Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ το στέλνει στην Γερμανία και όταν θα ερθει διακοπές στο φέρνει μόνο έτσι είναι σίγουρο οτι θα φτάσει στα χέρια σου όλα τα αλλά εμπεριέχουν ρίσκο και το ποσό είναι καλό ,αν και υπάρχει και στην Ελλάδα με 100€.

 

Chevomatic, totally wicked, pink mule, ecig οι γλυκερινες που έχω δοκιμάσει σκέτες έχουν μια κάποια μικρη διάφορα στην γεύση αλλά στο τελικό αποτέλεσμα καμιά.

Επεξ/σία από palasd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 2/4/2018 στις 11:13 ΠΜ, SOCRATIS1000 είπε

Καλησπερα,εχει παρε κανεις απο εδω

https://www.mixnmatcheliquids.com/el/

Ειναι απο Κυπρο,υπαρχει θεμα Τελωνειου απο εκει η να βρουν την νικοτινη ?Η κλασια απο Ευρωπη δεν υπαρχει θεμα τελωνειου

Χαλια ειναι μην μπεις καν στο κοπο και να σου ερθει μπορει να ειναι χαλασμενη παρτιδα,εχει τυχει σε μενα και πολλους γνωστους μου που εμπιστευομαι

Στις 2/4/2018 στις 7:07 ΜΜ, Vranjes4 είπε

Απο το Γερμανικο amazon θα περασουν δλδ τελωνειο?Θα μου το αγορασει φιλος που μενει Γερμανια και απο κει θα μου το στειλει ειτε μεσω ταχυδρομιου η καποια εταιρια οπως DHL.

Απο ιδιωτη σε ιδιωτη δεν εχεις θεμα κανενα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yolodroid είπε

Παραγγελνει κανεις απο fast tech?

Θελω να παραγγειλω coils και εναν RDA

Εχει κανεις καμια εμπειρια με το τεωνειο απο fast tech?

Έχεις λεφτά για πέταμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2018 στις 11:13 ΠΜ, SOCRATIS1000 είπε

Καλησπερα,εχει παρε κανεις απο εδω

https://www.mixnmatcheliquids.com/el/

Ειναι απο Κυπρο,υπαρχει θεμα Τελωνειου απο εκει η να βρουν την νικοτινη ?Η κλασια απο Ευρωπη δεν υπαρχει θεμα τελωνειου

Αναφορά σε κείμενο

στειλε μου μνμα να σου πω αν θες

 

19 ώρες πριν, yolodroid είπε

Παραγγελνει κανεις απο fast tech?

Θελω να παραγγειλω coils και εναν RDA

Εχει κανεις καμια εμπειρια με το τεωνειο απο fast tech?

δε σου εχει μεθοδο αποστολης εκτως και αν τα βαλεις στο καλαθι και στειλεις μνμα οοτι με δικη σου ευθύνη να στα στειλουν με sing.post

ετσι στα πιστωνουν στη πεηπαλ και κανεις την αγορα σου ελευθερα που για συρματα και βαμβακια δεν εχει τελωνειο 

Στις 4/2/2018 στις 2:53 ΜΜ, Baator είπε

Απαγορεύεται η εισαγωγή Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ έχει σχέση με το ηλεκτρονικό τσιγάρο από ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ.

Δεν μπορείτε ούτε ατμοποιητές, ούτε μοντάκια, ούτε νικοτίνη, ούτε τίποτα και το "οπουδήποτε" σημαίνει και Ευρώπη και Κύπρο

και Ολλανδία και μέσω Ευρωπαικού αποστολέα και τα πάντα όλα. Δεν μπορείτε να αγοράσετε τίποτα από πουθενά εκτός Ελλάδας.

Μοναδική εξαίρεση παραμένουν τα αρώματα (και ΜΟΝΟ τα αρώματα, όχι η νικοτίνη) για τα DIY υγρά που ακόμα τα αφήνουν και περνάνε. Δεν θα μου κάνει καμιά έκπληξη αν στο άμεσο μέλλον βρούνε και για αυτά μια δικαιολογία και τα κόψουν.

"Μα στον φίλο μου έφτασε κανονικά το δέμα που είχε παραγγείλει από Κίνα, μπλα μπλα μπλα...". ΕΤΥΧΕ. Η επίσημη γραμμή είναι τα πάντα σχετικά με ηλ. τσιγάρο κατάσχονται και καταστρέφονται. Το 100% των δεμάτων προφανώς και δεν θα εντοπιστεί, και ναρκωτικά να φέρνατε, κάποια θα περνούσαν, δεν σημαίνει ότι δεν απαγορεύεται. ΕΤΥΧΕ.

"Ούτε αντιστάσεις δεν μπορώ να φέρω δηλαδή;". Είναι τι κέφια θα έχει ο εκτελωνιστής εκείνη την μέρα. Πιθανώς να περάσει, πιθανώς όχι. Το πιο πιθανό είναι να ΜΗΝ περάσει. Εδώ κατάσχουν πράγματα που δεν θα έπρεπε να κατάσχουν επειδή έτσι τους βιδώνει, όπως ανταλλακτικτά τζαμάκια, σύρματα, βαμβάκια και drip tips. Γιατί να μην σου κρατήσουν και τις αντιστάσεις;

"Αν κάνω την παραγγελία και σε περίπτωση που μου το κρατήσουν τελωνείο ζητήσω πίσω τα λεφτά μου από τους Κινέζους;". Είναι καθαρή αλητεία. Γνωρίζεις ότι απαγορεύεται η εισαγωγή των συγκεκριμένων προιόντων, γνωρίζεις ότι το πιο πιθανό είναι να το τσακώσουν και να το κατάσχουν, αλλά ποντάρεις στο ότι παίζει να 'σαι κωλόφαρδος και να περάσει και αν δεν περάσει να πληρώσει τελικά την νύφη ο Κινέζος. Για αυτόν τον λόγο πολλά μαγαζιά σταμάτησαν να στέλνουν καν Ελλάδα ή ψυλλιάστηκαν την φάση με τους Έλληνες και σου λένε πλέον "No refunds".

"Άμα παραγγείλω μέσω Ευρωπαικής αποθήκης, μέσω Χ Post, Priority shipping, μπλα μπλα μπλα;". Απαγορεύεται από ΟΠΟΥ και να έρθει, τι δεν καταλαβαίνεις;

"Οπότε τι κάνουμε;" Πας στο ελληνικό κατάστημα ή το κόβεις. Ή ρισκάρεις με παραγγελία από έξω ελπίζοντας να είσαι κωλόφαρδος, αλλά αναλαμβάνεις το κόστος της επιλογής σου και δεν ζητάς τα ρέστα από τον Κινέζο μετά "μα το πλήρωσα και δεν το παρέλαβα!!".

"Και με τα DIY υγρά τι γίνεται τώρα δηλαδή;". VG/PG παίρνεις από το φαρμακείο σχεδόν τσάμπα και ναι, είναι μια χαρά. Αρώματα μέχρι στιγμής όπως είπαμε περνάνε, στάνταρ θα βρούνε μια δικαιολογία να τα κόψουν και αυτά στο μέλλον, αλλά προς το παρόν περνάνε. Η νικοτίνη είναι θέμα αυτή την στιγμή. Του φαρμακείου την απαγορεύσανε. Η εισαγωγή απαγορεύεται. Άλλη λύση πέρα από τα 10μελα μπουστεράκια των ελληνικών καταστημάτων δεν γνωρίζω και δεν βλέπω να γνωρίζει και κανείς άλλος γιατί η ερώτηση γίνεται 3 φορές την μέρα και απάντηση δυστυχώς δεν δίνεται από κάποιον.

και ας στειλουμε ολοι απο ενα μεηλ στη Γενικη Γραμματεια εμποριου και προστασιας του καταναλωτη για να ρωτησει το νομοθετη γιατι επιτερπεται σε εμπορο να αγοραζει το ιδιο υλικο απο οπουδηποτε στον κοσμο  και να το πουλαει σε εμας τριπλασιο κοστος ενω  απαγορευεται να το παραγειλουμε εμεις πληρωνοντας το φορο της εκαστοτε χωρας οπως οριζεται και σε ολα τα υπολοιπα ειδη καταναλωτων ???

πως επιτετρεπεται η εισαγωγη για καποιους συγκεκριμενους πολιτες ενω απαγορευεται για αλλους πολιτες της ιδιας χωρας???

αυτο εγγυται σε κενο νομου και σε λαθος του ηληθιου νομου 4419 

μιλαμε για ενα νομο περι διάκρισης πολιτων ιδιας χωρας!!!!

στειλτε ενα μεηλ στο συνηγορο του καταναλωτη efpolis@gr  να αρχισουν να το ψαχνουν γιατι απο τα σωματια Η.Τ. κλπ κλπ δε προκειται να κουνησουν το δαχτυλακι τους....

ολα εγιναν με σκοπο το κερδος συγκεκριμενων καταστηματων που αναβαθμηστικαν και πολλαπλασιαστηκαν με σκοπο την αισχροκερδια του ειδους.....

αν δουν τοσα μεηλ με την ιδια ερωτηση να δουμε τι θα απαντησουν και πως θα χειρηστουν το θεμα με τον νομοθετη....

σιγουρα απαντανε σε ολους και το ψαχνουν πολυ καλα το θεμα(βλεπε σχετ. εγγραφο)

το εγγραφο ειναι ασχετο με το θεμα αλλα δειχνει το οτι εχουμε και εμεις ως καταναλωτες διεθνη δικαιωματα που δε μπορει κανεις να μας τα στερησει.

Η.Τ..png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, t.katsandris είπε

Χαλια ειναι μην μπεις καν στο κοπο και να σου ερθει μπορει να ειναι χαλασμενη παρτιδα,εχει τυχει σε μενα και πολλους γνωστους μου που εμπιστευομαι

Μια χαρά είναι ο κύπριος, έχω παραγγείλει εγώ και πολλοί γνωστοί μου που εμπιστεύομαι.
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν στέλνει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στα 200mg της Alchem που εχω η πυκνοτητα της νικοτηνης ειναι διαφανη 

σε σχεση με τα 100mg που ειχα παρει πριν ενα χρονο απο τον Ανδρεα και ειχε εντονο κιτρινο χρώμα και οσμη εντονη...

στη διύλιση φυσικά σε λιγοτερα mg γινεται διαφανη και φευγει και η οσμη της

απλα δε λεει πιας εταιριας ειναι η νικοτινη του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι καλή αυτή του Κύπριου (https://www.mixnmatcheliquids.com/el/16-nicotine-bases-diluted-in-pg)  ή φυτοφάρμακο;
https://www.ewsale.com/product-page/120-12x10-ml-booster-νικοτίνης κάτι τέτοιο ίσως;

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως εχω κάνει κάποιες παραγγελίες  απο το 3fvape οι 2 ήταν montaκια  και ήρθαν κανονικότατα. Το τελευταίο montaκι (istick pico+melo3)για έναν φίλο πριν 1μήνα ήρθε, και η ένδειξη στο κουτί ήταν electrical gatzet.... όποτε όλα καλά! διάφορα αναλώσιμα από το wish και από εκεί δεν είχα πότε πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Είναι καλή αυτή του Κύπριου (https://www.mixnmatcheliquids.com/el/16-nicotine-bases-diluted-in-pg)  ή φυτοφάρμακο;

μια χαρά είναι, δοκιμασμένη.

Εκτός αν την έχει αλλάξει από τον Οκτώβρη μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι άλλο λίγο χαζό.Θέλω να πλύνω τον ατμοποιητή αλλά οι αντιστάσεις που έχω πάνω είναι καινούργιες, χτες τις εκανα.Αν τον βαλω στο νερο με την αντισταση πανω θα ειναι βλακεια;Δεν ειναι ss είναι kanthal.Βαριέμαι να κανω άλλες τωρα :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fernw_thn_souvla είπε

Να ρωτήσω και κάτι άλλο λίγο χαζό.Θέλω να πλύνω τον ατμοποιητή αλλά οι αντιστάσεις που έχω πάνω είναι καινούργιες, χτες τις εκανα.Αν τον βαλω στο νερο με την αντισταση πανω θα ειναι βλακεια;Δεν ειναι ss είναι kanthal.Βαριέμαι να κανω άλλες τωρα :P .

κανονικα πλυνε τον απλα αλλαζεις βαμβακι και φυσικα πριν το βαμβακι καλο στεγνωμα

Στις 5/2/2018 στις 6:53 ΜΜ, Baator είπε

Όλες "φυτικές γλυκερίνες" είναι, vg αυτό σημαίνει, Vegetable Glycerine.

Το να μπορεί κάποιος να ανιχνεύει διαφορά ανάμεσα στην 99.8% καθαρότητα και στην 100% μου κάνει ψιλό-δύσκολο, 

πιο πιθανό να στρογγυλοποίησε το μαγαζί την καθαρότητα μου φαίνεται πιο πιθανό για να την πουλάει στον 10πλάσιο της κανονικής τιμής.

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω διαφορά στην γεύση ανάμεσα στου Συνδέσμου και στις "καλές", όλες το ίδιο μου φαίνονται, αλλά και να είχε

σόρρυ, αλλά δεν δίνω 2.5 ευρώ να πάρω 100 ml εκεί που με τα ίδια λεφτά παίρνω ολόκληρο λίτρο. Και μιλάω για διαφορά στην σκέτη βάση, γιατί μέσα σε υγρό

παίζουν 1002 πράγματα ρόλο, μπορεί το υγρό και η συνταγή να ήταν μάπα και να έπεσε το φταίξιμο και καλά στην vg.

δικιο εχεις και φυσικα το 99.5 δεν εχει διαφορα απο το 99.8 και 99.9 κλπ κλπ αν παρεις 5λιτρο για παραδειγμα δυσκολο να δεις 99.8 ...ολες ειναι 99.5%

αλλα και για καθε απορια οποιος εχει ενα φιλο χημικο - γιατρο-φαρμακοποιο ας ρωτησει αν υπαρχει διαφορα ....που δεν υπαρχει...

ποιοτικα ειναι ολες ιδιες απλα αλλαζει η συνθεση τους σε σχεση με την αραιωση ...αλλες ειναι ετοιμες αραιωμενες και αλλες οχι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Να ρωτήσω και κάτι άλλο λίγο χαζό.Θέλω να πλύνω τον ατμοποιητή αλλά οι αντιστάσεις που έχω πάνω είναι καινούργιες, χτες τις εκανα.Αν τον βαλω στο νερο με την αντισταση πανω θα ειναι βλακεια;Δεν ειναι ss είναι kanthal.Βαριέμαι να κανω άλλες τωρα :P .

οχι δεν θα παθεις τιποτα. μην την χαλας!

θα αλλαξεις βαμβακια εννοειτε , απλα πριν βαλεις τα καινουργια , κανε ενα μικρο 'ζεσταμα' την αντισταση , να 'καουν' οτι μικρο-υπολείμματα εχουν μεινει απο το 'βρωμικο' νερο της βρυσης.

καλα..τωρα ξυπνησα..:P σου απαντησαν ηδη.

 

 

2 ώρες πριν, thunderking είπε

δικιο εχεις και φυσικα το 99.5 δεν εχει διαφορα απο το 99.8 και 99.9 κλπ κλπ αν παρεις 5λιτρο για παραδειγμα δυσκολο να δεις 99.8 ...ολες ειναι 99.5%

αλλα και για καθε απορια οποιος εχει ενα φιλο χημικο - γιατρο-φαρμακοποιο ας ρωτησει αν υπαρχει διαφορα ....που δεν υπαρχει...

ποιοτικα ειναι ολες ιδιες απλα αλλαζει η συνθεση τους σε σχεση με την αραιωση ...αλλες ειναι ετοιμες αραιωμενες και αλλες οχι

υπαρχει διαφορα παιδια.που κατα κυριο βρισκετε στα βαρεα μεταλλα και γι αυτο το λογο τ αποφευγουμε.

παλιοτερα ειχα δει αναλυση απο την chemco του συνδεσμου και απο μια αλλη , και ειχαν διαφορες(στα 'χαρτια). 99.8% η chemco , 99.07% νομιζω η δευτερη.

διαφορα σε chemco και (pinkmule , tw , flavourart που αγοραζα) δεν ειδα. την αλλη με 99.7% καθαροτητα , δεν την δοκιμασα , γιατι απλα με το που πηρα του συνδεσμου , θεωρησα καλυτερο να χρησιμοποιησω την 'πιο' καθαρη. οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη πανω σ αυτο

Επεξ/σία από discoboyminimal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...