Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σου πω την αληθεια δεν ξερω.

γενικα μετραω κρυα την αντισταση πριν το dry burn σε κανθαλ.κανεις dry burn σε ni80?εγω δεν κανω σε κανενα αλλο εκτος του κανθαλ πλεον.

στα συρματα που παιζει αρκετα η τιμη αντισταση τους σε αναλογια με την θερμοκρασια τους , πρωτα τα στηνω , μετα τα βαμβακωνω και μετα τα ποτιζω. στην συνεχεια τα μετραω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, discoboyminimal είπε

να σου πω την αληθεια δεν ξερω.

γενικα μετραω κρυα την αντισταση πριν το dry burn σε κανθαλ.κανεις dry burn σε ni80?εγω δεν κανω σε κανενα αλλο εκτος του κανθαλ πλεον.

στα συρματα που παιζει αρκετα η τιμη αντισταση τους σε αναλογια με την θερμοκρασια τους , πρωτα τα στηνω , μετα τα βαμβακωνω και μετα τα ποτιζω. στην συνεχεια τα μετραω

Στο κανθαλ δεν αλλαζει ετσι και αλλιως,η αν αλλαξει ελαχιστα..Στο ν80 και το ss θελει επισης dry burn για να δεις για hotspot κλπ,απλα κανεις σε πολυ λιγα βατ,κατ εμε κοντα στα 2 βολτ,ισα ισα να αρχιζει να βγαζει καπνο οταν κανεις pulse ..Το φτιαχνεις και αρχικα παιρνει ενα χρυσο χρωμα,ανεβαζεις λιγο τα βατ,ξανακανεις dry burn και παιρνει ενα μπλε χρωμα,που εκει παιρνεις την καλη γευση(η εστω και στο χρυσο..)..αν μαυρισει την εκαψες πολυ..

Αυτο το βιντεο τα λεει αρκετα καλα

https://www.youtube.com/watch?v=c9C1JJOshB8&t

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια.  Ενας φιλος μου πουλαει ενα μοντακι με al85 και zeus atomizer  30 €.  Ειναι σε καλη κατάσταση  αλλα το θεμα μου ειναι,  αξιζει να δωσω αυτα τα λεφτα για αυτο το μοντακι; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Επεξ/σία από Lolipos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εισαι αρχαριος ναι αξιζει ο διας για πρωτος επισκευασιμος αλλα μολις μπεις λιγο στη επισκευασιμη φαση παιζει να θελεις κατι καλυτερο σε γευση.



@Karamol3golas εγω την υπολογιζω αφου εχει μπει το βαμβακι μεσα. Δε ξερω αν ειναι σωστο βεβαια.

Επεξ/σία από nrkmaiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Lolipos είπε

Καλησπερα παιδια.  Ενας φιλος μου πουλαει ενα μοντακι με al85 και zeus atomizer  30 €.  Ειναι σε καλη κατάσταση  αλλα το θεμα μου ειναι,  αξιζει να δωσω αυτα τα λεφτα για αυτο το μοντακι; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Ο ατμοποιητης είναι σχετικά κομπλέ.

Το μοντακι από την άλλη δεν είναι και ότι καλύτερο. Αν το έχει σε καλή κατάσταση, οκ. Αλλά γενικά να ξέρεις ότι δεν είναι και πολύ αξιόπιστο.

Επεξ/σία από panossar95
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα φωτα σας παιδια:

Μετα απο 2+ χρονια με το pico & Nautilus Mini με 1.8 αντιστασεις, ειπα να αναβαθμιστω.

Μου εδωσαν (με εξαιρετικες συστασεις) τον Vaporesso VeCo Tank με 0.4 & 0.5 αντιστασεις.

Και οι δυο αντιστασεις μου καινε τα χειλια, το στομιο ειναι πολυ κοντα στην βαση, και η γευση σαν λαδι χαλια μαυρα. Η δε καταναλωση στα υψη = ασυμφορη.

Τα υγρα ειναι PULP και στον Ναυτιλο ηταν εξαιρετικα ολα. Μειωσα και τα watt και λιγο βελτιωθηκε το θεμα, αλλα δεν λυθηκε.

Ετσι τον παροπλισα τον Vaporesso και πισω στα παλια.

Στο μαγαζι μου ειπαν οτι ειναι αδυνατα ολα αυτα,  και οτι εχουν πουλησει εκατονταδες με μηδεν προβληματα.

Αν καποιος μπορει να σχολιασει .... καμια ιδεα .... κατι ...

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχεις συνηθίσει σε πολύ σφικτή τζούρα και εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση με το setup που είχες τόσα χρόνια και η αλλαγή σου φάνηκε κάπως.

Και μένα περίεργα μου ακούγονται αυτά που γράφεις, μια χαρά ατμοποιητής είναι ο Veco και το επιστόμιο του είναι τεράστιο, δεν το καταλαβαίνω

καθόλου το "πολύ κοντά στην βάση".

Ίσως αν κάνεις υπομονή λίγες μέρες μέχρι να συνηθίσεις τον διαφορετικού τύπου ατμοποιητή μετά στρώσει το πράγμα και δεν σου φαίνεται τόσο χάλια η όλη φάση.

Ή απλά να είσαι άτομο που θέλει πολύ σφικτή τζούρα, αν σε βόλευε το παλιό setup δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις ντε και καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, QuitLife είπε

τα φωτα σας παιδια:

Μετα απο 2+ χρονια με το pico & Nautilus Mini με 1.8 αντιστασεις, ειπα να αναβαθμιστω.

Μου εδωσαν (με εξαιρετικες συστασεις) τον Vaporesso VeCo Tank με 0.4 & 0.5 αντιστασεις.

Και οι δυο αντιστασεις μου καινε τα χειλια, το στομιο ειναι πολυ κοντα στην βαση, και η γευση σαν λαδι χαλια μαυρα. Η δε καταναλωση στα υψη = ασυμφορη.

Τα υγρα ειναι PULP και στον Ναυτιλο ηταν εξαιρετικα ολα. Μειωσα και τα watt και λιγο βελτιωθηκε το θεμα, αλλα δεν λυθηκε.

Ετσι τον παροπλισα τον Vaporesso και πισω στα παλια.

Στο μαγαζι μου ειπαν οτι ειναι αδυνατα ολα αυτα,  και οτι εχουν πουλησει εκατονταδες με μηδεν προβληματα.

Αν καποιος μπορει να σχολιασει .... καμια ιδεα .... κατι ...

Ευχαριστω.

Δεν τον ξερω τον ατμοποιητη οποτε λεω σκορπιες ιδεες.  Παιζεις στα 30-35 και 37-42 W αντιστοιχα για τη 0,5 και 0,4. Αλλαζεις αντισταση μηπως και ειναι ελλατωματικη (αυτο λογικα θα το εχεις κανει ηδη. ) Δοκιμαζεις αλλον ατμοποιητη πνευμονικο π.χ απο το μαγαζι να δεις μηπως αυτη την κακη εμπειρια στην δινει η συνηθεια σου σε τσιγαρισιο ατμισμα.

edit: μαζι με τον Baator γραφαμε.  :P

Επεξ/σία από nrkmaiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, Baator είπε

Απλά έχεις συνηθίσει σε πολύ σφικτή τζούρα και εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση με το setup που είχες τόσα χρόνια και η αλλαγή σου φάνηκε κάπως.

Και μένα περίεργα μου ακούγονται αυτά που γράφεις, μια χαρά ατμοποιητής είναι ο Veco και το επιστόμιο του είναι τεράστιο, δεν το καταλαβαίνω

καθόλου το "πολύ κοντά στην βάση".

Ίσως αν κάνεις υπομονή λίγες μέρες μέχρι να συνηθίσεις τον διαφορετικού τύπου ατμοποιητή μετά στρώσει το πράγμα και δεν σου φαίνεται τόσο χάλια η όλη φάση.

Ή απλά να είσαι άτομο που θέλει πολύ σφικτή τζούρα, αν σε βόλευε το παλιό setup δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις ντε και καλά.

Οκ, κατανοητη η συνηθεια, αλλα η λαδιλα δεν εξηγειται. Ουτε το καψιμο στα χειλια μου.

Για το "κοντα στην βαση", εννοω μικρου μηκους επιστομιο:

https://drive.google.com/open?id=1_y_Z2mlAktAMTf-N-jia5ZuO-6yvnDjh

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, nrkmaiden είπε

Δεν τον ξερω τον ατμοποιητη οποτε λεω σκορπιες ιδεες.  Παιζεις στα 30-35 και 37-42 W αντιστοιχα για τη 0,5 και 0,4. Αλλαζεις αντισταση μηπως και ειναι ελλατωματικη (αυτο λογικα θα το εχεις κανει ηδη. ) Δοκιμαζεις αλλον ατμοποιητη πνευμονικο π.χ απο το μαγαζι να δεις μηπως αυτη την κακη εμπειρια στην δινει η συνηθεια σου σε τσιγαρισιο ατμισμα.

edit: μαζι με τον Baator γραφαμε.  :P

Δοκιμασα ολα οσα λες. Αλλο ατμοποιητη δεν δοκιμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά νέος και εγώ στο άτμισμα 3 βδομάδες τώρα θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα 1ον δουλεύω  mod revenger x με ατμοποιητη nautilus x μου εχουν προτεινει ατμοποιητές οπως ο nrg guardian και athos εχει κανενας κάποια εμπιρεία;αξίζει να παρω κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, QuitLife είπε

Οκ, κατανοητη η συνηθεια, αλλα η λαδιλα δεν εξηγειται. Ουτε το καψιμο στα χειλια μου.

Για το "κοντα στην βαση", εννοω μικρου μηκους επιστομιο:

https://drive.google.com/open?id=1_y_Z2mlAktAMTf-N-jia5ZuO-6yvnDjh

Πετάει πιτσιλιες ή καίει το επιστόμιο ? 

Να ξέρεις ότι σε τέτοιους ατμοποιητες αν και δεν τον γνωρίζω αυτόν, παίζει μεγάλο ρόλο το επιστόμιο.

Όσο για την λαδιλα που λες, αν κάνεις το ίδιο υγρό που έκανες και πριν, να ξέρεις ότι καίγεται πολύ περισσότερο τώρα και δίνει άλλη γεύση. Δε κάνουν όλα τα υγρά για όλους τους ατμοποιητες.

 

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, panossar95 είπε

Πετάει πιτσιλιες ή καίει το επιστόμιο ? 

Να ξέρεις ότι σε τέτοιους ατμοποιητες αν και δεν τον γνωρίζω αυτόν, παίζει μεγάλο ρόλο το επιστόμιο.

Όσο για την λαδιλα που λες, αν κάνεις το ίδιο υγρό που έκανες και πριν, να ξέρεις ότι καίγεται πολύ περισσότερο τώρα και δίνει άλλη γεύση. Δε κάνουν όλα τα υγρά για όλους τους ατμοποιητες.

Οχι δεν πεταει, απλα καιει προς το τελος της ρουφηξιάς.

Επιστομιο εχει ενα μικρου μηκους οπως ειπα, αλλα απο οτι βλεπω ολοι τωρα τετοιο εχουν.

Κανω ακριβως το ιδιο υγρο, και προφανως εχεις δικιο δεν θα κανουν ολα τα υγρα για ολους τους ατμοποιητες. Απλα το μαγαζι προφανως ειναι για τα πανηγυρια και ειναι ασχετοι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, QuitLife είπε

Οχι δεν πεταει, απλα καιει προς το τελος της ρουφηξιάς.

Επιστομιο εχει ενα μικρου μηκους οπως ειπα, αλλα απο οτι βλεπω ολοι τωρα τετοιο εχουν.

Κανω ακριβως το ιδιο υγρο, και προφανως εχεις δικιο δεν θα κανουν ολα τα υγρα για ολους τους ατμοποιητες. Απλα το μαγαζι προφανως ειναι για τα πανηγυρια και ειναι ασχετοι.

Το υγρό είναι καπνικο? Ημικαπνικο? Ή ξερό κανπνικο?

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...