παίζουν, όσα γνωρίζω εγώ τουλάχιστον.

1) Δε ποτίσες καλά την αντίσταση, βέβαια θα έπρεπε να είχε καεί πιο νωρίς αλλά παίζει και αυτό 

2) Τραβάς μεγάλης διάρκειας απανωτές τζουρες με λίγο υγρό και δε ποτίζει το βαμβάκι σωστά. Ή τραβάς γενικά μεγάλες τζουρες και δε το αφήνεις να ποτίσει ενδιάμεσα.

3) Ελλατωματικη αντίσταση

4) "Βρώμικο υγρό". Υπάρχει περίπτωση το υγρό να αφήνει πολλά κατάλοιπα στην αντίσταση και η διάρκεια της να είναι μικρότερη

5) Πιο ψηλά βατ από εκεί που πρέπει. Ο βασικότερος λόγος να καει μια αντίσταση είναι αυτός.

Αυτά μου έρχονται τώρα όταν μιλάμε για έτοιμη εργοστασιακή αντίσταση. 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, yolodroid είπε

μολις ηρθε το πακετο απο εξωτερικο

ολα περασαν  τελικα.. ατμοποιητης ετοιμη γευυση και βαμβακι τα παρελαβα κανονικα!

μαλλον εβαλαν μυαλο ή το περασαν κατα λαθος....

εισαι τυχερος.

καλοδουλευτα τα εργαλεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thunderking είπε

μαλλον εβαλαν μυαλο ή το περασαν κατα λαθος....

εισαι τυχερος.

καλοδουλευτα τα εργαλεία 

ισως..δεν ξερω τι παιχτηκε αλλα μου εβαλαν και haribo στο πακετο η το καταστημα η το τελωνειο δεν ξερω χαχα

OBS CRIUS 2 πολυ καλος ατμοποιητης! πρεπει να αλλαξω οπωωςδηποτε αντισταση σε 0,25ohm και θα ξαναπω τις εντυπωσεις μου μεχρι στιγμης παντως η γευση λιγο δεν μου χτυπαει εντονα ισως ειναι η γευση που εχω τωρα δεν μου πολυαρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, yolodroid είπε

Ξερει κανεις που πουλανε black out υγρα?

ειναι κυπριακη εταιρεια.. φοβερη αλλα δεν τα εχω δει ακομα εδω μονο στον atmouli.gr αλλα δεν απανταει ποτε το τηλεφωνο

επισης παραγγειλα απο εξωτερικο ατμοποιητη , γευση και βαμβακι,  σημερα το παρελαβε η ACS αυριο λογικα θα το εχω..δεν το περιμενα η αληθεια ..αλλα το πιο λογικο θα εχουν κατασχεσει τονν ατμοποιητη και τηνν γευση ... :/

Δεν γινεται να εχουν κατασχεσει μονο τον ατμοποιητη, απο που πηρες και σου ηρθαν με acs ;

Μόλις τώρα, t.katsandris είπε

Δεν γινεται να εχουν κατασχεσει μονο τον ατμοποιητη, απο που πηρες και σου ηρθαν με acs ;

Παραθεση στον εαυτο μου επειδη βιαστηκα να απαντησω,τωρα διαβασα τα υπολοιπα μηνυματα,καλοατμιστα τα πραγματα !!

Εγω εχω κλεισει προς το παρον με αγορες για μοντακια κτλ,ενα μηχανικο και εναν ντριπερ εχω για ολη μερα,απο υγρα τωρα φτιαχνω καβατζα με αρωματα(αγορασμενα απο αγγλια γιατι εδω δεν ειχε αυτα που ηθελα)ε τα υπολοιπα δεν ειναι ακριβα,εχω βαμβακι απο αρχες Νοεμβρη και αντιστασεις παιρνω ετοιμες στριμμενες ειτε χειροποιητες ειτε του εμποριου γενικοτερα.

Εχει δοκιμασει κανεις χειροποιητες αντιστασεις ; Π.χ Spanos Coils ή Halo Coils ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, t.katsandris είπε

Δεν γινεται να εχουν κατασχεσει μονο τον ατμοποιητη, απο που πηρες και σου ηρθαν με acs ;

Παραθεση στον εαυτο μου επειδη βιαστηκα να απαντησω,τωρα διαβασα τα υπολοιπα μηνυματα,καλοατμιστα τα πραγματα !!

Εγω εχω κλεισει προς το παρον με αγορες για μοντακια κτλ,ενα μηχανικο και εναν ντριπερ εχω για ολη μερα,απο υγρα τωρα φτιαχνω καβατζα με αρωματα(αγορασμενα απο αγγλια γιατι εδω δεν ειχε αυτα που ηθελα)ε τα υπολοιπα δεν ειναι ακριβα,εχω βαμβακι απο αρχες Νοεμβρη και αντιστασεις παιρνω ετοιμες στριμμενες ειτε χειροποιητες ειτε του εμποριου γενικοτερα.

Εχει δοκιμασει κανεις χειροποιητες αντιστασεις ; Π.χ Spanos Coils ή Halo Coils ;

απο vapesuperstore Πηρα απο Αγγλια

οχι ειμαι καινουριος στα RTA/RDA/RTDA ο πρωτος μου RTA ειναι

Απο Αγγλια σταλθηκε με gls και ελλαδα με acs 

παντως παραξενευτηκα που δεν τα κατασχεσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρχισαν να μου ερχονται πακετα σε νορμαλ χρονους, αλλαξε κατι με τα τελωνεια τωρα με τα φωτα η απλα ετυχε?

 

CUvxKeLBQmeTNywyZEmUOg.png

 

αγορα απο 3fvape, ενας ατμοποιητης και κατι ψιλοεργαλεια.

Επεξ/σία από tornado
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά είσαι τυχερός που πέρασε ο Ατμοποίητης. Δεν έχω διαβάσει κάπου να έχει αλλάξει κάτι. Όπως έχω πει και σε προηγούμενες σελίδες, από προσωπική εμπειρία και από κοντινούς μου, είναι καθαρά θέμα τύχης. Έτυχε δικό μου να περάσει και φίλου όχι ενώ παραγγείλαμε ίδια μέρα από άλλο πωλητή βέβαια. Είναι καθαρά θέμα τύχης και πόση δουλειά έχει στο τελωνείο. Διάβαζα ότι αν έχει πολύ πακέτο ίσως να περνάνε πιο εύκολα γιατι ασχολούνται με μεγαλύτερα. Δε ξέρω αν ισχυει όμως κάτι τέτοιο, ακούγεται λογικό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panossar95 είπε

Λογικά είσαι τυχερός που πέρασε ο Ατμοποίητης. Δεν έχω διαβάσει κάπου να έχει αλλάξει κάτι. Όπως έχω πει και σε προηγούμενες σελίδες, από προσωπική εμπειρία και από κοντινούς μου, είναι καθαρά θέμα τύχης. Έτυχε δικό μου να περάσει και φίλου όχι ενώ παραγγείλαμε ίδια μέρα από άλλο πωλητή βέβαια. Είναι καθαρά θέμα τύχης και πόση δουλειά έχει στο τελωνείο. Διάβαζα ότι αν έχει πολύ πακέτο ίσως να περνάνε πιο εύκολα γιατι ασχολούνται με μεγαλύτερα. Δε ξέρω αν ισχυει όμως κάτι τέτοιο, ακούγεται λογικό όμως.

μηπως παιζει ρολο ο τροπος που το πακεταρουν?

εμενα ηρθε σαν φακελακι οχι σε κουτι και δεν μου φανηκε ανοιχτο..γτ ειχε το αυτοκολλητο της GLS πανω

και δεν φαινοταν να  εγραφε ο φακελος πανω κατι μαγαζι κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια για σπάσιμο νικοτίνης παρακαλώ. 

Έχω πάρει Nicotine 10% w/v (100mg/1ml) in Glycerol 100gr και ήθελα να ρωτήσω σε έτοιμα άδεια μπουκαλάκια των 10ml που μου έχουν μείνει από αγορασμένες νικοτίνες πόσο σε ml να βάλω με την σύριγγα σε κάθε μπουκαλάκι και πόσα ml  βάση σε PG και VG για να έχω έτοιμα μπουκαλάκια με νικοτίνη σαν του εμπορίου 20mg σε βάση 50%PG - 50%VG.

(Μπερδεύομαι επειδή η παραπάνω κατοστάρα νικοτίνη που αγόρασα είναι σε βάση γλυκερίνης. Δηλαδή με τη σύριγγα σε άδειο μπουκαλάκι με χωρητικότητα 10ml, πόσα ml νικοτίνη να βάλω, πόσα ml σε PG και πόσα ml σε VG να βάλω για να φτιάξω έτοιμα μπουκαλάκια με νικοτίνη 20mg σε βάση 50%PG και 50%VG σαν του εμπορίου.)

Αναλυτικά αν είναι εύκολο μην τυχόν κάνω καμιά βλακεία. 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Jangos είπε

Μια βοήθεια για σπάσιμο νικοτίνης παρακαλώ. 

Έχω πάρει Nicotine 10% w/v (100mg/1ml) in Glycerol 100gr και ήθελα να ρωτήσω σε έτοιμα άδεια μπουκαλάκια των 10ml που μου έχουν μείνει από αγορασμένες νικοτίνες πόσο σε ml να βάλω με την σύριγγα σε κάθε μπουκαλάκι και πόσα ml  βάση σε PG και VG για να έχω έτοιμα μπουκαλάκια με νικοτίνη σαν του εμπορίου 20mg σε βάση 50%PG - 50%VG.

(Μπερδεύομαι επειδή η παραπάνω κατοστάρα νικοτίνη που αγόρασα είναι σε βάση γλυκερίνης. Δηλαδή με τη σύριγγα σε άδειο μπουκαλάκι με χωρητικότητα 10ml, πόσα ml νικοτίνη να βάλω, πόσα ml σε PG και πόσα ml σε VG να βάλω για να φτιάξω έτοιμα μπουκαλάκια με νικοτίνη 20mg σε βάση 50%PG και 50%VG σαν του εμπορίου.)

Αναλυτικά αν είναι εύκολο μην τυχόν κάνω καμιά βλακεία. 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Θα σου συνιστούσα να πάρεις ένα δοχείο λίτρου ή περισσότερα μικρότερα και να τη σπάσεις σε 20άρα που ατμίζεις (αν και είναι πολύ υψηλή αν ατμίζεις  20άρα) και να μην το κάνεις σε μπουκαλάκια των 10ml γιατί είναι επικίνδυνο να το κάνεις αυτό κάθε φορά και ποτέ σε ένα μπουκαλάκι των 10ml δεν θα είμαστε τελείως ακριβείς όσο και να προσέχουμε.

Το να επιχειρείς με σύριγγα να βάλεις 8 ml βάσης και 2 ml νικοτίνης σε ένα μικρό μπουκαλάκι κάθε φορά είναι επικίνδυνο.

Τουχάλιστον φόρεσε γάντια γιατί και η επαφή με το δέρμα δεν είναι καλή με 100άρα νικοτίνη.

12 ώρες πριν, tornado είπε

αρχισαν να μου ερχονται πακετα σε νορμαλ χρονους, αλλαξε κατι με τα τελωνεια τωρα με τα φωτα η απλα ετυχε?

Τουλάχιστον σπάστα σε μικρές παραγγελίες γιατί δεν ξέρεις πότε θα φας κόκκινη κάρτα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Jangos είπε

Μια βοήθεια για σπάσιμο νικοτίνης παρακαλώ. 

Έχω πάρει Nicotine 10% w/v (100mg/1ml) in Glycerol 100gr και ήθελα να ρωτήσω σε έτοιμα άδεια μπουκαλάκια των 10ml που μου έχουν μείνει από αγορασμένες νικοτίνες πόσο σε ml να βάλω με την σύριγγα σε κάθε μπουκαλάκι και πόσα ml  βάση σε PG και VG για να έχω έτοιμα μπουκαλάκια με νικοτίνη σαν του εμπορίου 20mg σε βάση 50%PG - 50%VG.

(Μπερδεύομαι επειδή η παραπάνω κατοστάρα νικοτίνη που αγόρασα είναι σε βάση γλυκερίνης. Δηλαδή με τη σύριγγα σε άδειο μπουκαλάκι με χωρητικότητα 10ml, πόσα ml νικοτίνη να βάλω, πόσα ml σε PG και πόσα ml σε VG να βάλω για να φτιάξω έτοιμα μπουκαλάκια με νικοτίνη 20mg σε βάση 50%PG και 50%VG σαν του εμπορίου.)

Αναλυτικά αν είναι εύκολο μην τυχόν κάνω καμιά βλακεία. 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

http://www.hlektronikatsigara.com.gr/syxnes-erwthseis/diy-mixing-calculator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...